Яку дівчину можна назвати темпераментною?

Нерідко до числа найбільш часто супроводжують жінку епітетів додається «темпераментна». Але не кожна представниця прекрасної статі, розуміє, що це насправді означає. Якою має бути з точки зору психології темпераментна жінка, так трактує це поняття суспільство?

Наскільки в дійсності пов’язані сексуальність і темперамент, і що з цього приводу думають чоловіки?

Темперамент в психології

З точки зору науки темперамент являє собою певні властивості психіки, які обумовлюють динаміку поведінки і реакцій, при цьому не змінюються під впливом факторів часу, мотивів, цілей і змісту. Таким чином, у психології темперамент є якоюсь вродженою константою, яка зберігається протягом усього життя людини – від колиски до смерті. Тому, якщо розглядати прикметник «темпераментний» як «людина, що володіє темпераментом», немає сенсу намагатися зрозуміти, якою має бути особистість, яка отримала цей ярлик – темперамент властивий кожній людині. Яким він буде – ось що слід з’ясувати.

  • Виділення окремого типу темпераменту здійснюється після вивчення сензитивності (оцінка ступеня впливу зовнішніх факторів), реактивності (сила моментальної реакції на подразник), активності, співвідношення останніх 2-х моментів, а також гнучкості, темпу реакцій (включаючи темп мови і жестикуляцію), емоційної збудливості і екстра — чи інтроверсії.
  • Під виразом «темпераментна людина» в суспільстві розуміють особливий тип характеру, який гостро реагує на все, заводиться з одного слова. Причому, такий ярлик можуть вішати і з доброзичливим, і з негативним забарвленням.

Якщо озиратися на традиційну класифікацію психологів, темпераментна дівчина це «холерик». Таку жінку характеризує активність, висока динаміка мови, швидкий відгук на подразники і зовнішні фактори, працездатність, енергійність, низька чутливість. Але при цьому вона вкрай нетерпелива, часом не стримана, запальна, говорить перш, ніж подумає, може бути різкою. У неї широке коло інтересів, однак вона не заходить ні в одному з них далеко, нескінченно змінюючи сферу діяльності.

Чоловічий погляд

Якщо ж говорити не про сухих наукових визначеннях, а про те, як вони трактуються і видозмінюються в звичайному житті, то особливої уваги заслуговує чоловіча точка зору. Нерідко вони трохи інакше ділять для себе жіночий темперамент, в першу чергу оцінюючи ставлення дівчини до чоловічої статі в цілому, її доступність, поведінка у форс-мажорній ситуації, комунікабельність. Як з цих параметрів скласти для себе, яка вона – темпераментна жінка?

  • Любить перебувати в чоловічій компанії, охоче спілкується з представниками протилежної статі. Важливо: не фліртує з кожним в пошуках статевого партнера чи супутника життя, а проявляє симпатію і дружній інтерес.

  • Посміхається, відкрита до контакту. Жінка, яка не опускає маску серйозності, сприйметься замкнутою, далекої, навряд чи викличе інтерес.
  • Кокетує, ніяковіє, не боїться посміятися над собою – тобто жива, не награна.
  • Імпульсивна, піддається хвилинної слабкості, легко погоджується на авантюри, не втрачається у форс-мажорній ситуації.
  • Цінує тілесний контакт і інтимну сторону відносин, розкута в ліжку. Тут варто підкреслити, що мова не йде про розбещеності, а про отримання задоволення від сексу і бажання доставити його своєму партнеру. Нерідко такі дівчата виступають в ролі ініціатора, експериментатора. Сексуальна позиція – одна із складових, але не єдиний визначальний момент.

Всі ці фактори в сукупності з чоловічої точки зору і створюють темпераментну жінку, або ж, що з їх позиції рівноцінно – сексуальну, гарячу. Однак, не можна не відзначити, що не кожен чоловік вибирає для себе супутницю життя саме по таким критеріям, адже людина унікальна і має свої індивідуальні вимоги. Тому єдина порада, яку дають психологи – не намагатися підлаштовуватися під рамки «темпераментної жінки», щоб залучити чоловіка, а чи бути їй, або зберігати своє природне «я» – хто-то його обов’язково оцінить.

Залишити коментар