З якого звіра мутонова шуба?

Багато жінок мріють, щоб в їх гардеробі висіла хоча б одна шубка з натурального хутра, а краще навіть кілька. І чим диковиннее хутро, тим більше гордості у власниці. Кролики, песці, лисиці, норки, чорнобурки – який тільки живності не зустрінеш в магазинах хутряного одягу. Серед усього іншого виділяється так званий мутон. Дуже м’який, ніжний вигляд натурального хутра. Що за дивний звір, запитаєте Ви? Де він водиться? З якого звіра шиють мутонові шуби?

Звідки взялися «мутони»?

Насправді такої тварини у природі не існує. Тоді звідки ж хутро? Ви не повірите, але це – овчина. Так, так, вона сама, тільки особливим чином вичинена. Вперше тонкий, витончений хутро змогли отримати німецькі майстри-кожум’яки. Доступність сировини швидко зробила цей матеріал популярним, адже по якості хутро було не гірше натуральної норки, але коштував на порядок дешевше.

З часом технологію виготовлення мутонового хутра і виробів з нього підхопили інші держави. Так мутонові шуби завоювали весь світ. Технологія вичинки овчини передбачає кілька етапів.

  • Спочатку потрібно отримати сировину. Передбачається стрижка овець і інші способи отримання рунного щільна. В залежності від того, якої породи тварина, добувають різні типи овчини: тонкорунну, полутонкорунную, грубошерстную і полугрубошерстную. На мутон йде хутряна овчина, тобто всі види, крім грубошерстной. Але найчастіше під виготовлення мутона йдуть шкури австралійського тонкорунний мериноса.
  • Наступний етап виробництва – облагороджування хутра. Для цього використовується формалін. Завдяки такій обробці ворсинки стають гладкими і м’якими, а поверхня хутра, як плюшева. Формалін підвищує стійкість матеріалу до зношування, вологи. Так середній термін шкарпетки мутоновой шуби може досягати 5-8 сезонів, а при правильному догляді і того більше. В ній не страшно потрапити під сніг і навіть дощ.

  • Натуральний мутон має коричневий відтінок. Але технології дозволяють фарбування в будь-який колір, навіть самий незвичайний. Ось чому серед мутонових шуб і хутряних виробів так багато кольорів.

Тепер Вам відомий найбільший секрет хутряних виробів – з якогось звіра шиється мутонова шуба. Зауважимо, що хутряні вироби з мутона найбільш затребувані. Це пояснюється відносною доступністю за ціною, відмінною якістю, унікальними декоративними особливостями хутра, тривалістю шкарпетки без суттєвих проблем. Зберігати такі шуби рекомендовано подалі від прямих сонячних променів. У шафі виробу повинно бути просторо. Даний вид верхнього одягу бажано вішати на дерев’яні вішалки з широкими плічками, щоб не деформувалася.

Взимку в такій шубці, тепло, навіть якщо вітряно, морозно і сніжить. Вироби виглядають дуже вишукано, а їх власниці – дуже елегантно. Якщо Ви шукайте нову шубку, то мутонова – відмінний вибір. А завдяки безлічі забарвлень, можна з легкістю доглянути собі парочку виробів на зміну.

Залишити коментар