Зачаття і алкоголь: як народити здорового малюка?

Тема «зачаття і алкоголь» все більше і більше хвилює жінок, які хочуть народити здорового малюка. Статистика невблаганна: 75-80 відсотків патологій розвитку плоду – результат пияцтва біологічних батьків.

«Винуватцем» може бути не тільки мама, але й тато. Чарочка горілки за вечерею або келих пива після роботи можуть призвести до плачевних наслідків. Щоб їх уникнути, треба розібратися, чи впливає алкоголь на зачаття і яку загрозу він в собі таїть.

Як впливає алкоголь на зачаття?

Багато хто помилково вважають, що «дитячі дози» не принесуть шкоди і в цьому випадку вплив алкоголю на зачаття дитини мінімально. А представники сильної статі впевнені, що саме жінки відповідальні за виношування і розвиток майбутнього дитинчати. А їх завдання – заробити гроші і, природно, розслабитися після тяжкого трудового дня.

Але процес запліднення – це злиття чоловічих і жіночих клітин, тому алкоголь чинить негативний вплив незалежно від статі. У чоловіків на зачаття дитини може знадобитися більше часу, так як якість насінної рідини погіршується.

Але навіть малі дози алкоголю – бомба уповільненої дії. Дуже часто зачаття дитини виходить випадково, після «загулів». Навіть якщо всі останні місяці вагітності жінка не буде пити спиртні напої, наслідки можуть проявитися після появи малюка на світ.

Алкоголь знижує якість сперматической рідини у чоловіків, зменшує активність здорових сперматозоїдів. При цьому збільшується ймовірність того, що запліднить яйцеклітину патологічний сперматозоїд.

Спиртні напої, що потрапили в організм відразу після зачаття, згубно впливають не тільки на здоров’ї матері, але й на розвиток плода. Адже всі речовини, які вживає всередину жінка, виявляються в організмі майбутньої дитинки. Якщо мама буде продовжувати пити міцні напої, вона завдасть непоправної шкоди дитині. Його нервова система формується на перших тижнях вагітності. Алкоголь негативно впливає на всі органи плоду.

Тому зачаття малюка після прийому алкоголю – ризикований крок. Має пройти хоча б 3-6 місяців, а саме стільки вимагає організм для повного очищення від алкоголю, щоб клітини повністю відновилися і стали придатними для зародження нової здорової життя.

Наслідки «п’яного» зачаття

Природно, майбутніх батьків цікавить, як же алкоголь впливає на зачаття дитини. Сперматозоїди дозрівають близько трьох місяців, тому навіть одноразовий прийом міцних напоїв може порушити їх рухливість і працездатність. Кількість здорових сперматозоїдів зменшується, натомість відсоток патологічних істотно збільшується. Якість рідини, готової до виходу, відразу ж знизиться.

Варто визнати, що більша частина проблем, пов’язаних з вадами розвитку та іншими аномаліями, відбувається в результаті чоловічого пияцтва. Жінки можуть не переживати, якщо випили помірна кількість міцного напою до овуляції – у цьому випадку він не зробить згубного впливу на яйцеклітину. Ось чому важливо вести календар овуляції.

Після овуляції пити категорично не рекомендується, якщо планується зачаття. Ще страшніше, коли алкоголь накопичується в організмі. Тоді з перших днів малюк розвивається в несприятливому середовищі.

Наслідки «п’яного» зачаття можуть бути наступними:

  • Якщо сформувалися патології, жіночий організм спробує здобути «бракований матеріал» на ранньому терміні, тому може виникнути загроза викидня. Лікар повинен оглянути жінку, незалежно від того, яка в неї тиждень вагітності, і призначити їй всі необхідні аналізи;
  • Якщо вживати міцні напої всю вагітність, дитина може народитися з ураженнями нервової системи. Остаточний діагноз і подальший прогноз заздалегідь передбачити неможливо, але навряд чи здоров’я немовляти «богатирським»;
  • Етанол дає тератогенний ефект, тому у питущих жінок народжуються «алкогольні» крихітки. Вони не просто мають патології розвитку, у них в майбутньому присутня схильність до алкоголізму.

Чому потрібно утримуватися від алкоголю?

Вчені провели деякі дослідження в цій області і довели, що утримання від спиртних напоїв перед зачаттям повинно тривати не менше трьох місяців.

За цей час відбудуться значні зміни:

  • Покращиться робота репродуктивних органів жінки;
  • Шкідливі хімічні елементи покинуть організм;
  • Зменшиться кількість слабких сперматозоїдів;
  • Підвищиться ймовірність успішного зачаття.

Важливо пам’ятати, що здоров’я ще не народженої дитини практично повністю залежить від батьків.

Вони несуть за нього відповідальність, тому повинні виключити всі чинники, що негативно впливають на розвиток плоду.

Залишити коментар