Защемлення нерва в грудному відділі хребта

Той, хто хоча б раз страждав від защемлення нерва в грудному відділі, ніколи не забуде цих відчуттів: простріли, оніміння, біль, яка бере в «кліщі» всю половину тіла, не дає вільно дихати і рухатися, висловлюється в серці…

Не варто думати, що можна відлежатися, і все пройде само по собі. Які симптоми сигналізують про защемленні і як це лікувати?

Збій у системі провідників – чим це загрожує для людини?

Защемлення слід розуміти буквально: це означає, що якийсь із нервових корінців здавлений хребетним диском або хребцем. Раніше вважалося, що защемлення нерва в грудному відділі – рідкісне явище, адже це не шия, яка виконує масу різноспрямованих рухів.

Але з часом вчені довели, що зіткнутися з такою проблемою може будь-яка людина старше 30, і для цього він необов’язково повинен працювати вантажником. Причина в тому, що з роками кістки зношуються і стоншуються. Тому навіть такий міцний відділ хребетного стовбура, як грудний, стає вразливим.

Статистика виникнення подібних порушень відсутня, так як далеко не всі люди при появі болю в спині йдуть до лікаря. Багато намагаються лікуватися самостійно. Між тим, защемлення загрожує людині серйозними неприємностями. Небезпека полягає не тільки в тому, що воно викликає пекучий, нестерпний біль. Несвоєчасне або неправильне лікування може призвести до паралічу або інвалідності. Якщо терапія проводиться грамотно, то можливо повне одужання, але лікування займе до 6 тижнів.

Чому виникає хребетна невралгія?

Причини, по яким виявляється затиснутим нерв в області ЦК, досить численні. І це не тільки вік і важкі фізичні навантаження. Така неприємність нерідко є наслідком міжреберної невралгії (її провокує нехарактерне рух корпусом, підйом вантажів), остеохондроз, підвищений тонус спинних м’язів (цим страждають спортсмени), стрес, травми і новоутворення хребта, вроджені патології хребетного стовпа.

«Заклинило» спину! Як проявляється защемлення?

Зазвичай, якщо людина говорить: «Прихопив радикуліт», то має на увазі защемлення в попереку, якщо згадує про остеохондрозі, то має на увазі шию. А коли він скаржиться на те, що болить спина, то найчастіше йдеться про защемленні нерва в грудному відділі хребта.

Ось основні симптоми такого захворювання:

 • інтенсивна біль в області ребер, яка посилюється ближче до хребта. Вона різко зростає при глибокому вдиху, чханні і кашлі;
 • скутість в зоні грудної клітини.
 • обмеження рухів корпусом;
 • посмикування м’язів;
 • на міжреберних м’язах можуть утворюватися вузлики, дотик до яких викликає пекучий біль;
 • почервоніння в місцях, де розташовані ребра;
 • підвищена пітливість;
 • втрата чутливості ділянок шкіри, де локалізується біль. Це приводить до оніміння, відчуття повзаючих по шкірі мурашок;
 • неприємні колючі, пульсуючі відчуття в серці, що нагадують серцевий біль. Збій серцебиття. Такі явища не проходять після прийому кардіологічних препаратів;
 • біль у шлунку, «імітує» коліт, гастрит або виразку. Її неможливо усунути за допомогою спазмолітиків;
 • скачки артеріального тиску;
 • оніміння кінцівок.

Біль може виникати епізодично, причому іноді розвивається приступ вночі на тлі повного спокою.

Важливо! При появі гострого болю в грудях не слід відразу списувати її на хребет. Треба викликати швидку, щоб переконатися, що це не інфаркт і не потрапляння тромбу в легені (тромбоемболія), які загрожують життю людини. Самостійно відрізнити невралгію від таких патологій вкрай складно.

Що треба обстежити і як?

Для постановки діагнозу лікар проведе огляд і уважно вислухає скарги пацієнта, а також видасть йому направлення на аналізи, рентген ЦК. При необхідності хворого направлять на МРТ або КТ. Щоб з’ясувати, де саме защемився нерв, проводять спеціальну діагностичну процедуру – мієлографію. Це рентген з використанням контрастної речовини, яке вводять у спинномозковий канал. Також може знадобитися додаткове обстеження, яке включає УЗД та ЕКГ.

Що допоможе забути про болі: принципи лікування

Щоб одужати, доведеться витратити час і докласти зусиль. Лікування защемлення нерва в грудному відділі хребта – це вивільнення його з затиснутого стану, щоб він міг виконувати свої функції в нормальному режимі. Крім того, слід усунути першопричину, яка спровокувала це порушення, щоб не стикатися з ним знову і знову.

Лікування включає такі лікарські заходи:

 • зниження запалення і болю за допомогою лікарських засобів – Диклофенаку, Ревмоксикама;
 • усунення м’язового спазму. Зазвичай для таких цілей використовують Мідокалм;
 • відновлення структури хрящової тканини (призначають Терафлекс, Хондроїтин);
 • покращення нервової провідності (вітаміни В-групи);
 • фізіотерапевтичне лікування – грязьові ванни, електрофорез, магнітотерапію, прогрівання за допомогою парафіну, голковколювання;
 • ЛФК. Комплекс складається з вправ, які сприяють витягування хребта, що необхідно для вивільнення нерва;
 • мануальний вплив.

Якщо пацієнт вчасно звернутися до лікаря і почне лікувати свою спину, то прогноз цілком сприятливий. Для виключення рецидивів рекомендується не піддавати свій хребет надмірним навантаженням і уникати переохолодження. Якщо він вражений в значній мірі, то доведеться носити корсет.

При вираженому обмеженні консервативна терапія може виявитися малоефективною. Тоді роблять операцію — видаляють частина міжхребцевого диска і вивільняють нерв.

Хребет неохоче піддається лікуванню, а хірургічне втручання в такий важливий орган завжди тягне за собою певні ризики. Тому краще не відкладати візит до невропатолога і не сподіватися на народні методи. Адже трави і компреси в кращому випадку приберуть біль, але не зможуть звільнити нерв. При такому підході пацієнт прирікає себе на постійні муки. Якщо ж один-два рази в рік проводити лікування та дотримуватись рекомендацій лікаря, то хребет не буде приносити ніякого занепокоєння.

Залишити коментар