Якщо дочка просить купити стрінги: чому не можна носити таку білизну дівчаткам?

Кожна жінка хоча б іноді надягає стрінги, щоб білизна не просвічувалась через тонкий одяг, чи не було помітним у сукні. Деякі носять їх на постійній основі, і навіть сплять у такій білизні. Але майже кожна з нас дивується від споглядання у продажу таких трусиків для дітей. Особливо дивними здаються стрінги для хлопчиків.

Та й коли дочки починають просити купити їм «модне» і доросле жіноче білизна, кожна мама переймається і починає тривожно шукати відповідь на своє питання в інтернеті.

Примха чи необхідність?

Необхідність придбання стрінгів для дітей часто виникає у тих, чия дитина займається танцями або гімнастикою. Сучасні викладачі вимагають, щоб з змагальних нарядів не виднілися ніякі елементи нижньої білизни. Тому мамам доводиться судорожно шукати стрінги по всіх точках реалізації з маленькими розмірами, адже безпосередньо дитячі трусики такого плану майже не виробляються.

Трапляється і так, що дівчинка бачить в іншій маленькій «модниці» стрінги, і вважає, що у неї вони теж неодмінно мають бути. У цьому випадку ваша задача – пояснити дитині, що стрінги небезпечні в принципі, навіть для здоров’я дорослої жінки. Якщо ви і самі не здогадувалися про це, нижче ми пояснимо, по якій саме причині дане твердження має місце. Ви можете піти на премудрості і хитрощі, щоб пояснити дитині недоцільність носіння таких трусиків іншими способами.

Наприклад, сказати, що у тієї самої горезвісної «модниці» як раз браковану річ, тому що інші маленькі дівчинки такого не носять. Зрештою, можна проконсультуватися з лікарем у присутності дитини, і нехай доктор детально пояснить, що з якихось причин купувати подібні речі не слід.

Чим небезпечні стрінги?

Вперше з приводу стрінгів «забили тривогу» педантичні німецькі лікарі. Вони визнали, що їх кількість пацієнток з урогенітальними (сечостатевими) інфекціями зростає в геометричній прогресії.

І в принципі, пояснити цей факт не можна було інакше – в більшості своїй, прекрасні леді вели адекватний спосіб життя і не міняли сексуальних партнерів, як рукавички. Тоді фахівці скликали цілий консиліум і стали вивчати вплив новомодного білизни на стан жіночого здоров’я.

В ході численних досліджень було виявлено, що стрінги сильно дратують ніжну шкіру промежини, утворюючи на ній потертості і мікротріщини. А чим може бути хороший постійний запальний процес в цій зоні? Також було відзначено, що стрінги, при найменшому пересуванні (достатньо всього одного сантиметра), яке неминуче відбувається при зміні положення тіла, ходьбі та іншої активності, переносять до піхви бактерії з анального отвору.

Між іншим, саме цей фактор стає головною причиною циститу у всіх пацієнток. Але в даному випадку мова йде про неправильне очищення заднього проходу після акту дефекації – жінка витирається ззаду наперед, отримуючи інфекцію. Тільки уявіть собі, наскільки великий ризик розвитку того ж циститу, якщо подібні процеси відбуваються без перебільшення постійно!

Якщо вже ви зважилися на придбання стрінгів для дівчаток, не купуйте дешеву продукцію. Слідкуйте за тим, щоб тканину трусиків була максимально натуральною і безпечною. Справа в тому, що дешевий матеріал – друга за значимістю небезпека носіння подібного білизни. Такі речі виготовляються з відповідних матеріалів – капрону, нейлону і іншої синтетики, яка не пропускає повітря. Виникає парниковий ефект, і, як наслідок, сприятлива середа для розмноження патогенних мікроорганізмів.

Всі бактерії дуже «люблять» вологе тепле середовище, тому найкраще, що ви можете зробити – це носити синтетичні стрінги.

Але і це ще не все. Під впливом постійного тертя, на вологій шкірі з’являються попрілості і подряпини, куди і проникає вся «нехороша» флора. Результат – інфекційні та запальні захворювання органів сечостатевого апарату. Подумайте – чи варто купувати подібне білизна для дітей або дівчат-підлітків? Можна їм носити трусики, здатні стати причиною різноманітних урогенітальних захворювань ще з раннього віку? Потрібно вашій дитині інфекційне захворювання, яке неминуче при постійному носінні стрінгів?

Чим може увінчатися постійне носіння стрінгів?

 • Грибкові захворювання (в тому числі, відомий для жінок кандидоз, або молочниця);
 • Дисбактеріоз піхви;
 • Гарднерельоз;
 • Інфекції сечостатевих шляхів (цистит тощо).

Крім того, постійне прение області промежини може спровокувати і таку болючу проблему, як бартолініт, при якому відбувається закупорка і запалення бартолінових залоз, розташованих в області зовнішніх статевих органів.

Всі перераховані фактори повинні спонукати вас до роздумів про носіння стрінгів і зі свого боку. Хіба варто уявна краса всіх перерахованих «побічних ефектів»?

Зрозуміло, якщо ви або ваша дочка одягне такі трусики раз на місяць або рідше, нічого страшного не трапиться. Але чи варто ризикувати і робити це на щоденній основі? Заради чого?

Деякі медики схильні вважати, що стрінги також провокують розвиток онкологічних процесів в органах жіночої статевої сфери. Тому постійне носіння таких трусиків і зовсім може закінчитися для вас фатально. Чи можна дітям носити стрінги? Ми вважаємо, що відповідь на це питання однозначно негативний. І ви повинні самі визнати це, якщо уважно читали цей розділ. Якщо вже сталося так, що в стрінгах виникає якась потреба, слід розуміти, що носити нижню білизну потрібно правильно.

Як носити стрінги, щоб мінімізувати їх «побічні ефекти»?

Гінекологи з міжнародної асоціації одностайно рекомендують жінкам носити стрінги як можна рідше, виключно тоді, коли в цьому виникає певна необхідність. Наприклад, якщо ви одягаєте тонке синтетичне сукню, через яке непривабливо просвічується будь шов спідньої білизни. Або якщо ви засмагаєте на пляжі, мріючи отримати рівномірний бронзовий відтінок шкіри.

Але використовувати такі трусики без видимої потреби не тільки недоцільно, але й небезпечно. І вже тим більше, носити їх вдома, або в них спати в нічний час. Крім того, рекомендується відмовитися від стрінгів в спекотну пору, а також в період носіння термобілизни. Наприклад, якщо взимку ви надягаєте дуже теплі легінси, ефект буде приблизно такий же, як від носіння стрінгів спекотним літом.

Слід також дотримуватися правил особистої гігієни, причому слідувати їм потрібно неухильно:

 1. Підмивайтеся двічі в день теплою водою і спеціальним рідким милом для інтимної гігієни;
 2. Обов’язково міняйте тампони і прокладки кожні 3-4 години при місячних;
 3. Мийте геніталії виключно (!) рухом спереду назад;
 4. Відмовтеся від використання щоденних прокладок – вони тільки підсилять парниковий ефект і активацію патогенної флори;
 5. Вибирайте трусики з бавовняної або будь-якої іншої легкої натуральної тканини.

Привчати дівчат до такої ж гігієни варто з найменших років, бо потім це буде даватися все важче.

Ви повинні знати, що носіння синтетичного нижньої білизни категорично заборонено при прийомі будь-яких антибіотиків.

Вибирайте білизну з наступних матеріалів:

 • Натуральний шовк;
 • Бавовна;
 • Віскоза;
 • Полотно;
 • Льон;
 • Ситець.

Зваживши всі «за» і «проти», варто зрозуміти, що перша чаша зовсім вже мала в порівнянні з другою. Мода приходить і йде, за нею не наздогнати. А ось здоров’я не купиш ніколи і ні за які гроші. Може бути, варто робити вибір на користь м’якого безшовної білизни?

Будьте розсудливі у своєму виборі!

Залишити коментар