Затримка 4 дні, тест негативний і болять груди

У неділю ви скасували відвідування басейну, одягли зручні штани і повністю занурилися в крісло в очікуванні дня Х? Але день пройшов, настав понеділок, за ним вівторок та середа, а довгоочікувані місячні так і не прийшли? Про що говорить затримка на 4 дні і негативний тест? Спробуємо розібратися разом.

Тисячі причин для аменореї

Аменорея – саме такий діагноз ставлять лікарі жінкам дітородного віку, місячні яких затримуються. Причин цього явища може бути дуже багато — від банального стресу і різкої втрати ваги до серйозних патологічних відхилень. Однак панікувати заздалегідь і придумувати собі неіснуючі хвороби не варто, можливо, ваш день Х просто трохи запізнюється, особливо якщо затримка всього 4 дні, тест негативний, груди налилася і болить.

Коли ж винуватцями нерегулярного циклу стають різного роду захворювання, навіть на початковому етапі їх можна спробувати визначити самостійно, щоправда, займатися самолікуванням не потрібно. В цьому нелегкій справі на допомогу нам приходять різні симптоми:

  • Якщо перед цим місячні були вельми мізерними або проходили болісно, а зараз взагалі вирішили не з’являтися, то варто звернути увагу на свої гормони. Про те, що з гіпофізом, щитовидкою, наднирковими залозами або яєчниками не все гаразд, вам підкажуть різкі скачки артеріального тиску, запаморочення, постійне відчуття здуття живота, набряклість і занепад сил.
  • Добре погуляли напередодні ввечері з друзями, було багато алкоголю, сигарет та іншої хімії, а на наступний день менструальний цикл не почався? Вітаємо — це інтоксикація організму, яка крім перерахованих причин може виникнути в результаті отруєння наркотичними засобами, а також важкими металами.
  • Відсутність місячних може говорити про наявність інфекційних і соматичних захворювань. До цієї групи відносяться хвороби печінки, радикуліт, порок серця, туберкульоз і пневмонія. Слід знати і те, що навіть банальний грип чи застуда можуть злегка затримати наступ доленосного дня.
  • Привести до подібного також можуть і будь-які маткові патології. Як правило, такі захворювання супроводжуються гострою або тягне біль внизу живота, печіння, почервоніння і запалення зовнішніх статевих органів, загальною слабкістю організму.
  • Адаптація організму до нових умов проживання, коливання погоди, зниження працездатності, нервоз та інші ознаки розладів нервової системи також можуть викликати незначні зміни менструального циклу.

Крім того, дуже часто діагноз аменорея лікарі ставлять з припискою «помилкова». Каже подібна виноска про те, що репродуктивні зміни проходять за графіком і яєчники повністю справляються з роботою, але менструація не наступає з-за невидимого перешкоди. Заважати виходу крові може дівоча пліва у дівчаток-підлітків або які-небудь перешкоди в шийці матки або піхви у дорослих жінок. Правда, на практиці таке відбувається рідко.

А може, настала вагітність?

Навіть якщо затримка місячних всього 4 дні і тест показав негативний результат, гарантії на 100%, що ви не вагітні, немає. По-перше, термін затримки ще занадто малий. А по-друге, ви могли трохи помилитися, проводячи тест.

Насамперед, прийдіть в аптеку і попросіть саму чутливу тест-смужку. Потім обов’язково дочекайтеся ранку і тільки потім проведіть аналіз. Як це робити, розповідати, певно, не варто. Наберіться ще терпіння, відкладіть тест в бік і погляньте на смужку тільки через 2-3 хвилини. Якщо з’явилася легка і ледь помітна друга лінія, результат все одно вважається позитивним. А от коли її немає, зачекайте 3 дні і повторіть дослідження.

Якщо тест показав негативний відповідь після повторного застосування, а місячні так і не почалися, чи варто говорити про необхідність відвідування гінеколога? З усіх можливих причин визначити справжню проблему зможе лише лікар. Він же подивиться, вислухає, візьме мазок, відправить вас на УЗД і випише «правильні» ліки.

Як виправити наслідки неправильного способу життя?

Захотіли швидко і без наслідків скинути парочку зайвих сантиметрів і надмірно захопилися процесом? А може бути, постійно пропадаєте на роботі, і немає часу на пристойний відпочинок? Безсумнівно, що все це рано чи пізно позначиться на вашому організмі і менструальному циклі. Як виправити ситуацію?

Вирішення всього два:

  • Вашим кращим другом повинен стати правильний розпорядок дня. Вистачить заганяти себе дієтами, дайте нарешті-таки організму поїсти вдосталь!
  • Візьміть кілька днів вихідних, навіть якщо невідкладні справи тиснуть вантажем на плечі, адже жіноче здоров’я в десятки разів важливіше.

Точно так само б’ють по менструальному циклу і незапланований переїзд в інше місто, дрібні побутові сварки та серйозні психологічні проблеми. Щоправда, вирішити їх за допомогою гінеколога не вийде. Максимум що зможе доктор – порадити пити аскорбінку і дати нервової системи час на відновлення.

Якщо ж днів, щоб відійти від стресу, пройшло достатньо, ви не сидите на дієті і працюєте в міру, але трапилася затримка на 4 дня і більше, при цьому тест негативний, а з піхви з’явилися білі виділення або інші симптоми, негайно йдіть до лікаря! Звичайними вітамінами і відпочинком тут справа не виправити.

В кабінеті гінеколога

Лікарю потрібно встановити причину затримки місячних, а для цього будьте готові здати аналізи крові на гормони, мазок з піхви, а також зробити УЗД черевної порожнини. В більшості випадків в якості лікування пропонується пройти гормональну терапію, але не лякайтеся — лікар на 2-3 місяці призначить прийом протизаплідних таблеток.

Якщо ж було виявлено захворювання, що передається статевим шляхом перейшло з гострої форми в запущену, гінеколог направить вас до кабінету венеролога. У доктора свої прийоми лікування, які знову-таки залежать від діагнозу.

На закінчення варто сказати пару слів про «пожежну» контрацепції – тієї, яка призначена для прийому після статевого акту. Таблетки вкрай ефективні і дійсно можуть запобігти небажану вагітність навіть у тих випадках, коли виверження відбулося в піхву. Але пам’ятайте, що вживати їх допускається не частіше 2 разів на місяць, інакше вони можуть істотно змінити курс менструального циклу та призвести до інших небажаних наслідків.

Як би там не було, але якщо місячні серйозно затримуються, краще не чекати « з моря погоди», а звернутися до лікаря. Будьте здорові!

Залишити коментар