Захворювання, що супроводжуються бурлінням в животі.

Бурління в животі виникає періодично у кожного. Найчастіше це відбувається із-за голоду: організм сигналізує про те, що настав час підкріпитися. Однак постійне або регулярне бурління може свідчити про серйозну патологію всередині організму.

Причини появи бурління в животі

Подібний стан може з’явитися в будь-який час доби. При відсутності сніданку воно буде спостерігатися протягом декількох годин, навіть якщо випити каву або чай. Дискомфорт у даному разі виходить не стільки з кишечника, скільки з шлунка.

Подібне явище може спостерігатися навіть при ситому шлунку, коли людина відчуває смачний запах: шлунок виробляє кислоту для переварювання продуктів, так як вважає, що зараз піде трапеза.

Друга поширена причина – рясна трапеза після тривалого голоду. Ризик зростає при вживанні важкої і жирної їжі. Переїдання провокує формування харчової грудки, рух якого супроводжується посиленою перистальтикою для подрібнення їжі, відповідно, виникає якийсь дискомфорт.

Причини можуть ховатися в сильному хвилюванні. Якщо заспокоїтися, неприємні відчуття зникнуть. Дискомфорт може з’являтися на тлі вживання певних напоїв (спиртні, газовані) і продуктів.

Положення тіла безпосередньо впливає на процес травлення і засвоєння їжі в кишечнику. Лежачі пози, на відміну від стоячих і сидячих, провокують появу бурчання.

Причини бурління в животі, яке з’являється після їжі

В першу чергу це характерний симптом дисбактеріозу. Крім цього, спостерігається дискомфорт у животі, біль, здуття живота, розлади стільця (запор/діарея). Дисбактеріоз виникає через порушення балансу бактерій, що населяють кишечник. Наприклад, спровокувати це патологічний стан може прийом антибіотиків. Як відомо, антибактеріальні препарати знищують патогенні мікроорганізми, але одночасно вони призводять до загибелі корисних мікробів.

Надмірне газоутворення (метеоризм) формується з-за поганого перетравлення їжі. В результаті виникає бурчання, яке загрожує серйозними проблемами. Метеоризм також є симптомом дисбактеріозу. Після чергового бурління відходять гази, що може свідчити про порушення мікрофлори кишечника, його гиперподвижности, диспепсії, пухлини.

Після трапези воно говорить про неякісну функції ШКТ. Якщо після трапези виникає здуття, потрібно відвідати лікаря, так як це симптом багатьох захворювання, включаючи гастрит і виразкову хворобу.

Цей симптом включений в клінічну картину синдрому роздратованого кишечника. Це захворювання характеризується неприємними відчуттями в животі, включаючи больові, і розлад дефекації (діарея, запор, часті позиви, важке відходження). Прояви синдрому роздратованого кишечника можуть значно варіюватися від випадку до випадку.

Бурління в животі та діарея (пронос)

Два ці симптоми зазвичай свідчать про дисбактеріозі. В основному його діагностують у людей, які неправильно харчуються, наприклад, у любителів фаст-фуду і напівфабрикатів, у тих, хто харчується на ходу. При цьому страждає весь травний тракт.

Пронос і бурління спостерігаються і при інфекціях кишківника. Спровокувати її можуть прострочені, погано оброблені термічно, неправильно зберігалися продукти.

Позбутися від дискомфорту допомагають абсорбенти, які виводять токсини з організму. Якщо абсорбенти не допомагають, потрібно звернутися до гастроентеролога.

Ці симптоми спостерігаються і при секреторній, осмотичної діареї. Перша виникає при вживанні продукту, які кишечник не може нормально засвоїти. Наприклад, таке відбувається при непереносимості лактози, харчової алергії. Секреторна діарея виникає із-за води, яка накопичується в просвіті кишечника з бактеріями. Великий об’єм рідини провокує рідкий водянистий стілець.

При цьому спостерігається пожвавлення.

  1. Дискомфорт вночі. Причини можуть бути різними, наприклад, ховатися в ранньому вечері. Рекомендується в такій ситуації випити за півгодини до відходу в ліжко склянку кефіру, з’їсти один фрукт або овоч, жменю сухофруктів, трохи овочевого салату. Однак цей симптом присутня і при деяких захворюваннях. Приміром, якщо дискомфорт виникає в положенні на лівому боці, можна підозрювати гастрит. Нічний бурління входить у симптоматику панкреатиту, коліту, дисбактеріозу і багатьох інших хвороб ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Якщо одночасно спостерігається нудота і навіть блювота, потрібно терміново проконсультуватися у гастроентеролога;
  2. Справа. Якщо дискомфорт локалізується праворуч, поєднується з кислою відрижкою, варто підозрювати панкреатит або холецистит. Причини можуть ховатися в неякісних, заражених продуктах, поганий здатності ШКТ перетравлювати їжу. Якщо одночасно спостерігаються порушення випорожнення, біль у животі, можливо, виникло отруєння. Лікування в даному випадку починається з промивання шлунка;
  3. Зліва. Можливо, це свідчить про посиленій перистальтиці шлунка або товстого кишечника. В даному випадку їжа пересувається швидше, ніж того потрібно, порушуються процеси обробки продуктів травними ферментами. Відповідно, з-за поганого травлення почався пронос. Цей процес може супроводжувати інфекційний гастроентерит. Подібне відбувається при хімічному подразненні, коли в організм потрапляють токсини.

Бурління в животі і турбують гази

У цьому випадку має місце метеоризм. Зазвичай таке спостерігається у людей, які неправильно харчуються. Надмірне захоплення кислим, жирним, хімічними добавками збільшує ризик кишкових порушень.

Метеоризм – це скупчення газів у кишечнику, які прагнуть назовні, але не завжди виходять. Надмірне газоутворення часто виникає через непереваривающихся вуглеводів.

Також ці симптоми з’являються, коли людина дуже швидко їсть або вживає їжу великими шматками. Спровокувати подібну симптоматику може лактоза, що міститься в молочній продукції. Причини іноді ховаються в запорах: їжа не просувається по кишечнику з нормальною швидкістю, тому підвищується ймовірність ферментації.

Бурління в животі перед місячними і при вагітності

Перед місячними в організмі відбувається незначна гормональна перебудова. Зміни гормонального фону гальмують обмінні процеси організму, тому в органах малого тазу підвищується кров’яний тиск. Це явище не представляє небезпеки.

Зазвичай у перші кілька днів менструацій дискомфорт зникає самостійно. Деякі жінки страждають на протязі всього періоду місячних. Причини ховаються в маткових спазмах, які відбиваються на функції кишечника.

Спровокувати дискомфорт можуть інші фізіологічні нездужання, наприклад, нестача вітамінів і мінералів, при цьому живіт не болить.

Це явище спостерігається з різною періодичністю на будь-якому терміні вагітності навіть при відсутності проблем з ШКТ. Причина цього криється в зміні гормонального фону. Стрімко зростає рівень прогестерону, який розслаблює гладку мускулатуру матки і кишечника. Також винуватцем маминого дискомфорту стає зростаючий дитина.

Як позбутися від неприємного бурління в животі

Щоб підібрати препарат, треба спершу з’ясувати причину даного стану. Якщо проблема криється в неправильному харчуванні, змінюють свій раціон: відмовляються від важкої їжі, вживають продукти, які не викликають дискомфорту. При дисбактеріозі потрібні препарати, що відновлюють кишкову флору, меню насичують кисломолочною продукцією, домашніми йогуртами.

Дисбактеріоз лікують за допомогою Лінекса, Мотіліиума, Еспумізан та аналогічних засобів. Ліки, призначене від бурління в животі, повинен підбирати лікар. Це обумовлено тим, що потрібно враховувати причину дискомфорту, його вираженість, а також вік пацієнта і наявність протипоказань.

Еспумізан – це вітрогонний препарат, що рятує від метеоризму. Його також вживають при отруєнні миючими засобами (частіше для дітей).

Мотиліум використовують у цих випадках, керуючись інструкцією, але його можна давати дітям. Такі ліки, як Лінекс можна приймати і дітям, і дорослим. Тривалість лікування в кожному окремому випадку, як і доза, індивідуальна.

Ці медикаменти позбавляють від наслідків дисбактеріозу, здуття, бурління та інших симптомів, але варто відвідати лікаря, щоб позбавити себе від неприємних наслідків захворювання.

Залишити коментар