Запалення сухожилля кисті руки

Роботу м’язів нашого тіла важко переоцінити. Тільки завдяки їм вдається повноцінно пересуватися і домагатися рівноваги. М’язові тканини розміщуються паралельно одна одній, потім з’єднуються у вузлики, і плавно перетікають в специфічні тканини, які прикріплюють м’язи до кісток.

Такі тканини мають назву сухожилля, і в їх обов’язки входить зниження ймовірності розриву м’язів під час виконання важких фізичних вправ або інтенсивної роботи.

Причини і симптоми

Постійні несприятливі умови діяльності людини можуть спровокувати запалення таких тканин, що призводить до постановці досить серйозного діагнозу – тендиніт.

Запалення сухожилля на нозі, руці або іншої частини тіла, вимагає негайного терапевтичного втручання, оскільки наслідки можуть бути самими різними, від постійних больових відчуттів, до часткового або повного знерухомлення.

Як вже було згадано вище, запалення сухожилля на нозі або зап’ясті руки стає підсумком непосильної фізичної праці, вже наявних патологій суглобів, активних занять спортом та інше. У зоні ризику знаходяться і люди, чия професійна діяльність зобов’язує здійснювати монотонні повторювані руху і виконувати однотипну роботу протягом багатьох годин поспіль.

Ознаки тендиніту сухожиль можуть проявитися раптово, так і набирати чинності кілька років поспіль.

Головні симптоми, які повинні насторожити людину, виглядають наступним чином:

 • скутість рухів в ушкодженій частині тіла;
 • біль різної інтенсивності;
 • рухи суглобів супроводжуються чутними звуками;
 • місце, де протікає запалення, червоніє і опухає.

Основні діагностичні прийоми

Діагностика тендиніту руки чи іншої частини тіла відбувається шляхом пальпації. Лікаря досить спостерігати появу болю під час натискання на проблемну зону, оскільки при артритах і артрозах хворобливі відчуття мають скороминущий характер і не залежать від механічного тиску, що чиниться в один момент.

Варто зауважити, що дослідження крові в лабораторних умовах не показує запалення кисті, як це буває з іншими запальними процесами, що протікають в тілі людини, і супроводжуються утворенням підвищеної кількості лейкоцитів. Та й рентген здатний встановити тендивит тільки в тому випадку, коли він вже досяг важкій стадії, і почалося відкладення солей.

«Несправність» сухожиль пальця або коліна, перебуває на початковому етапі розвитку, реально встановити шляхом проведення УЗД або магнітно-резонансної терапії. Тільки так виходить почати лікування вчасно, і домогтися максимального позитивного ефекту.

Терапевтичні заходи

Лікування початкового запалення сухожилля кисті руки передбачає наступні заходи:

 • Накладання фіксуючої пов’язки, яка знерухомити кінцівку і виключить її можливу фізичне навантаження;
 • При тендовагінітах призначається прогрівання, тоді як при тендитах – компреси з льодом;
 • Часткові або цілковиті обмеження на виконання робочих обов’язків, заняття спортом і активності в цілому;
 • Лікування запалення сухожилля пальця ноги, усієї руки, стопи або іншої частини тіла обов’язково передбачає додаткову розвантаження за допомогою специфічних допоміжних пристосувань. До таких належать шини, бандажі, милиці, тростини і навіть ортопедичне взуття. Остання залучається в тому випадку, коли тендивит пошкодив сухожилля стопи, кульшового або колінного суглоба.

Ще одним варіантом того, що потрібно лікувати запалення сухожилля на руці, стає лазерна і магнітна терапія, вплив ультразвуком і електрофорез. Останній проводиться із застосуванням плазми, лідази та екстрактом алое, аплікацій з грязей і парафіну. Якщо тендивит на руці супроводжується інфекційними процесами, з’являється потреба в паралельному прийомі антибактеріальних ліків.

Купірування симптомів і часткове усунення хворобливих відчуттів відбувається за рахунок уколов кортикостероїдів і вживання нестероїдних медикаментів з протизапальним ефектом.

Гнійне запалення доводиться лікувати шляхом відкачування гнійного ексудату, тоді як оперативне втручання призначається лише в тому випадку, коли всі вищевказані заходи не дали позитивних зрушень. Операція висічення ураженої м’язи відбувається тільки, якщо УЗД показало звуження кровоносних судин або серйозні дегенеративні метаморфози, що відбулися в проблемній зоні тіла.

Профілактичні заходи

У медичній практиці існує невеликий перелік рекомендацій, які допомагають уникнути появи та розвитку тендивитов.

До них відносяться наступні:

 • Щоденне вживання куркумину (приправи) в кількості 0,5 г;
 • Звичка пити чай, заварений з однакової кількості імбирного кореня і сасапаріль – смилакса;
 • Грамотна організація тренувань, якщо мова йде про професійних або аматорських заняттях спортом;
 • Поступове збільшення фізичних навантажень, відмова від монотонного й одноманітного праці;
 • Часта зміна взуття, оскільки постійне ходіння на високих платформах і каблуках підвищує ризик появи і прихованого розвитку тендивита.

Варіанти самолікування

Самостійне лікування запалень сухожилля кисті руки популярними народними засобами – справа досить ризикована. Практикувати його варто тільки в тому випадку, коли немає можливості відвідати лікаря, або призначене лікування не призводить до полегшення.

Відповідно до досвіду наших бабусь і дідусів, запаленого ліктьовому надвиростку можуть допомогти компреси, зроблені зі свіжого коров’ячого молозива або його сухого замінника.

Робити подібні аплікації потрібно протягом тижня. Ще пошкоджене зап’ясті лікують трав’яними компресами, для яких готується таке зілля: на склянку окропу покласти по ложці календули або живокосту (можна і те, і інше), все настоюється протягом 15-20 хвилин, а потім ст. л. настоянки розвести в 300 мл прохолодної і чистої води.

Ще одними народними чудодійним засобами вважаються відвари та ванни, приготовані з оману, зеленої бузини і соди, сінної потерті, насіння подорожника і соснових гілок.

Самолікування тендивитов може бути навіть дуже екзотичним, і передбачати використання ведмежої жовчі, домашніх трав’яних мазей, прогрітого піску і багато чого іншого. Успіх такої терапії багато в чому залежить від правильно поставленого діагнозу і того, як організм реагує на проведені заходи.

Бережіть себе і будьте здорові!

Залишити коментар