Засоби для зниження температури: медикаменти та народні рецепти

З підвищеною температурою стикається практично кожна людина. У тих, чий імунітет слабкий, це може відбуватися з незавидною регулярністю, особливо в епідеміологічні та холодні періоди року.

Що є нормою, а що – відхиленням?

Середнім показником температури тіла є відмітка в 37 градусів за Цельсієм.

Однак, враховуючи особливості та індивідуальність людського організму, її не можна назвати загальноприйнято оптимальною. Комусь вона супроводжує протягом усього життя, а для кого-то стає субфебрилітетом.

Не можна забувати про те, що підвищення температури тіла завжди сигналізує про боротьбу організму з внутрішніми порушеннями, будь то віруси, інфекції або інші патогенні фактори.

Тому бездумно збивати її, борючись суто з симптоматичними проявами, не можна. Це можна робити лише в тому випадку, якщо причина спека достеменно відомо, і ви зробили всі необхідні дії для її усунення.

Слід знати і про порозі спека. Підвищення температури до 39 градусів і вище зовсім свідчить про далеко зайшов патологічному процесі, що вимагає втручання компетентного фахівця. Але якщо ви все-таки зважилися боротися з цим явищем, ми розповімо вам, що з жарознижуючих засобів при високій температурі у дорослих дійсно варто спробувати.

Медикаментозні препарати

Щоб збити температуру, всі ми звично звертаємося до традиційних жарознижувальну для дорослих – в основному, «Парацетамолу», або інших препаратів, що містять його. Цей засіб найбільш швидко і ефективно справляється з жаром, причому деколи навіть досить сильним.

Власне, саме на його основі виробляються всі противірусні та антигрипозні препарати, адже їх діюча речовина здатна боротися не тільки з симптоматичними проявами хвороби, але і частково з їх причиною. Крім жарознижуючої дії, «Парацетамол» та містять ліки несуть в собі протизапальний, заспокійливий, болезаспокійливий ефект. Цей засіб допомагає відновити самопочуття при застуді і грипі, навіть у найбільш гострій стадії захворювання.

Жарознижуючий засіб для дорослих можна підбирати на свій розсуд, в залежності від того, що саме вам підходить. Деякі воліють таблетки, деякі уколи, а деякі – свічки. Однак пити або колоти який-небудь препарат без попередньої консультації лікаря не варто, хоча б тому, що вам потрібно з’ясувати детальну причину вашого спека і почати боротьбу безпосередньо з нею.

Серед жарознижувальних таблеток при температурі 39 у дорослого найбільш добре зарекомендували себе такі препарати:

 • «Панадол»;
 • «Ринза»;
 • «Колдрекс»;
 • «Ибуклин»;
 • «Терафлю»;
 • «Нурофен»;
 • «Анальгін»;
 • «Тайленол»;
 • «Аспірин» (ацетилсаліцилова кислота);
 • «Аспірин».

В якості жарознижуючого уколу дорослим можна вводити всі ті ж препарати, які є у продажу аптек у формі розчину для ін’єкційного застосування.

Правила вибору?

Який конкретно препарат пити – вирішувати вам. Все залежить від вашої індивідуальної реакції на подібні засоби. При введенні нового ліки надзвичайно важливо спостерігати за власними відчуттями. У випадку якщо ви відчуваєте якісь виражені побічні ефекти, прийом кошти важливо скасувати, і надалі його не застосовувати зовсім.

Зверніть увагу на протипоказання – вони існують для жарознижуючих препаратів, причому їх чимало. Крім того, вони можуть змінюватись в залежності від допоміжних компонентів у складі ліки. Якщо побічних ефектів та ускладнень від прийому не спостерігається, препарат можна пити. Зрозуміло, у випадку повної відсутності протипоказань.

Зверніть увагу на «віковий ценз» і пам’ятайте про те, що якщо ліки ідеально підійшло вам, це зовсім не означає, що воно є панацеєю і його можна давати навіть дитині. З особливою обережністю слід приймати таблетки і капсули годуючим мамам. Майже всім вагітним подібні лікарські засоби протипоказані, тому лікуватися вони повинні народними рецептами, або вибирати медикаменти, прийом яких допускається на будь-яких термінах виношування.

До речі, у вагітних часто допускається застосування жарознижуючих свічок для дорослих.

Вони ж актуальні для зниження температури у маленьких дітей, якими протипоказані ліки для прийому всередину.

Вводити їх слід тільки після спорожнення кишечника. Свічки починають діяти пізніше, ніж таблетки або розчини для ін’єкцій. Зазвичай це відбувається через 30-40 хвилин після застосування. Однак результат їх, що примітно, більш фіксований і пролонгований.

Говорячи про ректальних засобах, не можна не згадати клізми з відваром ромашки – вони допомагають впоратися деколи навіть з найвищою температурою, надаючи при цьому комплексний оздоровчий і заспокійливий ефект.

Якщо використовувати цей рецепт, ви отримаєте не тільки жарознижувальну дію, але і надійно очистіть кишечник від калових мас, токсинів і шлаків, які вносять свою лепту в інтоксикацію вашого організму.

Інші засоби, які допоможуть збити температуру

При якій температурі можна пити жарознижувальну дорослому?

Це краще робити при температурі до 38-38,5 градусів. Якщо вона є підвищеною від цього порогу, в цьому випадку краще викликати лікаря, оскільки звичайні простудні захворювання не провокують сильного жару, і ви повинні з’ясувати причину вашої проблеми, перш ніж приступати до її усунення.

Згідно думку багатьох компетентних медиків, збивати температуру шкідливо. Якщо вона штучно знижується, в організмі пригнічується вироблення інтерферонів, які борються з вірусами та іншими патогенними мікроорганізмами, що проникли в організм. Таким чином, процес одужання може істотно затягнутися. Звичайно, ви будете почувати себе краще і усуньте основний дискомфорт, але одужати вийде не так скоро, як хотілося б.

Після маніпуляцій зі зниженням температури пацієнти досить часто мучаться від тривалих залишкових явищ простудних і грипозних захворювань, кашлю, нежиті, дихальних обструкцій.

Ні в якому разі не можна знижувати температуру, якщо вона супроводжується:

 • Сильними головними болями;
 • Больовим синдромом, локалізованим в місцях розташування життєво важливих внутрішніх органів;
 • Нудотою;
 • Блюванням;
 • Сильною діареєю, схожою на стілець при великій інтоксикації;
 • Судомним синдромом.

Тим, хто страждає серйозними ендокринними або серцево-судинними патологіями, варто збивати навіть трохи підвищену температуру, оскільки і субфебрилітет у разі їх здатен спровокувати загострення хронічного захворювання, що вкрай негативно позначиться на стані здоров’я.

Компреси і інші народні засоби

Мабуть, самими безневинними жарознижувальними засобами є натуральні, природні, ті, які несуть комплексну дію. Вони не нейтралізують і не деактивує інтерферони, а навпаки, стимулюють. Разом з тим, народні засоби чудово знімають жар, заспокоюють і розслаблюють. Деякі здатні тамувати біль і знімати м’язове напруження, яке дуже характерно для респіраторних вірусних захворювань.

Самим популярним народним засобом для зниження температури служить тепле молоко з медом. Цей смачний солодкий напій можна пити як дорослим, так і дітям. Не менш ефективним засобом стає чай з малиною (зазвичай використовується перетерта з цукром ягода, рідше – варення).

Якщо ви все ж зупинилися на старому доброму молоці з медом, вам слід знати, що рідина повинна бути не занадто гарячою, інакше мед легко перетворитися з помічника під шкідника, будучи поміщеним в подібну середу. Температура молока при введенні в нього меду не повинна перевищувати 40 градусів за Цельсієм.

І звичайно, результативним засобом для зниження спека стануть компреси. Найкраще діють оцтові. Щоб застосовувати їх, оцет розводять з водою (одна частина оцту на п’ять частин води). Потім до отриманої суміші рясно змочують марлю і прикладають до лоба. Це засіб знімає жар м’яко і делікатно, але дуже ефективно.

Не забудьте проконсультуватися з лікарем щодо застосування того чи іншого засобу, який ви вибрали в якості жарознижуючого. Будьте здорові!

Залишити коментар