Застосування аргоноплазмової коагуляції при лікуванні шийки матки

На сьогоднішній день різні захворювання шийки матки є однією з найбільш актуальних проблем в області гінекології. Зростає частота виявлення запалень статевих органів і шляхів поширення вірусу папіломи з онкогенними властивостями. Поширеним гінекологічним захворюванням вважається ерозія шийки матки.

Патології шийки можуть давати різні ускладнення у вигляді запальних процесів, які переходять у хронічний стан, а також доброякісних і злоякісних новоутворень.

Тому актуальним залишається і впровадження нових, сучасних методів лікування патологій цього жіночого органу. Такі методи спрямовані на усунення патологічного процесу, збереження функціональних і анатомічних особливостей статевого органу після проведення інвазивних процедур.

Принцип дії методу

Сьогодні сучасна медицина пропонує декілька ефективних методів лікування захворювань матки.

До них відносяться:

 • лазерне, радіохвильове випромінювання;
 • діатермокоагуляція;
 • кріодеструкція;
 • хірургічний метод;
 • аргоноплазменная коагуляція.

З перерахованих вище методів найбільш ефективним вважається аргоноплазменна коагуляція. Тривалість періоду відновлення після такої процедури становить кілька місяців.

Що це за метод, який принцип його дії, у чому переваги даного способу лікування? Давайте зупинимося на цих питаннях більш детально.

Метод аргоноплазменной коагуляції шийки матки – це новий, сучасний спосіб високочастотної хірургії, використовуваний при лікуванні гінекологічних захворювань, зокрема, ерозії, лейкоплакії шийки, дисплазії. З його допомогою можна зупиняти кровотечі, робити біопсію шийки, видаляти папіломи, кондиломи.

Принцип дії простий. Полягає в тому, що на уражені ділянки тканин впливають вироблюваної енергією, яка проводиться іонізованим газом аргоном. При дії на тканину, вона локально нагрівається, висушується, відбувається коагуляція. Глибина не досягає 3 мм і залежить від тривалості впливу, потужності і режиму використовуваного апарату.

Головна особливість аргонової плазми полягає в здатності відхилятися на ще не оброблені ділянки, за рахунок чого коагуляція пошкодженої ділянки тканини виходить рівномірною. Перед тим, як проводити таку операцію, робиться УЗД геніталій та інші обстеження.

Дана операція не передбачає будь-яких дотиків або використання інструментів. Під час її проведення немає димлення, обпалені тканини не обвуглюються. Період відновлення становить всього 2 місяці. Перший час після операції не можна вступати в статеві контакти, можуть йти виділення, але все це швидко проходить. Планувати вагітність можна через 6 місяців після операції.

Переваги методу АПК

Серед переваг цього способу можна виділити наступні:

 • при проведенні операції лікар добре бачить область впливу аргоном;
 • недовга тривалість проведення процедури;
 • безконтактний і безболісний спосіб;
 • контроль глибини коагуляції тканин органу (до 3 мм);
 • загоєння рани відбувається швидко, грубі рубці не залишаються;
 • кількість виділень після операції менше порівняно з методом діатермокоагуляції і кріодеструкції;
 • ефективне видалення патологічно пошкоджених ділянок тканин;
 • негативні наслідки у вигляді ускладнень відсутні;
 • спосіб підходить як для народжували, так і немає.

Для тих жінок, хто ще не народжував, даний метод є найбільш оптимальним. Оскільки після нього на тканини відсутня рубець, який може перешкодити нормальному процесу виношування дитини.

Застосування аргоноплазменной коагуляції при дисплазії шийки матки

Дисплазія – це утворення на поверхні або в каналі шийки, що носять патологічний характер. При розвитку такого захворювання порушується структура слизової матки. Такий стан є передраковим, тобто є високий ризик виникнення злоякісного утворення.

Найбільш ефективним і безпечним методом лікування дисплазії вважається коагуляція іонізованим аргоном. Після процедури рубців на тканинах не залишається, загоєння відбувається швидко.

Проведення аргоноплазменной коагуляції при кесаревому розтині

При такій операції робиться розріз шкіри в поперечному напрямку по нижній складки живота. Довжина розрізу становить 15-18 див. Сьогодні при кесаревому розтині шов на матці часто обробляють із застосуванням методу аргоноплазменной коагуляції.

Метод АПК забезпечує більш швидке загоєння рани, бо як відбувається глибокий прогрів тканин, колагенові волокна скорочуються за рахунок термічної обробки.

Використання методу АПК при кесаревому розтині дозволяє зменшити крововтрату під час хірургічної операції, покращити перебіг післяопераційного періоду за рахунок того, що знижуються больові відчуття. Антибактеріальну дію безпосередньо дозволяє відмовитися від антибактеріальної терапії, яка призначається курсом. Крім того, такий спосіб дозволяє рани гоїтися швидше, зменшує ризик розвитку запалень з гноєм.

Використання аргоноплазменной коагуляції при тонзилектомії

Тонзилектомія – це операція, за допомогою якої видаляють піднебінні мигдалини. Її роблять, якщо часто розвивається тонзиліт, супроводжується токсико-алергічними реакціями, в результаті яких є високий ризик виникнення захворювань серця, судин, нирок, ревматизму, жовчних шляхів, щитовидної залози, шкіри, ЦНС.

Якщо є синдром апное уві сні, порушення процесу ковтання і дихання в результаті сильного збільшення мигдалин. Якщо є гнійні ускладнення (абсцес, флегмона).

Сьогодні лікування і видалення мигдалин з допомогою аргону вважається досить ефективним. Потік аргонової плазми більш м’яко впливає на уражені тканини. Грубі рубці на мигдалинах не утворюються. Аргоноплазменный скальпелькоагулятор використовується при виконанні розрізу, який робиться по задньому краю передньої дужки неба.

За рахунок цього крововтрата незначна, та й огляд операційного поля набагато краще, ширше. Мигдалина відсікається в області нижнього полюса електричної петлею з ізольованим корпусом. За рахунок цього можна одночасно проводити коагуляцію ранової поверхні.

Багатьох жінок цікавить питання, які можуть бути наслідки після аргоноплазменной коагуляції шийки матки? Негативних наслідків не буде точно. Метод безболісний, ефективний, не залишає після себе грубих рубців.

Рана заживає швидше, тканини не обвуглюються, неприємний запах під час проведення процедури відсутня. Цей спосіб підходить і для не народжували жінок теж. Таким чином, спосіб дає високий ефект при лікуванні гінекологічних захворювань.

Залишити коментар