Зелені соплі у дорослої людини: лікування та причини

Соплі є у кожного, і при цьому багато хто хотіли б від них позбутися. Якщо уявити, що їх можна обміняти на гроші, то після осінньо-зимового періоду кількість забезпечених людей однозначно збільшувалася б. Ця слиз важлива для організму, але що робити, коли вона викликає дискомфорт? Отже, зелені соплі у дорослого: лікування.

Зелені виділення з носа у дорослих

Людський організм виробляє від 1 до 1,5 літра водянистих чистих соплів день за днем. Вони залишаються малопомітними для нас до тих пір, поки не стають густими або їх кількість не призводить до дискомфортному станом. Нормальна слиз включає в себе:

 • воду;
 • сіль;
 • мукопротеины;
 • епітеліальні клітини.

Вона служить для зволоження вдихуваного повітря, уловлювання пилу і має антисептичні властивості. Всі ці особливості носової слизу потрібні для мастильного ефекту в органах дихання, а також для виконання функції охоронця, який бореться з бактеріями, вірусами, сторонніми частинками.

Зелений колір муконазального секрету говорить про наявність бактеріальної інфекції, якщо при цьому він супроводжується такими симптомами:

 • закладеністю носа;
 • хворобливістю в пазухах;
 • наявністю крові в секреті;
 • підвищенням температури тіла.

Зелені соплі у дорослого з’являються причини, пов’язаної з окислювальними процесами при деактивації лейкоцитами мікробів. Поєднання відмерлих білих кров’яних клітин, ферментів, знищених бактерій в результаті дає зелений колір отделяемому секрету. Крім того, чим довше слиз залишається в пазухах, тим зеленішою буде колір соплів.

Лікуємо зелені соплі

Зелений колір носовій слизу сигналізує про наявність в організмі бактеріальної, вірусної або грибкової інфекції. Слід брати до уваги, що захворювання може носити досить серйозний характер, і прикладом тому є менінгококова інфекція. Списувати на звичайний риніт такий симптом не можна і при його появі потрібно звернутися за консультацією до лікаря.

Лікарська терапія

В основному лікування соплів зеленого кольору у дорослих носить місцевий характер. Це використання крапель для носа, зрошення спреями, промивання. Процес потрібно починати з судинозвужувальних препаратів для зняття набряклості слизової носа. Далі слід робити промивання, що буде давати очищаючий і зволожуючий ефект в сукупності з розрідженням слизу, а отже, полегшувати її видалення. Сама процедура може виглядати наступним чином:

 1. Обробіть ніс краплями або спреєм судинозвужувального характеру.
 2. Після відновлення нормального дихання носом промийте його з використанням сольових розчинів як вже готових, так і зроблених самостійно. Процес можна здійснювати за допомогою спринцівки, шприца без голки, спрею, спеціальної посудини з шийкою або безпосередньо втягуючи розчин носом і спльовуючи.
 3. Промивання необхідно поєднувати з очищенням носової порожнини від слизу, простіше кажучи, з высмаркиванием.
 4. Завершуючи процедуру, слід прилягти на кілька хвилин обличчям вниз на м’яку серветку, що сприятиме виведенню залишків розчину і слизу.

Промивання носа слід проводити не менше чотирьох разів на день. Важливо пам’ятати, що ні в якому разі не можна зловживати застосуванням судинозвужувальних засобів, оскільки в організму виробляється звикання до них досить швидко.

Антибіотики для лікування зелених соплів у дорослих застосовуються в разі впевненості в бактеріальному характер інфекції. Призначати їх повинен тільки лікар після постановки діагнозу.

Звернемося до народних знань і мудрості

При лікуванні зелених соплів використання народних методів рекомендується як доповнення до медикаментозної терапії захворювання. До них відносяться:

 • промивання носової порожнини розчином морської солі – 1 ч. л. на 500 мл злегка підігрітою кип’яченою води;
 • промивання порожнини носа содовим розчином – ? чайної ложечки на 250 мл води;
 • промивання з використанням настоїв з трав — в склянку окропу потрібно покласти по столовій ложці календули та деревію і настояти протягом півгодини;
 • закапування носа соком каланхое, алое або цибулі;
 • інгаляції над парами звареної картоплі, відварів ромашки, материнки та евкаліпта;
 • після процедури промивання носа можна помістити в носову порожнину невелику кількість меду першої качки – це допомагає при синуситі;
 • попарте ноги просто в гарячій воді або з додаванням гірчичного порошку – досить ефективний спосіб боротьби з нежиттю на його початкових стадіях.

Використовуючи народні методи, слід проявляти обережність і уникати невиправданого завзяття, наприклад, інгаляції не повинні призвести до опіку слизової оболонки, а парити ноги і дихати парою можна тільки за умови відсутності підвищеної температури тіла і так далі.

Поради фахівців

Як і при будь-якому іншому захворюванні, з лікуванням станів, що приводять до появи зеленого муконазального секрету, не слід затягувати. Але найкраще намагатися не допустити появи недуги. Для цього потрібно:

 • уникати переохолодження і протягів;
 • проводити достатньо часу на свіжому повітрі;
 • правильно і збалансовано харчуватися, тим самим насичуючи організм необхідними вітамінами і мікроелементами.

У разі ж появи зелених соплів, для якнайшвидшої перемоги над недугою потрібно прийняти наступні заходи:

 • збільшити споживання витаминсодержащих напоїв;
 • регулярно провітрювати і зволожувати приміщення;
 • встановити температурний режим в кімнаті 17-18°;
 • дотримуватися регулярність у проведенні процедур та прийомі лікарських препаратів.

Підводячи підсумок, слід ще раз звернути увагу на те, що поява носовій слизу зеленого кольору може говорити про досить серйозних інфекційних захворюваннях. Тому не потрібно експериментувати з народними методами і вже тим більше призначати самому собі антибактеріальні препарати. Слід звернутися в медичний заклад за кваліфікованою допомогою, де лікар поставив діагноз, призначить терапію з урахуванням характеру захворювання. Здоров’я вам!

Залишити коментар