Яку воду можна пити при вагітності

Яку воду можна пити при вагітності: користь якісної води для розвитку дитини. Яку воду можна пити при вагітності: як якісна вода діє на організм вагітної жінки. Яку воду можна пити при вагітності.

Вода, в якій містяться солі та мікроелементи в необхідному співвідношенні, називається мінеральною. Вона являє користь для організму, особливо для жінки в період виношування дитини. Як відомо, при вагітності будь-який негативний вплив, який чиниться на матір, позначається на її дитину. Тому важливо виключити негативні чинники впливу, в тому числі і неякісну воду.

Яку воду слід пити при вагітності?

Щоб забезпечити правильний розвиток плоду, жінка повинна пити тільки якісну воду від зачаття до пологів. Як відомо, тільце малюка на 90% складається саме з неї.

На жаль, далеко не всі майбутні мами дотримуються правильного раціону і питного режиму. Нерідко вони вживають водопровідну воду, не замислюючись про наслідки для здоров’я, причому не тільки свого, але й дитини. Як показують дані дослідження, у водопровідній воді міститься надлишок заліза, свинець, феноли, миш’як та інші шкідливі елементи. Фахівці дотримуються думки, що багато захворювання, набуті в дитинстві, спровоковані поганою водою, вживаної їх матерями під час вагітності.

Таким чином, якісна вода відіграє важливу роль протягом усього життя, а особливо при виношуванні дитини. Така вода повинна бути отримана з природних джерел. Однак не все так просто. Неправильне використання води з природних джерел може обернутися шкодою для організму. Давайте докладніше розглянемо питання про те, яку саме воду можна пити при вагітності.

Отже, при вагітності можна вживати таку воду:

  • для щоденного використання ідеально підходить столова мінеральна вода, яка включає в свій склад невелику кількість солей, а також очищена від сторонніх домішок («Біовіту», «Липецький берег», «Шаянська»);
  • лікувально-столову воду вживати при вагітності щодня не рекомендується, оскільки вміст солі в ній більше, ніж в їдальні – бажано використовувати її при токсикозі, в спеку («Єсентуки», «Боржомі», «Нарзан», «Стэлмас»);
  • кремнієва вода при вагітності стане джерелом корисних речовин для організму матері і дитини – недолік кремнію призводить до руйнування зубів жінки, слабкості малюка, алергічних реакцій дитини в майбутньому і інших неприємних наслідків (мінеральна вода Сулинка Кремнієва)

Варто сказати кілька слів про надлишок лікувально-столової води. Якщо зловживати їй, це може призвести до утворення каменів у нирках, підвищення тиску, шлункових захворювань. Поетом така вода використовується тільки при певних станах, але не в щоденному раціоні.

Що стосується кремнієвої води, її можна приготувати самостійно. Для цього необхідно залити 3 г мінералу чистою мінеральною водою (1,5 л). В скляній ємності вона настоюється приблизно 3-6 днів, проціджують і використовується за призначенням. Постійно пити кремінну воду теж не варто. Краще обмежитися 1-2 склянками води в день.

Користь при вагітності приносить вода з великим вмістом кисню. Небажано, щоб в ній були гази, оскільки вони призводять до відрижці, викликають печію, проблеми з переварюванням їжі, порушують роботу кишечника. Такі стан небажані в будь-який період, але особливо – при виношуванні дитини.

Користь якісної води при вагітності

Мінеральна вода сприяє активації роботи травних органів, кращому засвоєнню поживних речовин. Це можна пов’язати зі здатністю посилення секреції гормонів, що впливають на процеси, що відбуваються в організмі.

Мінеральна вода надає сприятливий вплив на організм матері, а також позитивно позначається на кожному етапі росту і розвитку дитини.

Іноді її корисні елементи допомагають уникнути викидня і патологічних станів. Таким чином, мінеральна вода володіє унікальними властивостями і навіть надає помірне лікувальний вплив.

На замітку! Скільки потрібно пити води вагітній жінці? Якщо маса тіла не більше 60 кг, потрібно від 1,5 л і більше на добу, для ваги 80 кг і вище – до 3 л.

Яку воду варто пити при вагітності?

Не кращим вибором при вагітності стане штучна мінеральна вода. Вона не завдасть істотної шкоди, але і користі теж не варто чекати. Сприятливо впливає на організм саме та вода, яка здобута з натуральних джерел. Тому при покупці продукту важливо звертати увагу на упаковку.

Увага! Що стосується коли, фанти та інших солодких газованих напоїв, вони категорично заборонені в період вагітності.

Найчастіше в них міститься аспартам, який є замінником цукру. Він навантажує печінку, порушує її роботу і навіть може призвести до ожиріння. На організмі дитину газовані напої також позначається не кращим чином. Крім замінника цукру, в таку воду додано ортофосфорна кислота, яка сприяє утворенню каменів у нирках, жовчному і сечовому міхурі. Якщо використовувати газовані напої при вагітності, в організмі дитини порушується процес засвоєння корисних елементів.

До складу газованих напоїв входять фарбники, консерванти і інші добавки, які можуть викликати схильність дитини до алергічних реакцій у майбутньому. Особливу небезпеку викликає бензоат натрію, який провокує формування канцерогенних речовин.

Увага! Вагітній жінці, яка страждає хворобами серця, нирок, печінки, повинна підбирати воду разом з лікуючим лікарем. Те ж саме стосується пацієнток з пізнім токсикозом, набряками. У таких випадках лікар може порадити скоротити добові обсяги рідини або перейти на інший вид води.

Отже, який висновок можна зробити? Вагітним жінкам варто приділити максимум уваги своєму питного режиму. Рекомендується використовувати якісну воду, що містить корисні елементи, з відсутністю шкідливих домішок. Забороняється вживати газовані солодкі напої. Що стосується звичайної мінеральної води з газами, вона теж не рекомендовано під час вагітності. У цей період жінці потрібно приділити багато уваги своєму здоров’ю, оскільки від цього залежить правильне розвиток дитини.

Залишити коментар