Зарядка для очей за методикою Мирзакарима Норбекова: поліпшення зору в домашніх умовах

За статистикою, кожна четверта людина на земній кулі страждає поганим зором. Причому з кожним роком кількість «очкариків» збільшується. Причинами цієї сумної прогресії є наш спосіб життя і, звичайно ж, неякісне харчування. Вже не один рік фахівці всього світу займаються розробкою спеціальних програм для відновлення зору і призупинення його зниження.

Сьогодні офтальмологами використовується безліч різних методик для зміцнення очної м’язи, підвищення гостроти зору і позбавлення від деяких захворювань. Однією з найбільш популярних і ефективних методик є праця російського і узбецького лікаря нетрадиційної медицини, письменника Мирзакарима Норбекова.

Трохи про автора

Мирзакарим Санакулович — неординарна і дуже цікава особистість. Його методика поліпшення зору і манера подачі матеріалу не схожі ні на які інші.

Він є керівником та засновником організації «Інституту самовідновлення людини». Починаючи з 2010 року, Мирзакарим є президентом компанії «Центру навчально-оздоровчих технологій Норбекова».

Також Норбекову належать понад 12 книг, присвячених оздоровлення тіла й душі людини. Його твори виходять у Росії і за кордоном багатомільйонними тиражами, включаючи переклади на різні мови світу.

Однією з таких робіт є вийшов в 1998 році бестселер, який підкорив багатьох людей, під назвою «Досвід дурня, або ключ до прозріння (Як позбутися від окулярів)». До цих пір ведуться суперечки як серед офтальмологів, так і самих людей, які страждають поганим зором, про користь рекомендацій, описаних в цьому виданні.

Опис методики

Програма Мирзакарима Норбекова заснована на таких складових:

  • психологічний аспект;
  • фізичний аспект.

Психологічний аспект спрямований на те, щоб емоційно пацієнт був максимально відкритий для фізичних дій. Автор вважає, що людина повинна назавжди звільнитися від звички бути невпевненим у собі, слабким і немічним, і тільки тоді фізично організм буде готовий до зцілення.

Взагалі, сам Мирзакарим позиціонує свою програму не як лікувальну, а як навчальну. Духовне, внутрішнє оновлення, як вважає Норбеков, є побічним ефектом незалежності від окулярів, контактних лінз, болю, страждань і зцілення від різних недуг.

Для того щоб лікування зробило дієвий результат, необхідно навчитися думати про себе як про здоровий людину. Подумки уявіть собі, що ви вже досягли мети — позбавилися від ненависних очок і тепер бачите світ чітко.

Також велику увагу автор книги приділяє відношенню людини до світу і середовища, в якій він знаходиться. Дуже важливо сприймати її як близьку і рідну.

Фізичний аспект за методикою Норбекова представлений вправами — зарядкою для очей. Але не варто думати, що Мирзакарим Норбеков — унікальний автор цих вправ. Багато з них він запозичив з перевіреною роками і дуже ефективної програми американського офтальмолога Вільяма Бейста. Їх виконання дійсно дає чудовий результат страждають далекозорістю, короткозорістю та астигматизмом. А ось зцілення від таких захворювань, як катаракта, атрофія зорового нерва, макулодистрофія, глаукома очікувати не слід, хоча Норбеков у своїх працях намагається довести дієвість своєї програми і при таких необоротних ураженнях органів зору.

Що стосується комплексу вправ, то їх у програмі сім, і кожне з них впливає на очне яблуко дбайливо і акуратно. Але тим не менш, виконуючи їх, дуже важливо стежити, щоб очні м’язи не відчували надмірного тиску і напруги.

Перед кожною вправою потрібно розслабитися, глибоко зітхнути і подумати про щось хороше і приємне.

Дуже важливо також стежити за правильністю постави. Норбеков вважає, що здоровий хребет — це основна частина його методики. «М’язовий каркас», як він його називає, потребує не меншої турботі, ніж органи зору, а тому автор радить застосовувати комплексну зарядку для суглобів, очей та хребта.

Вправи для очей по Норбекову

У книзі Мирзакарима Санакуловича наводиться докладний опис кожної вправи та їх характеристики.

Ми ж представляємо короткий їх опис.

  1. «Погляди вгору і вниз»

Голову тримаємо прямо, не запрокидываем. Спочатку погляд скеровуємо у стелю, а потім подумки продовжуємо вести погляд на маківку, під череп. Тепер повільно опускаємо погляд до упору вниз, а подумки продовжуємо стежити очима до щитовидної залози. Виконувати слід 8-10 разів у кожному напрямку щодня.

  1. «Ходики»

Положення голови не змінюється, її слід тримати рівно. Повільно відводимо погляд вліво так, як ніби хочемо розгледіти власне вухо. Так само повільно «дивимося» на праве вухо, відвівши погляд максимально вправо. Виконуємо 9-10 разів щодня.

  1. «Метелик»

При виконанні дуже важливо не робити рухів головою. Пам’ятайте, що повинні рухатися тільки очі!

Намалюйте очима таку діагональ: лівий нижній кут — верхній правий кут — правий нижній кут — лівий верхній кут. Тепер за допомогою очних яблук повторіть діагональ в зворотній послідовності: нижній правий кут — лівий верхній — лівий нижній — правий верхній. Виконавши ці дві діагоналі, слід розслабити очі і часто-часто поморгати ними, не напружуючи при цьому повіки.

Це важливо знати! Виконуючи зарядку для очей за методикою Норбекова, дуже важливо не напружувати очі і не жмуритися. Всі рухи повинні виконуватися легко, без зусиль і емоційного дискомфорту.

  1. «Вісімка»

Тримаючи голову прямо, малюємо обома очима знак нескінченності. Розмір вісімки повинен бути максимально великим, але не виходити за контури особи. Після виконання потрібно також часто поморгати. Така гімнастика зміцнює косі м’язи очного яблука і особа корисна при міопії (короткозорості). Сконцентруйте погляд на кінчику носа, потім повільно переведіть погляд вперед і зафіксуйте його. У такому положенні постарайтеся розглянути предмети навколо боковим зором.

Після цього знову зафіксуйте погляд на кінчику носа, перемістіть його вперед і зафіксуйте предмети по сторонах. Тепер знову зафіксуйте погляд на переніссі і перемістіть його вперед і в сторони.

Потім, сконцентруйте погляд на точці між бровами, перемістіть його вперед і, не ворушачи очима, зафіксуйте предмети по сторонах. Повторювати такі дії слід 8 разів підряд. Всі рухи повинні бути повільними, плавними, а настрій хорошим.

  1. Голову тримайте прямо. Піднесіть до обличчя зведені разом вказівні пальці правої і лівої руки. Сконцентруйте на них погляд

Потім, не поспішаючи розведіть пальці в різні сторони по горизонталі. Ліве око повинен слідувати за лівим пальцем, правий — відповідно, за правим. Пам’ятайте, що задіяти при цьому слід тільки бічний зір.

  1. «Циферблат»

Голову тримаємо прямо, не рухаємося. Уявіть, що перед вами знаходиться великий циферблат
годин жовтого кольору. Обведіть його поглядом за годинниковою стрілкою, фіксуючи при цьому кожну з 12 цифр. Повторіть те ж саме, тільки тепер проти годинникової стрілки. Таку ж вправу можна робити і на вулиці, дивлячись у небо. Вибирати для цього вправи, звичайно ж, слід несолнечный день.

Зверніть увагу! Ні в якому разі не можна змінювати послідовність вправ, оскільки вони розташовані в порядку збільшення складності.

Пам’ятайте, що перенапруження при зарядку для очей має прямо протилежний ефект — призводить до погіршення зору.

Висновки

Як бачите, зарядка для очей за методикою Мирзакарима Норбекова не відрізняється складністю. Вона доступна для кожного з нас, не вимагає вкладення коштів, великої кількості часу і спеціальних умов.

Для цього достатньо вивчити основні правила методикою і приділяти турботі про своє здоров’я хоча б 30-40 хвилин в день.

Залишити коментар