Застосовуємо Лазолван для інгаляцій

Практичною медициною вже давно доведено, що у разі виникнення захворювань дихальних шляхів, варто вдаватися до щадним методам лікування, особливо коли мова йде про дітей. До одного з таких способів відноситься лікування за допомогою інгаляцій. Інгаляційна терапія може відбуватися на основі різних медикаментів, і в цій статті ми розглянемо лікарський препарат, який можна віднести до числа найбільш відомих і ефективних – Лазолван або ж Амброксол.

Лазолван для інгаляцій – непогана альтернатива мікстур, внутрішньом’язових ін’єкцій, а також таблеток, які в більшості своїй мають чимало побічних ефектів.

Терапія з амброксолом дозволяє препарату проникати практично в усі відділи дихальних шляхів, завдяки чому істотно прискорюється процес одужання.

Чому? Коли людина вдихає молекули пари разом з препаратом, останній сприяє усуненню спазмів гладкої мускулатури, за рахунок чого мокрота з легень виходить швидше.

Застосування

Ліки, які призначені для лікування кашлю, умовно можна розділити на дві категорії:

 • сприяють розрідженню мокротиння;
 • сприяють відхаркуванню.

Як правило, сильний кашель з’являється в результаті досить серйозних захворювань, таких як бронхіт. У подібних випадках для ліквідації надокучливого і сухого кашлю просто необхідний прийом медикаментів, які посприяють розрідженню і виведенню мокротиння. І такий лікарський засіб, як амброксол, цілком справляється з поставленим завданням.

При цьому є кілька форм ліки, а саме:

 • ампули для внутрішньовенного або ж введення
 • таблетки та сироп для перорального прийому;
 • розчин для аерозольної терапії.

У яких випадках варто застосовувати амброксол? Цей препарат має широкий спектр дії, тому він здатний боротися з чималою кількістю хвороб, яких супроводжує скупчення мокротиння в органах дихання.

Крім того, ці недуги можуть бути не тільки гострі, але і млявими:

 • запалення легенів (пневмонія);
 • хронічні недуги органів дихання;
 • астма (бронхіальна);
 • бронхоектатична хвороба.

Лазолван, по суті, є муколитическим засобом, компоненти якого стимулюють підвищення секреції слизу в органах дихання. Завдяки цьому симптоми хворобливого кашлю істотно поліпшуються, внаслідок чого починає відходити мокротиння. Під час прийому амброксолу всередину, полегшення симптомів спостерігається вже через 30-40 хвилин.

Застосування розчину

Як потрібно робити інгаляцію з Лазолваном?

Розчин препарату можна застосовувати з усіма типами інгаляційних приладів, крім парового. Як правило, ліки розводять з фізіологічним розчином, при цьому пропорції повинні дотримуватися чітко — один до одного.

Крім того, сам розчин необхідно трохи підігріти, але його температура не повинна перевищувати 36 градусів, тобто температури людського тіла.

Інгаляційну терапію із застосуванням фізіологічного розчину та амброксолу бажано робити не раніше ніж через 1.5-2 години після останнього прийому їжі.

Під час процедури робити надто глибокі зітхання не варто, оскільки це може викликати сильний приступ кашлю, тому процес повинен відбуватися безтурботно в режимі звичайного дихання.

Після цього рекомендується не вживати їжу і розмовляти протягом півтора годин.

Як розвести амброксол і фізрозчин?

Розчин засобу Лазолван для прийому всередину і інгаляцій повинен містити приблизно 7.5 мл препарату і 1 мл фізрозчину. При цьому дозування в обох випадках буде однаковою. Крім того, пропорції лазолвана і фізрозчину для лікувальної інгаляції, як вже згадувалося, повинні чітко дотримуватися (один до одного).

Багато лікарі рекомендують для проведення процедури користуватися спеціальним приладом – небулайзером, завдяки якому рідкий препарат можна перетворити в аерозоль.

Лазолван для дітей

Інгаляції з Лазолваном для маленьких дітей можливі тільки в разі досягнення дитиною чотирирічного віку, при цьому дозування повинна бути такою: не більше двох процедур в день з розрахунку 2 мл препарату за один раз. Для малюків, які досягли шестирічного віку, дозволяється на одну процедуру розводити до 3 мл препарату, але не більше.

Застосування Лазолвана дає ефект протягом кількох годин.

При цьому лікарі не рекомендують застосовувати інгаляції в таких випадках:

 • Наявність у дитини бронхіальної астми. Щоб під час процедури в дитини не почався сильний приступ кашлю, рекомендується перед лікуванням прийняти бронхолітики;
 • Не можна робити інгаляції при наявності температури (понад 37,5 градуса);
 • Небажані процедури в разі частих носових кровотеч;
 • При наявності серцево-судинної недостатності вдаватися до такого методу лікування можна тільки після консультації у лікаря.

Аерозолі з беродуалом

Нерідко у разі виникнення недуг, пов’язаних з дихальними органами, лікарі призначають інгаляції з засобами беродуал і лазолван. Чим хороший цей метод і як потрібно робити аерозольну процедуру? Беродуал – це ліки, яке зазвичай використовують для лікування уповільнених захворювань, таких як бронхіальна астма та обструктивний бронхіт.

У тандемі, беродуал і амброксол, надають подвійну дію на організм:

 • розширюють бронхи;
 • виходять мокротиння з органів дихання.

Проте слід розуміти, що аерозольне лікування з беродуалом може бути призначене тільки лікарем, оскільки це лікарський засіб має чимало протипоказань до застосування. Як розводити ліки з фізрозчином?

Дозування залежить від віку пацієнта, а саме:

 • Дорослим і дітям старше 12 років рекомендується застосовувати до 40 крапель ліки на 1 процедуру. При цьому в день їх може бути не більше чотирьох;
 • Дітям у віці від 6 до 12 років дозволяється використовувати до 1 мл беродуала, тобто 20 крапель за один сеанс аерозольної терапії, яких може бути не більше 3-4 разів на добу;
 • Малюкам до 6 років на одну інгаляцію розводять 10 крапель ліки. У день дозволяється здійснювати до трьох процедур.

Під час приготування розчину до зазначеної дозі лікарського засобу бажано додавати хоча б 3 мл фізрозчину.

Побічні ефекти

У разі виникнення застуди або більш серйозних ускладнень зі здоров’ям, перед початком лікування обов’язково слід порадитися з лікарем і причин тому декілька:

 • Можлива алергічна реакція на компоненти лікарського засобу;
 • Передозування у разі неправильного визначення пропорцій;
 • Можлива взаємодія амброксолу з іншими медикаментами, про яких ви можете просто не знати.

Крім того, слід зазначити, що Лазолван має кілька побічних ефектів, які варто було б врахувати:

 • свербіж або кропив’янка;
 • спазми в животі та сухість у роті;
 • першіння в горлі і головний біль;
 • запори і відчуття слабкості;
 • нудота або блювота;
 • діарея (у разі передозування).

Лазолван – чудовий препарат, що сприяє виведенню мокротиння з дихальних шляхів. Це засіб активно бореться з симптомами багатьох захворювань органів дихання, завдяки чому він отримав широке поширення у всіх країнах СНД.

Його застосовують для лікування недуг не тільки у дорослих, але і у дітей, завдяки м’якій дії засобу на організм.

Залишити коментар