Застосування мандаринових корок від садових шкідників

В одній з попередніх статей ми дали загальні поради щодо того, як з користю можна застосувати мандаринові кірки. У даній публікації буде розказано про те, яку вигоду цей побічний новорічний продукт може принести наближається або вже поточному дачному сезоні.

Захист саду від плодожерки

У садівництві досить часто виникає проблема, ім’я якої – плодожерка. Саме цей маленький шкідник здатний позбавити людину доброї частини якісного врожаю, якщо його кількість перевищить допустиму норму.

Цитрусові допоможуть виправити стан речей, і зберегти плоди важкої фізичної праці. З цією метою рекомендується набрати 0,5 літра шкурок мандаринів, пересипати їх в 10-літрове відро і залити водою. Потім все це настоюється протягом доби, і кип’ятити ще 15 хвилин.

Як тільки засіб охолоне, його слід гарненько перемішати, процідити і полити 30-ма грамами сечовини. Отриманим розчином рекомендують обприскувати плодові дерева, початківці утворювати нирки ранньою весною, і тоді метелик плодожерки не зважиться на них осісти і залишити своє потомство. У разі дощової весни такий відвар мандариновий потрібно буде розпорошити до того, як на деревах розпустяться квіти.

Боремося з мурахами

Мурашині колонії – це джерело численних неприємностей на заміській ділянці. Ці маленькі істоти здатні пробиратися в будинок у пошуках смачної їжі, псувати молоді посадки
овочевих культур, займатися розведенням попелиці, шкода від якої воістину величезний. Причому, незважаючи на мінімальні розміри, вивести мурах зі своєї території дуже складно, але можливо. Один з варіантів виселення передбачає використання кашки зі свіжої шкірки мандарина. З пари-трійки плодів потрібно зняти шкірку, подрібнити її в блендері (потерти на тертці).

Кашку потім змішують з невеликою кількістю води до стану пюре. Останнє потрібно розкласти по стежках, які шкідник проклав по грядках і садово-городньої території в цілому. Якщо ж на ділянці є повноцінний мурашник, його можна полити сухим цитрусовим порошком, розведеним у великій кількості рідини. Недолік цього способу полягає в тому, що мурахи, швидше за все, не покинуть город, але кардинально змінять місце проживання, уподобавши, приміром, непотрібний клаптик землі за хозпостройкой або під парканом.

Віднаджуємо кішок

З відомих тільки їм причин, представники сімейства котячих дуже люблять повалятися на квітнику або тільки що зійшли посівах, жорстоко вбиваючи надії на хороший урожай.

Щоб цього не сталося з вашими посадками, можна поступити наступним чином: в проблемних місцях розкласти спитую кавову заварку, змішану зі свеженатертыми цитрусовими кірками.

А можна просто розкидати шкурки з клумб і грядок, тільки міняти їх доведеться після кожного поливу або дощу.

Ліквідуємо тлю і дрібних гусениць

Перекручені на м’ясорубці мандаринові, апельсинові та лимонні кірки допомагають позбутися від попелиці, щитівок і невеликих гусениць.

З цією метою готується така суміш для обприскування:

  • Три кілограми свіжих шкурок, подрібнених за допомогою м’ясорубки, потрібно залити 10 літрами
    підігрітої води;
  • Склад, що знаходиться в скляній тарі, щільно закупорюють і на 5 діб відправляється в тепле темне місце;
  • Потім суміш добре проціджують крізь марлю, і швидко розливається по маленьких пляшках з-під лимонаду або пива;
  • Останні щільно закриваються і заливаються сургучем/садовим варом, і ставлять в прохолодне місце. Там їх можна зберігати аж до моменту використання.

Застосування цього саморобного кошти від попелиці та інших зазначених вище шкідників, відбувається так: береться 100 г готової настоянки, змішується з 10-ю літрами води, і отриманим розчином обприскуються рослини, які потребують лікування.
Ще один варіант того, яким може бути застосування мандаринових корок у садівництві, є приготування складу, допомагає позбавитися від таких шкідників як: трипси і павутинний кліщ. Береться шкурка пари цитрусових, подрібнюється, і заливається літром гарячої води. Тара з заготівлею ставиться на тиждень в темну кімнату, потім в неї доливають трохи рідкого туалетного мила, і все проціджують через кілька шарів марлі.

Таким засобом можна обприскувати посадки, на яких розташувалися колонії попелиці, павутинного кліща або тріпс. Робиться це з періодичністю раз на тиждень і кількість обробок залежить від кількості шкідників і масштабності завданої ними шкоди. Додатково до всього, що сказано вище, варто додати наступне: цитрусову шкірку можна сушити і розкладати прямо в лунки або канавки, призначені для посадки картоплі, розсади або посіви моркви. Якщо вірити досвідченим дачникам, такий прийом дозволяє захистити майбутній урожай від нашестя колорадського жука і дротяників.

Як бачите, отримати еко-продукти зі своєї присадибної ділянки не так складно, як може здатися.

Народна скарбничка багата рецептами ліків, здатних позбавити майже від всіх шкідників, потрібно тільки експериментувати і не опускати руки. Щедрих вам урожаїв!

Залишити коментар