Заколисуємо немовля: класичні і сучасні способи, які працюють безвідмовно

Щастя материнства безперечно практично для кожної жінки, незважаючи на те, що нова роль доставляє багато проблем, турбот і переживань. Але іноді, народивши дитину, ми в повному розпачі шукаємо відповіді на, здавалося б, абсолютно банальні питання щодо її режиму або харчування.

Спи, моя радість, засни…!

Ніщо не може так сильно стурбувати молоду матусю, як плач і крик її малюка, який фактично «відмовляється» спати в денний або нічний час. Зрозуміло, перше, що ви повинні зробити – звернутися до педіатра, оскільки капризи дитини можуть стати наслідком деяких захворювань та інших проблем з дитячим здоров’ям.

Але якщо лікар виніс вердикт про те, що все в нормі, а малюк вередує з-за банальних зовнішніх факторів, начебто зміни погоди або перевтоми на тлі візиту родичів, які бажають приділити йому максимум уваги, ми розповімо вам, як швидко і безпечно приспати дитину.

Найпростіший спосіб приспати дитину – заколисування. Про це з задоволенням розкажуть вам наші мами і бабусі. Але ми живемо у вік інформації, і зараз з’являється все більше і більше доводів проти даного методу. Затяті його противники стверджують, що «тряска» згубно позначається на здоров’ї і функціонуванні внутрішніх органів малюка.

Тим не менш, консервативні педіатри переконані в зворотному: даний спосіб є істинно фізіологічним і природним, адже в вашому животі малюк відчував ту саму «тряску» постійно, оскільки ви рухалися.

Заколисувати малюка найкраще на своїх руках, проте це можна робити і з допомогою інших пристосувань – спеціальних колисок, гойдалок, гойдалок, шезлонгів або колясок. Якщо ж ви з якоїсь причини входите в ряди супротивників заколисування, ознайомтеся з іншими методами заспокоєння дитини, які ми зібрали спеціально для вас.

Здоровий сон малюка – в маминих руках!

Як правильно приспати дитину без заколисування? Для цього існує безліч вивертів і хитрощів. Головне, щоб обраний спосіб не шкодив вашому малюкові. Якщо ви мрієте забезпечити здоровий сон вашої дитини, ми наведемо вам безліч безпечних і цікавих методів «заколисування» немовля, щоб ви могли взяти їх на озброєння і практикувати в «стресових» ситуаціях.

Новонароджений малюк спить практично постійно, і прокидається тільки в тому випадку, якщо відчуває голод. Тривалість сну може варіюватися від декількох хвилин до 6 годин, особливо якщо малюк знаходиться на грудному вигодовуванні.

Вас, як новоспечену матусю, це ні в якому разі не повинно лякати. У «искусственников» режим дня складається швидше. Ті ж діти, що харчуються материнським молоком, вимагають не тільки харчування, але і єднання з самим рідним і близьким людиною – від цього вони заспокоюються самі по собі.

Методи, які допоможуть вам швидко «укластидитину спати:

  • Колискова. Якщо ви самі не володієте приємним голосом і «терпимим» слухом, або просто соромитеся співати для малюка, вам на допомогу прийде «готова» присипляюча музика, яку можна легко знайти в інтернеті. Варіанти заколисливою музики для дітей різноманітні: це можуть бути і старі добрі колискові з нашого з вами дитинства, і композиції, написані на новий лад, і навіть класичні увертюри. Для «просунутих» батьків існують навіть кавер-версії пісень титанів рок-музики, як Queen, Nirvana, Depeche Mode. Зрозуміло, у них немає електронних звуків гітар і барабанів – тільки мелодія, отыгранная на фортепіано, і іноді дитячі голоси, які виконують куплет або приспів;
  • Шумовий потік. Даний метод особливо актуальний для практики перед нічним сном, оскільки допомагає дитині не тільки заснути, але і заспокоїтися після наповненого новими враженнями дня. У вашій утробі малюк постійно чув шум – биття серця, струм крові, звуки навколишнього середовища. Тому неінтенсивний шум для нього стане настільки ж фізіологічним «заспокійливим», як і заколисування. Для цих цілей підійде звук працюючої пральної машини, пилососа або фена. Деякі мами вважають, що найбільш прийнятно використовувати в даних цілях звук циркулюючої води;
  • «Прогресивне заколисування». Іноді дітям необхідно рухатися разом з мамою. Тому ви можете взяти дитину на руки і швидко рухатися пішки по квартирі. Незабаром дитина втомиться і засне. Часом молоді жінки стверджують, що це – саме той метод, який відповідає на питання «як приспати маленької дитини за хвилину»;
  • Туге сповивання. Невідомо, як саме впливає даний спосіб на сон вашого малюка, однак ті батьки, які практикували або практикують його, запевняють, що він дійсно допомагає дитині довше проспати вночі. Що, безсумнівно, не може не радувати;
  • Мобіль. Як швидко приспати немовляти? Вам може допомогти мобіль! Як новоспечений батько, ви напевно знаєте, що це за пристосування. Однак якщо це не так, ми розповімо вам про його суті. Мобіль – це щось на кшталт «брязкальця», на якій розставлені обертаються по колу дрібні іграшки, підвішені на каркас, розташовуються над ліжечком дитини. Нерідко весь процес руху супроводжується убаюкивающими музичними звуками. Слід підкреслити, що даний метод підходить далеко не всім. Деякі діти, побачивши яскраві рухомі іграшки над собою, зовсім не заспокоюються, а навпаки, приходять у збудження. Тому практикувати спосіб з мобілем актуально не в «екстрених» і «пробних» ситуаціях, а тільки якщо ви точно знаєте, як він впливає на емоційний фон вашого малюка;
  • Соска. Якщо ваш малюк звик до соски, вона стане кращим способом його заспокоєння перед сном. Однак її однією навряд чи буде достатньо. Даний метод підходить тільки в комбінації з тугим сповиванням, колискової, або «класичним» заколисуванням;
  • Спільний сон. Якщо вас не лякає сон в одному ліжку з дитиною, ви можете спробувати і такий метод. Однак він також підходить не всім. Скоріше це актуально для тих, хто практикує спільний сон майже з самого народження немовляти. В іншому випадку, це може додатково порушити ваше чадо і змусити його хвилюватися;
  • Прогулянка на свіжому повітрі. Гуляючи в парку, спати може захотіти навіть доросла людина. І це явище цілком обґрунтовано, адже ні для кого не секрет, яким чудесним чином впливає на наше здоров’я і самопочуття кисень. Спробуйте прогулятися з дитиною в екологічно чистій зоні! Зрозуміло, цей метод можна віднести до «швидким», але він працює, і більш того, володіє чимось на зразок накопичувального ефекту: якщо ви будете робити це щодня, ваша дитина перестане нервувати і вередувати, а також стане спокійніше спати по ночах;
  • Груди. Якщо ваш малюк звик до грудей, вона стане кращим методом, щоб приспати його буквально за хвилину. Однак не варто перестаратися і зловживати цим, щоб дитина могла заснути. Все ж ви не можете знаходитися поруч кожну секунду, і постійно бути в «бойовій готовності». А до хорошого, як всім відомо, звикаєш швидко. Тому не слід постійно заспокоювати дітей виключно грудьми – пробуйте і шукайте нові способи вирішення своєї проблеми.

Кожна мама на інтуїтивному рівні відчуває, які засоби найбільш придатні для заколисування її малюка. Шукайте свої варіанти, і ви обов’язково прийдете до «ідеального»!

Цікавий метод заколисування серветкою

Цей спосіб вперше був винайдений… молодим батьком! Доведений майже до відчаю, не вміє туго сповивати і не володіє налитої грудьми, він спробував заколисати дитину звичайної серветкою.

«Як можна приспати дитину серветкою?» – напевно запитаєте ви. Просто візьміть білу паперову серветку і кілька разів доторкніться нею до особи малюка (у розкритому вигляді). Як і чому це працює? Послідовне повторення рухів, відбувається при наближенні і віддаленні предмета від особи, діє на дитину заспокійливо. Крім того, фокусування зору на серветці практично миттєво втомлює дитину і змушує його вирушити в обійми Морфея.

Шукаючи свої методи заспокоєння немовляти, кожна матуся, рано чи пізно, винаходить свій власний варіант заколисування, який діє безвідмовно і в будь-якій ситуації. Не бійтеся експериментувати, адже всі наведені нами засоби абсолютно безпечні, а часом і корисні для вашого чада.

І нехай ваша дитина буде найщасливішою!

Залишити коментар