Запуск акваріума з нуля

Запуск акваріума: покрокова інструкція

Для початку, слід придбати все необхідне, для створення комфортного підводного «інтер’єру» і сприятливого середовища існування декоративних рибок:

 • резервуар;
 • акваріумні електроприлади: фільтр, світло, компресор, нагрівач;
 • грунт: суміш гальки, піску, щебеню та гравію (натуральне); ґрунти, на основі хімічно або механічно оброблених природних матеріалів; штучні;
 • декор: камені, корчі;
 • рослини для створення рівнів: низькорослі, високі, мшистые, кущисті.

Декорації і грунт бажано промити і очистити від шкідливих елементів.

Переходимо до інструкції по запуску 100-літрового акваріума:

 1. Встановлюємо резервуар там, де він буде перебувати постійно. За допомогою рівня перевіряємо, чи ідеально рівно стоїть акваріум.
 2. Акваріумний грунт необхідно рівномірно розподілити по всьому дну резервуара, товщиною шару 50-80 мм.
 3. Переходимо до авкадизайну – розміщення декоративних елементів акваріума. Тут керуйтеся своїм естетичним смаком, а також потребами тих мешканців, що поселяться в акваріумі після запуску.
 4. Акуратно заливаємо воду. Для запобігання розмиванню ґрунту, встановлюємо на дно блюдце і тонким струменем ллємо на нього воду до певної кількості. Можна використовувати очищену воду або проточну.
 5. Встановлюємо кришку і підключаємо електрообладнання (фільтр, світло, компресор, нагрівач). Перевіряємо, чи все працює.
 6. Залишаємо все в робочому стані на троє діб (крім світла). Відстежуємо працездатність.
 7. Посадка рослин. Намагайтеся вибирати швидкорослу акваріумну флору. Грунтопокривні потрібно гарненько закопувати в грунт, щоб вони не спливали. Можна на час приматывать або притискати спеціальними капроновими нитками/сітками. Через місяць, коли рослини підростуть і зміцніють, капрон можна зняти або дочекатися, поки він розчинитися сам. При запуску акваріума з рослинами на 100 літрів знадобиться велика кількість саджанців.
 8. Включаємо світло на 5-6 годин в день.
 9. На 5-7 день вже можна запустити перших мешканців – безхребетних. До речі, рідина в акваріумі трохи помутніє, але це не страшно, оскільки утворюється середовище – азотний цикл.
 10. На 10 день після запуску акваріума з рослинами можна підселити невибагливих рибок. Світло включаємо на 10-12 годин в день. Годуємо вихованців, відстежуємо активність.
 11. Повноцінне заселення бажано проводити на 3-4 тиждень. Тоді і висаджені рослини зміцніють і середовище «устаканиться». Якщо у Вас в акваріумі планують оселитися представники різних видів декоративної фауни, подселяйте їх поступово: спочатку одних, через кілька днів інших і т. д.

Перші кілька тижнів в акваріумі буде встановлюватися біологічну рівновагу. Якщо всі мешканці активні, не втратили забарвлення, добре їдять, то запуск акваріума на 100 літрів з нуля пройшов успішно. Стати аквариумнистом не складно, від Вас буде потрібно лише трохи старання, уваги, акуратності і правильна послідовність дій.

Залишити коментар