Заміж після 30: недоліки та переваги шлюбу

В європейських країнах «пізніми» шлюбами нікого не здивуєш. Так, англійці воліють зв’язувати себе сімейними узами після 25 років, а француженки після 30. У країнах колишнього СРСР до цих пір спостерігається прагнення до раннього заміжжя. Причини тому – данина минулим звичаїв і громадську думку, яка часто не зовсім тактовно висловлюють друзі і близькі родичі. Але так чи поганий пізній шлюб, і є шанс вийти заміж після 30?

Чому хочеться заміж раніше

Бажання дівчини одружитися якомога раніше породжується декількома факторами. В першу чергу, це можливість з’їхати від батьків. Крім того не кожної юної привабливою особи хочеться відставати від подруг-ровесниць, які вже «відзначилися» в загсі. Чим старше стає жінка, тим складніше їй зачати і виносити дитину. І, нарешті, фактор морального тиску. Родичі та знайомі то і справа пристають з розпитуваннями або радами в дусі «ти чому все ще не заміжня?», «поквапся, інакше так і залишишся в дівках», «тобі народжувати дітей, годинник-то цокає». В нашій країні все ще існує думка, що після 30 жінка з привабливою і квітучою юної леді перетворюється на нікому не потрібну стару діву.

Недоліки шлюбу після 30

Єдиним вагомим недоліком заміжжя після 30 років є складність із зачаттям і виношуванням. Природа бере своє. Вагітність може протікати важко, наслідками пологів можуть стати травми статевих шляхів. Відновити фігуру значно важче, ніж в молодому віці. Проте ж, якщо жінка правильно харчується, не цурається помірних фізичних навантажень, не має шкідливих звичок, у неї є всі шанси виносити і народити здорового малюка.

Іншим недоліком можна назвати відбулася особистість дівчини після 30. Склався темперамент, сформувався характер. Особистісна зрілість може зробити жінку менш гнучкою. З віком складніше підлаштовуватися під нового партнера. Але при правильному підході цей недолік можна перетворити на величезне гідність.

Що стосується громадської думки, яке неминуче буде виражатися родичами і «доброзичливцями» з кола спілкування, то для усунення цього фактора досить усвідомлення його дріб’язковості. Думка інших – це думка інших, але ніяк не ваше. Тільки вам вирішувати, як і коли будувати своє особисте життя.

Переваги

Як правило, до тридцяти років жінка має якусь постійну роботу, а особливо успішні бізнес-леді можуть похвалитися навіть особистим житлом і транспортом. Відбулася в кар’єрному плані наречена зацікавить такого ж успішного чоловіка набагато більше, ніж юна дівчинка, яка думає виключно про святах і розвагах.

Та сама особистісна зрілість, яка нерідко заважає «пізнім» спілкам, стає заповітним ключем до щасливого сімейного життя. Жінка, яка знає свої позитивні і негативні риси, може м’яко розповісти про них чоловікові і дати пораду, як їх сприймати. До того ж, зрілість дозволить їй самій усвідомити, що не потрібно прагнути переробити партнера, потрібно або сприймати його таким, який він є, або не створювати з ним сім’ю взагалі.

Маючи за плечима якийсь сексуальний досвід, пари старше 30 отримує всі шанси зробити своє інтимне життя різноманітній і повній нових відчуттів. У цьому віці обидва партнери можуть вільно говорити один з одним про свої уподобання і фантазіях без комплексів, властивих молоді. Такі діалоги допомагають привнести яскраві фарби в палітру сексуального життя.

Шанси вийти заміж після 30

Наскільки великі шанси вийти заміж після 30? З одного боку, до цього віку значно звужується коло спілкування. Відповідно, зменшується ймовірність знайомства з потенційним обранцем. З іншого боку, ніколи не знаєш, де знайдеш, де втратиш. Місць, де можна познайомитися з чоловіком, чимало. Життя може прийняти несподіваний поворот навіть після поїздки в транспорті в годину пік, коли випадково наступив вам на ногу чоловік ввічливо попросить вибачення, подивившись вам в очі. Найголовніше – не прагніть на перших же побаченнях спілкуватися з кавалером так, ніби приймаєте його на роботу.

Крім того, психологи вважають: щоб збільшити шанси вийти заміж, потрібно якомога менше думати про це. Постійні думки про одне і те ж блокують сприйняття всього, що відбувається. Не обмежуйте свою свободу думками в одному напрямку. Думайте про прекрасне, і це прекрасне повернеться до вас у вигляді міцного і гармонійного сімейного союзу.

Залишити коментар