Зберігання цибулин тюльпанів до осені, весни. Як зберегти зрізані квіти?

Деякі квітникарі вважають, що викопувати цибулини квітів необов’язково, але більшість з них схиляються до того, що робити це необхідно. Завдяки цій процедурі розмножуватися рослини будуть краще.

Практично всі квітникарі шукають нову інформацію, як правильно і при яких умовах зберегти цибулини тюльпанів, як їх підготувати до цього. Про всі нововведення любителі цих рослин готові ділитися з однодумцями, але є методи, перевірені часом, які не перестають застосовуватися по сьогоднішній день.

Викопування ядер

Цей етап є одним з підготовчих. Важливо правильно вибрати час для нього. Ви зможете зберегти цибулини тюльпанів після їх цвітіння, якщо будете знати, як і коли викопати ядра.

Тюльпанам необхідний правильний догляд, коли їх цвітіння закінчиться. Для початку необхідно видалити залишки самого кольору, коли пелюстки опаде. Це потрібно для того, щоб не сформувалися насіння, які, по суті, не придатні до розмноження, і при цьому відбирають силу у цибулин. Навіть якщо зелене листя рослини трохи зів’яли, їх необхідно залишити після цвітіння, тому як вони живлять майбутній посадковий матеріал. Коли жовтизна покриє 2/3 від довжини всього аркуша, пора здійснювати викопування ядер.

Точну дату, коли це станеться спрогнозувати практично неможливо, бо вона залежить від сорту, клімату, місцевості, де ростуть тюльпани. У зв’язку з цим потрібно керуватися тільки станом самої рослини. Якщо квіти розводять для продажу, а грунт необхідно швидко звільнити, майбутній посадковий матеріал можна отримати відразу, але в цьому випадку є ризик, що такі врожаї будуть більш слабкими і болючими.

Щоб уникнути інфікування і гниття ядер, не варто чекати, поки рослина, після цвітіння повністю відімре. Це загрожує і відколюванням частин цибулини, а збирати самі ядра в процесі викопування буде набагато складніше.

Як правило, останній доводиться на червень або липень.

Підготовка

Це один з важливих етапів зберігання. Важливо врахувати, що зберігати цибулини потрібно чистими. Їх необхідно звільнити від зайвих коренів, прибрати листя і обов’язково просушити.

Перед тим як перемістити посадковий матеріал в місце, де він буде знаходитися, його необхідно розкласти, бажано в один шар, в ємність. Необхідно забезпечити йому провітрювання і тінь. Перемістити ємність треба на повітря.

Сухі цибулини легко піддаються очищенню від луски, залишків землі, корінців. Злиплі ядра необхідно самостійно розділити.

Багато квітникарі вважають, що посадковий матеріал потрібно протравити із застосуванням розчину марганцю після викопування. На їх думку, цю процедуру обов’язково слід здійснювати, якщо потрібно зберегти цибулини тюльпанів до весни, бо як марганцовый розчин дозволить захистити їх від гниття, різних хвороб і шкідників. Крім того, майбутнім квітам потрібен марганець.

При тривалому зимовому зберіганні посадковий матеріал може підгнивати, тому важливо регулярно його досліджувати. Якщо ви виявили хворі або зіпсовані екземпляри, до весни їх зберігати не потрібно. Відразу ж позбавляйтеся від них, поки вони не заразили інші цибулини.

Такий підхід дозволить вам добитися високої врожайності здорових тюльпанів.

Основні рекомендації

Порушення процесу може привести до того, що ви не досягнете бажаного результату від посадки квітів.

Можливо, ви знаєте, як правильно зберегти цибулини тюльпанів до весни або осені, але якщо на практиці ви стикаєтеся з цим процесом вперше, не нехтуйте основними рекомендаціями, які дають досвідчені квітникарі.

Серед них:

 • Викопувати ядра потрібно гранично акуратно, щоб не пошкодити їх. В іншому випадку вони можуть виявитися занадто вразливими перед грибковими та іншими захворюваннями;
 • Поміщати ядра необхідно в звичайний ящик. Картонну тару застосовувати не варто, бо вона може розмокнути, що призведе до заплесневению або загнивання садивного матеріалу;
 • З тим щоб ядра не вбирали занадто багато вологи, їх слід перекладати тирсою;
 • В цілості зберегти посадковий матеріал дозволить обернення його в папір (наприклад, в газету);
 • Якщо ви живете в приватному будинку, можете в якості місця, де він перебуватиме, вибрати підвал. В цьому випадку будьте уважні до температури в ньому.

При наявності фінансової можливості можете придбати термокамеру, яка призначена для цих потреб.

У ємності, де будуть знаходитися ядра в домашніх умовах, слід зробити спеціальне отвір для термометра, щоб мати можливість контролювати температуру. В квартирі можна відправити ємність з посадковим матеріалом на балкон. Досвідчені квітникарі рекомендують висаджувати цибулини в спеціальні кошики.

Це дозволить без труднощів помістити їх на будь-якій ділянці вашого саду. Викопані ядра від тюльпанів, які вже зів’яли, сортування і згрупуйте їх за сортами, розмірами. Хворі і слабкі ядра краще одразу викинути.

Вибір місця

Це дуже важливий критерій, оскільки не тільки підготовка важлива в процесі зберігання.

При виборі повинні враховуватися наступні умови:

 • Місце не повинно бути занадто вологим, щоб ядра не запліснявіли;
 • Не варто вибирати і приміщення, у яких занадто тепло – до осені або весни (дивлячись в який сезон ви збираєтеся їх садити) цибулини можуть висохнути і стати непридатними до висаджування;
 • Оптимальна температура для місця, де буде знаходитися ємність з посадковим матеріалом, становить близько 25 градусів. Якщо ця умова не дотримана, замість квітів можуть зійти тільки листя або взагалі квіткового врожаю не буде.

У другій половині літа, особливо в серпні, температуру необхідно знижувати, а вона повинна становити близько 20 градусів. Щоб правильно зберігати ядра, у вересні потрібно забезпечити температуру в 15 градусів. Ряд сортів тюльпанів рослинники зберігають у холодильнику при температурі 3-5 градусів. Тим не менш оптимальним варіантом для всіх цибулин є означений вище температурний режим.

Навіть при відсутності у вас спеціальної термокамери можете підібрати будь-яке з приміщень вашої квартири або будинку. Це може бути навіть комора, але важливо, щоб це приміщення було провітрюваним, тоді ви зможете в перспективі виростити квіти здоровими і красивими.

Зберігання після зрізання

Є два основних способи зробити це.

Сухий

Полягає він у тому, що квіти обертаються у вологу папір і відправляються в холодильник. Скласти їх потрібно так, щоб бутони тюльпанів не стикалися. При цьому температура в холодильнику не повинна бути вище 3 градусів, а вологість повинна бути високою.

Намагайтеся ізолювати квіти від овочів, фруктів, які можуть посприяти тому, що зрізані квіти зів’януть.

Оптимальний варіант зберігання передбачає розміщення кольорів в короб, внутрішні поверхні якої покриті парафіном. Він дозволить досить довго зберігати вологу рослинам. Завдяки такому методу вдасться зберегти їх протягом 2-х тижнів, при цьому їх естетичні властивості не розгубляться.

Вологий

Для цього методу використовується вода. Квіти зберігаються у вазі або іншій посудині, якщо під рукою не виявилося.

Зазвичай, отримавши в подарунок тюльпани, багато хто просто ставлять їх у воду, але є секрети, які допоможуть продовжити їх знаходження у вашому будинку:

 • Якщо ви помітили, що зріз у рослин не косою, зробіть його таким самостійно за допомогою ножа або ножиць. Подряпайте низ ніжки, щоб через вийшло отвір рослини весь час збагачувалися водою;
 • Додайте у вазу кілька крапель марганцового розчину. Замінити його можна шматочком звичайного вугілля;
 • Підгодовуйте рослини цукровим розчином (3%);
 • Додайте у воду таблетку Аспірину або оцет (1 ст. л./1 л води);
 • Ще одна порада, за допомогою якого ви зможете довше зберігати зрізані тюльпани в домашніх умовах.

Не забувайте щодня змінювати квітам воду. Вона повинна бути холодною аж до змісту шматочків льоду. Навіть зрізані квіти продовжують рости, тому періодично укорачивайте стебла. Поставте вазу в світле місце. Слідкуйте, щоб у місці, де вона знаходиться, не було протягів.

Якщо ви хочете, щоб тюльпани у воді збереглися довше, не поміщайте в одну вазу з ними троянди, нарциси, конвалії, лілії, орхідеї, маки, гвоздики, як би вам не подобався такий ансамбль.

Тепер ви знаєте, як можна зберегти цибулини тюльпанів до посадки, і як довше радувати себе присутністю зрізаних квітів у вашому домі.

Залишити коментар