Засіб від морквяної мухи

Морквяна муха являє собою паразита, який завдає шкоди овочу на будь-якій стадії його розвитку, як правило, коренеплоди псує саме личинка, а не доросла комаха.

У вирощуванні моркви дуже важливо боротися зі шкідником, щоб отримати хороший урожай.

Морквяна муха

Комаха розрізняють за такими зовнішніми ознаками, як, чорне тулуб довжиною в п’ять міліметрів і прозорі крила, її личинки мають світло-жовтим відтінком, їх довжина становить сім міліметрів, без голови і ніг.

Доросла особина живе в коренеплодах і може давати за один сезон два покоління. Перший період виведення личинки припадає на весну, а другий на осінній період. Після того як муха відклала яйця на кореневу шийку морквини, через час, з’являється личинка, вона проникає в коренеплід, і робить там ходи.

Про те, що рослина уражена шкідником, кажуть листя червоно-фіолетового кольору, які потім жовтіють, в результаті морква засихає і гниє. Мало того, такого урожай не можна зберігати довго, тому боротися з паразитами слід під час.

Визначити ознаки ураження коренеплодів можна візуально, вони набувають фіолетовий червоний відтінок, бадилля рослин стає жовтою і сухий, коренева шийка переповнена ходами. Також, псується зовнішній вигляд коренеплоду, морква тріскається і починає гнити, крім того, з’являється гіркий присмак і запах. Від такого врожаю городники позбавляються, тому сьогодні боротьба з такою мухою є поширеним явищем.

Профілактичні заходи

Профілактика передбачає собою дотримання деяких заходів, які допомагають попередити появу морквяного шкідника, для цього використовуються спеціальні засоби. Крім того, слід ретельно підбирати місце для посадки культури, а перед цим необхідно додатково обробляти насіння відповідними препаратами. Дуже важливо дотримуватися періодичність у посадці, тобто на одному місці моркву можна садити з інтервалом у три роки. До профілактичних заходів відноситься часник і цибуля, які висаджуються між грядками морквини, не забувати рідко, але помірно поливати.

Профілактика проти морквяної мухи

Щоб отримати хороший врожай цибулі, потрібно не тільки знищити шкідників, але і проводити профілактику проти них, щоб зберегти урожай.

По-перше, профілактичні заходи передбачають обробку садивного матеріалу перед висадкою. Ділянка, на якій будуть висаджуватися цибулинні культури, має добре провітрюватися, саджати рослини слід якомога раніше.

Якщо вірити досвіду професійних садівників, то варто садити цибулю кожен рік в різних місцях земельної ділянки, в іншому випадку підвищується ризик того, що може нашкодити рослині цибульна муха.

Крім того, боротися з цибулевої і морквяною мухою можна самим простим і ефективним способом, якщо садити цибулю поруч з морквою, при цьому ряди чергувати. Перевага цього методу в тому, що ці дві культури добре між собою вживаються, крім того, вони взаємовигідно допомагають один одному, цибулю відлякує морквяну муху, а морква захищає цибулинні рослини від шкідників.

Також профілактичні роботи передбачають розпушення грунту, відразу після того як був зібраний урожай, таким чином, личинки морквяної і цибулевої мухи виходять на поверхню землі, а коли настають сильні холоди вони просто замерзають. Профілактику слід проводити під час, щоб уникнути появи цих паразитів, і отримувати великий урожай.

Боротьба з шкідливих комах

Як правило, для боротьби з мухою застосовую три головних способи, використання агротехнічних засобів, народні методи і обробка препаратами хімічного складу.

Застосування агротехнічних методів

Щоб запобігти появі паразитів, грядки, де буде посаджена моркву, не обробляти свіжим гноєм. Як правило, морква садять поруч з цибулею, він дає неприємний запах, тим самим відлякуючи шкідника.

Також моркву намагаються садити дуже рано, щоб дати можливість рослині зміцніти, якщо планується зберігання врожаю, сіяти насіння слід в кінці травня.

Цей метод використовується з урахуванням етапів розвитку морквяної мухи. Для посадки моркви вибирають піднесені і сонячні місця, які добре продуваються вітром, крім того, грядки слід проріджувати, тому що занадто густих місцях найчастіше мешкають шкідники.

В процесі проріджування рослин, віддалені необхідно виносити з грядки, інакше виражений запах буде залучати самку морквяного шкідника. Що стосується поливання культури, то це слід робити помірковано, не рекомендується зрошувати рослина з кінця липня і до середини серпня. В якості засобу мульчування городники рекомендують використовувати схвалення у вигляді торфу, яке морквяна муха категорично не любить.

Боротьба народними засобами

У період розмноження шкідника для обробки грядок застосовують тютюнову пил або гірчицю в сухому вигляді, деревій, полин і бадилля томатів відлякують паразита не приємним запахом. Щоб позбавиться від мухи, в період, коли вона починає літати, культура обрызгивается спеціальним розчином, до складу якого входить цибульна і часникова настоянка, для цих же цілей використовують хвойний екстракт і відвар з стебел і листя томатів.

Як правило, морква обробляють два рази на день, з інтервалом в один тиждень. Коли прореживаются грядки або зривається морква, бадилля та інші очищення не варто залишати на землі близько рослин, тому що різкий запах тільки привертає морквяну муху.

Кошти з хімічним складом

У боротьбі з цим паразитом використовують спеціальні засоби, якими обробляють рослини вранці або ввечері, за умови, що повітря нагрівається вище двадцяти градусів.

Це є популярні та існуючі методи, які допомагають боротися з морквяною мухою, але якщо вірити городникам, в практиці передбачений ще один спосіб, що допомагає позбутися від цього шкідника, дуже простий і доступний.

Суть в наступному, як правило, морквяна муха літає дуже низько до землі, садівники і городники захищають морквяні грядки, півметрової сіткою з дрібними осередками. У результаті, під захистом моркву зросла чистою і здоровою, а та, яка була оброблена народними засобами, була вражена.

Цибульна муха та боротьба з нею

Такий шкідник небезпечний для будь-яких рослин, які відносяться до категорії цибулинних, з ними не лише треба боротися, але слід проводити профілактичні заходи, щоб отримати хороший урожай. Цибульна муха настільки небезпечна, що за короткий період часу може знищити величезну кількість врожаю, що може стати не придатним, в цьому випадку будуть чекати тільки наступного посіву.

Боротьба з цибулевою мухою

Позбутися від цього шкідника можна ефективними методами, якщо профілактичні заходи не принесли результатів. По-перше, поливати рослину сольовим розчином, як тільки з’являються перші цибулинні пір’я, через деякий час грядки поливають чистою водою. Такі обробки здійснюються кожні десять днів.

По-друге, одуванчиковый настій являє собою ефективний засіб для знищення личинок цибулевої мухи. По-третє, городники використовують розчин перманганату калію для обробки цибулинних рослин, кожні десять днів, також він ефективно допомагає проти морквяної мухи.

Крім того, для боротьби з личинками цибулевої і морквяної мухи застосовують спеціальну суміш, до складу якої входить чорний перець, тютюнова пил, деревна зола. Високою ефективністю проти цибулевої мухи має розчин, до складу якого входить лише тютюнова пил і рідке мило, для його приготування компоненти змішують з водою і залишають настоюватися максимум чотири дні.

Зазначені кошти не завжди можуть допомогти проти цибулевої або морквяної мухи, тому краще всього вибирати сорти культур, які володіють стійкістю до цих шкідників. Таким чином, ризик ураження цибулевих і морквяних рослин знижується до мінімуму. Використовуючи всі перераховані вище методи боротьби, необхідно дотримуватися правил обробки, під час проводити профілактику, щоб отримати хороший результат і не допустити появи яєць або личинок цибулевої мухи.

Додаткову інформацію про боротьбу з морквяної і цибулевою мухою можна подивитися на відео

Залишити коментар