Запах в пральній машині: як позбутися?

Ваша улюблена пральна машина почала виділяти неприємний запах? Більш того, білизну після прання не пахне свіжістю, а м’яко кажучи, виходить з машинки з душком? Розберемося, як позбавитися від запаху в пральній машині.

Чому з’являється запах в пральній машині?

Звичайно, приємного мало, коли речі після прання начебто і чисті, але запах від них специфічний. Зрозуміло, що справа тут не в речах і пральному порошку, а проблема криється в самій машинці. Повірте: таке періодично трапляється не тільки у вас. На щастя, з цим лихом можна легко впоратися.

Перш ніж з’ясовувати, як усунути запах в пральній машині автомат, необхідно розібратися в причинах його появи. Якщо цього не зробити, то через деякий час неприємний запах повернеться. Ситуація буде збільшуватися з віком вашої пральної машини та інтенсивністю її експлуатації. Загалом, давайте про все по порядку.

Під час прання велика частина бруду з нашого одягу змивається водою. Тим не менше після декількох прань вона може накопичуватися в окремих частинах пральної машини, що призводить до зменшення споживаної енергії і гарячої води. В результаті бруд і запахи накопичуються ще швидше.

Основні причини накопичення забруднень в пральній машині:

 • прання сильно забруднених речей при низькій температурі;
 • використання машини на низьких температурах призводить до того, що компонент прального порошку для пом’якшення тканини залишається на деталях у вигляді слизового нальоту;
 • освіта цвілевого грибка або вапняного нальоту в зливних з’єднувальних патрубках, у дозатор для миючого засобу або зливному фільтрі;
 • скупчення забруднень в гумовому ущільнювачі між барабаном і завантажувальної дверима;
 • затхле повітря може утворитися внаслідок щільно закритій двері і великий завантаження речей протягом тривалого часу.

Знаючи причини і неприємні наслідки, можна завчасно вжити заходів й уникнути їх появи, оскільки профілактика — найкращий підхід до обслуговування машинки. Але так як запах вже з’явився, будемо з ним боротися. Нижче наведено кілька практичних рекомендацій, як позбутися від неприємного запаху в пральній машині.

Я запах розведу руками

Більшість сучасних пральних машин мають цикл очищення. Додайте в дозатор для рідких миючих засобів 0,25-0,5 л оцту і почніть цикл очищення з гарячою водою. Оцет допоможе розчинити залишки миючих засобів і вапняних відкладень. Для отримання додаткового ефекту очищення використовуйте половину 1/2 склянки харчової соди без додавання миючих засобів. Якщо ваша машина не має режиму очищення, виберіть стандартний цикл з використанням гарячої води або додаткове полоскання. Додайте оцет і запустіть цикл до кінця.

Як позбавитися від запаху цвілі в пральній машині? Як правило, вона з’являється навколо ущільнення двері. Якщо ви помітили цвіль або відчули її запах, протріть гумовий ущільнювач ганчіркою, змоченою універсальним миючим засобом або оцтом, щоб вбити бактерії.

Очистіть фільтр для зливного насоса від пуху, волосся та іншого сміття, які зазвичай там накопичуються. Фільтр для зливного насоса, як правило, розташований на фронтальній стороні пристрою. Зверніться до інструкції з експлуатації заводу-виробника вашої пральної машини.

Завантажувальний активатор або барабан приховує на своїй зворотному боці всі види бруду. Для його очищення використовуйте розчин з води і оцту, розведений 1 до 1, щоб протерти верхню і нижню частину барабана. Для ретельного очищення барабан доведеться витягти з машинки повністю. Тут також потрібно скористатися інструкцією з експлуатації заводу-виробника. Якщо ви не впевнені, то краще запросити фахівця з обслуговування побутової техніки, тому що ремонт обійдеться дорожче.

Коли ваша машинка виділяє запах каналізаційних колекторів, необхідно вжити наступні заходи:

 1. Переконайтеся, що не заблоковано стічна труба.
 2. Вода може текти і через блокований або перекручений шланг. Огляньте шланг, щоб переконатися, що все працює. Запустіть гарячий цикл і спробуйте очистити трубу, тим самим усуваючи неприємні запахи.
 3. Запустіть гарячий цикл з відбілювачем: він вб’є бактерії в шлангу і пральній машині. Гаряча вода допоможе розчинити органічний матеріал, утворену плівку і усуне скупчення, потенційно викликають неприємні запахи.
 4. Огляньте випускний отвір, звідки зливаються стічні води. Якщо він заблокований, вода може збиратися в одному місці і створювати запахи. Переконайтеся, що злив сухий.
 5. Якщо ваші зусилля по розкриттю джерела неприємного запаху залишилися без успіху, настав час викликати ремонтника.

Заходи профілактики:

 • Уникайте занадто великих і малих навантажень речей для прання.

 • Використовуйте правильну кількість миючого засобу.
 • Не залишайте надовго вологі речі в пральній машині, адже в такому мікрокліматі дуже швидко розвиваються небажані бактерії, які викликають неприємний запах.
 • Після того як ви дістали з машинки випрані речі, залиште дверцята відчиненими для провітрювання, щоб дозволити барабану висохнути.
 • Якщо у вас є домашні тварини, ви можете помітити їх накопичення вовни в пральній машині. Використовуйте кінчик вузької насадки пилососа для її видалення і проробляйте цю операцію як можна частіше.
 • Пом’якшувач тканини і пральний порошок можуть накопичуватися в дозаторі та утворювати грязьовий грудку. Регулярно виймайте дозатор і очищайте його проточною водою.
 • Щоб уникнути утворення неприємних запахів 1 раз в місяць додайте 0,5 літра оцту в дозатор і запустіть короткий холодний цикл полоскання з порожньою пральною машиною.

Після того як позбудетеся від неприємних запахів, постарайтеся утримувати пральну машину в чистоті. А зі свого боку вона зробить чистішим ваші речі і довше прослужать без поломок.

Залишити коментар