Запах сечі у жінок: причини неприємного симптому

Повз вас пройшла незнайома жінка і від не різко війнуло запахом сечовини. Погодьтеся – не найкраще враження. Тим не менш, жодна дама не застрахована від подібного казусу. Щоб не потрапити в таку незручну ситуацію, спробуємо розібратися, чому з’являється подібний аромат і як позбавитися від запаху сечі.

Запах сечі у жінок: причини

У здорової людини свіжа сеча не має специфічного запаху. Аміачний аромат проявляється через деякий час перебування рідини на повітрі і виникає в результаті окислювальних процесів. У разі присутності неприємного запаху безпосередньо після сечовипускання, слід насторожитися, швидше за все, організм намагається повідомити про будь-які порушення.

Отже, виділяють наступні причини неприємного амбре:

 • запалення органів видільної системи;
 • недостатня робота печінки;
 • статева інфекція;
 • ендокринні захворювання, наприклад, цукровий діабет;
 • дефіцит води в організмі.

Крім цих, внутрішніх, причин, існує ряд зовнішніх:

 • прийом деяких груп медикаментів;
 • використання продуктів, що викликають подібний запах;
 • ослаблення м’язів тазового дна;
 • недостатня гігієна.

Спробуємо розібратися, чому ці причини призводять до різкого аромату сечі і як можна його прибрати.

Внутрішні причини

Найбільш поширеною причиною, що викликає неприємний запах сечі у жінок, вважається запальний процес видільної системи. До даних захворювань можна віднести пієлонефрит, цистит, уретрит.

Втім, є група захворювань, що не зачіпають видільну систему, але провокують специфічний аромат.

 1. Пієлонефрит часто викликає присутність кишкової палички, чиє перебування в сечовому міхурі і застій сечі і призводять до появи аромату аміаку. Найчастіше пієлонефритом страждають саме жінки через особливості анатомічної будови видільної системи.
 2. Цистит – також нерідко відвідує дам, причому часто приймає хронічну форму. Запалення сечового міхура призводить до застою рідини, і як наслідок, з’являється неприємний запах аміаку.
 3. Запалення сечовипускального каналу у представниць прекрасної статі зустрічається досить рідко. Тим не менш, як і при інших патологіях, в цьому випадку присутній різкий аромат. До речі, нерідко уретрит виникає в результаті статевих інфекцій, тому вони також стають відповіддю на питання: чому присутній запах аміаку в сечі у жінок.
 4. Венеричні інфекції, грибкові патології, дисбактеріоз піхви – все це викликає неприємний запах сечі. Усі ці захворювання характеризуються наявністю сечі каламутного кольору.
 5. Печінкова недостатність супроводжується присутністю в сечі білірубіну. Варто зауважити, що дана патологія смертельно небезпечна і у випадку, якщо починає пробиватися неприємний запах, слід негайно пройти обстеження. Особливо якщо колір сечі став темним.
 6. Дефіцит води в організмі призводить до підвищення концентрації мікроелементів у виділюваної рідини. Природно, що при зневодненні з’являється різкий неприємний запах сечовини.
 7. Цукровий діабет – патологія, що приводить до значних змін в організмі. При цьому можна помітити, що змінився і запах сечі. У ньому виразно відчувається домішка ацетону. Як правило, це одна з ознак важкої стадії гіперглікемії та високого ступеня ризику діабетичної коми.

Також існує ряд генетично обумовлених ендокринних захворювань, що викликають специфічний запах. У цьому випадку неприємний аромат настільки сильний, що дозволяє досвідченому лікареві поставити діагноз без спеціального обстеження.

Якщо ви не знаєте, чим викликаний аромат, в обов’язковому порядку слід пройти діагностику і зайнятися лікуванням існуючої проблеми.

Зовнішні причини неприємного амбре

Далеко не завжди неприємний аромат – ознака захворювання. Нерідко амбре, що виходить від жінок, зумовлене зовнішніми причинами.

Наприклад, вітаміни групи В і антибіотичні препарати способи провокувати неприємний різкий аромат. До такого ж результату може призвести вживання деяких продуктів, наприклад, спаржі. В цьому випадку організм сам позбавляється від неприємного амбре протягом доби. А от дівчата, що сидять на жорсткій дієті або практикуючі голодування, можуть супроводжуватися стійким ароматом.

Різкий запах сечовини з цілком природних причин може з’являтися у жінок після 40-45 років. Справа в тому, що пологи викликають ослаблення м’язової тканини зони малого тазу. М’язи більше не можуть в належному стані підтримувати органи видільної системи. Зайва вага негативно позначається на стані сечовидільного каналу.

Він просто не здатний удержати накопичену в сечовому міхурі рідина. Несподіваний чих, різкий підйом на ноги цілком можуть стати причиною виділення невеликого об’єму сечі. Якщо дама не має можливості змінити білизну і не користується щоденними прокладками – неприємний аромат гарантований.

На жаль, далеко не всі дами відрізняються охайністю. Порушення правил особистої гігієни – ще одна причина, яка призводить до вираженого аммиачному пахощів.

Як боротися з проблемою?

Насамперед постарайтеся виключити з раціону продукти, що призводять до пахощів. Дівчатам, які дотримуються суворої дієти, варто задуматися, чи настільки привабливою здасться струнка фігурка при наявності запаху сечі?

Жінкам з ослабленими м’язами тазового дна варто спробувати підтягнути їх за допомогою вправ Кегеля. Якщо причина криється в прийомі медикаментозних засобів, порадьтеся з лікарем, можливо, вдасться підібрати препарати без такого побічного ефекту. Противницям особистої гігієни навряд чи потрібні поради. Очевидно, їм все одно, яке враження вони справляють на оточуючих.

Інколи виражений запах присутній без певної причини. У цьому випадку можна приглушити, приймаючи відвари споришу, брусниці і журавлини. Будьте здорові!

Залишити коментар