Якими мазями і препаратами лікувати суху екзему на руках

Поява тріщин на шкірі рук, запалення та свербіж можуть бути симптомами сухої екземи. Це захворювання шкіри, яке буває спровоковано різними причинами, а в занедбаному стані може стати серйозною проблемою. Тому при появі перших ознак потрібно обов’язково отримати консультацію лікаря і визначити подальші дії. Чим лікувати суху екзему на руках може призначити тільки фахівець після проведення досліджень і аналізів.

Існує безліч медикаментозних засобів і домашніх методів лікування цієї проблеми, однак самолікування може не дати потрібного результату або навіть погіршити ситуацію. Тому краще отримати консультацію лікаря, з’ясувати, як лікувати суху екзему, і чітко дотримуватися всіх його рекомендацій. Тим більше, що найбільш ефективним буде комплексне лікування – внутрішнє і зовнішнє вплив на запальний процес.

Причини виникнення

Виникнення сухої екземи на руках може бути спровоковане внутрішніми порушеннями в організмі людини, на деякі з яких вплинути практично неможливо. Наприклад, якщо поява такого запалення обумовлено спадковими факторами.

Інші передумови для виникнення екземи безпосередньо пов’язані з тим, що людина робить, наприклад, якщо вона обумовлена професійними особливостями. Можна виділити кілька основних і найбільш часто зустрічаються причин сухої екземи:

 • генетичні фактори і спадковість;
 • порушення роботи шлунково-кишкового тракту, неправильне харчування;
 • сильне нервове напруження або стрес;
 • слабка імунна система;
 • професійні фактори – робота з хімією без захисних засобів;
 • алергічні реакції.

Щоб зрозуміти, що саме викликало таке порушення, чому з’явилася суха екзема на руках, ніж лікувати захворювання, необхідно зробити діагностику організму, виявити внутрішні провокатори. Але незалежно від того, які передумови зумовлюють появу сухої шкіри на руках, лікування захворювання має бути комплексною, включати в себе не тільки медикаменти та лікарські препарати, але також мазі та відвари для зовнішнього застосування.

Чим лікувати?

Чим раніше людина з проблемною шкірою звернутися до фахівця, тим простіше і швидше вийде вилікувати захворювання. Особливість сухої екземи в тому, що з плином часу вона поширюється по шкірі і буде вражати всі великі ділянки. Щоб цьому запобігти і не допустити настання серйозних негативних наслідків, краще почати своєчасне і грамотне лікування.

Отже, що ж можна зробити?

Застосовувати лікарські препарати, які впливають на алергени всередині організму, відновлюють роботу ШКТ або стабілізують обмін речовин – в залежності від того, які причини викликали екзему.

Переглянути денний раціон: добавитьв їжу вітамінів і корисних мінералів, обмеження вживання продуктів, які порушують роботу шлунка або можуть викликати алергію.

Постарайтеся усунути дратівливі або нервують фактори, встановити здоровий і повноцінний сон, більше гуляти на свіжому повітрі і відпочинок.

Приймати вітамінні препарати, що дозволяють зміцнити імунітет і весь організм в цілому.

Застосовувати мазі і крему для локального усунення екземи, антибактеріальні та протизапальні засоби, що знімають запальний процес з шкіри.

Таке комплексне вплив на проблему з різних сторін дозволить прискорити лікування і полегшити стан пацієнта, якого турбує суха екзема рук.

Народні методи

Нарівні з лікарськими і медикаментозними засобами усунення проблеми на шкірі рук існує також безліч рецептів народної медицини, які чинять ефективний вплив на шкіру. Серед таких методів можна назвати:

 • примочки з натертої сирої картоплі – залишати на уражених ділянках шкіри на кілька годин;
 • суміш натертого капусти з яєчним жовтком прикласти до шкіри, замотати марлею і рушником, носити хоча б 2-3 години;
 • протирати хворі ділянки обліпиховою олією;
 • робити ванночки з додаванням у воду морської солі і крохмалю;
 • робити компреси з оливкової олії.

Засоби народної медицини можна використовувати тільки паралельно з основним лікуванням. При цьому важливо узгодити їх застосування з лікарем і не виключати ніякі інші методи усунення екземи. Тоді одужання настане скоро, а шкіра залишиться м’якою і здоровою.

?

Залишити коментар