Який засіб для прочищення каналізаційних труб краще?

Санвузол – це «подарунок» цивілізації, який є в кожному сучасному будинку. Але при тривалому користуванні «зручностями» неминучі засмічення: попадання в труби волосся, масла, жиру та інших побутових відходів. Щоб повернути втрачений комфорт без допомоги сантехніків, потрібно з’ясувати, який засіб для прочищення каналізаційних труб найкраще.

Засмічення каналізації заважає господарям буквально на кожному кроці: здається, ніби час повернувся назад, і доводиться вчитися жити, як в польових умовах, або готувати гаманець для оплати послуг фахівців. Така дилема стоїть перед багатьма родинами. Невже немає більш прийнятного виходу? Звичайно, є. Можна дізнатися, який засіб для прочищення каналізаційних труб краще або навіть зробити такий розчин своїми руками, озброїтися вантузом і забути про незручності!

Що вибрати в господарському магазині?

Якщо ви вирішили купити готовий засіб для прочищення унітазу від засмічення, хочеться, щоб покупка дійсно принесла користь і про неї не доводилося шкодувати. Обізнані покупці найчастіше вибирають такі розчини.

«Баги Потхан»

В пляшці під такою назвою з’єднана каустична сода та поверхнево-активні речовини. Розбавлення цієї суміші гарячою водою перетворює її в дуже їдку рідину, яка може впоратися зі сміттям в трубах менше ніж за 5 хвилин. Зазвичай такий засіб використовують при утворенні щільних «пробок» у каналізації. Для профілактичної промивання слід придбати більш делікатний очищувач.

Санокс «Чистий сток»

У цьому складі близько третини амфотерних ПАР, інша частина – каустик. Щоб змив почав працювати, як раніше, потрібно трохи почекати. Натомість, віддавши перевагу цьому засобу, ви будете позбавлені від різкого запаху і ризику зіпсувати труби. «Чистий сток» дуже ефективний при профілактичної чищенні і невеликих засорах.

«Селена Антизасор» в гранулах

Каналізація буде як новенька, якщо висипати туди жменьку напівпрозорих гранул і залити їх 250 мл води. У цих гранулах присутні близько 30% карбонату натрію, тому турбуватися про пошкодження труб не доведеться. Але розраховувати на миттєве дію теж не варто: оцінити результат можна через годину.

«Кріт»

«Кріт» – давній «житель» прилавків з побутовою хімією. Якою б не була етикетка тари, всередині буде з’єднання гідроксиду натрію і калію, модифікованої оцтової кислоти, ПАР. Водостоки обов’язково піддадуться натиску «Крота» — правда, тільки через кілька годин.

Хімія для прочищення каналізаційних труб не повинна застосовуватися без урахування рівня засмічення та стану каналізаційної системи в цілому. Якщо «пробки» в трубах нещільні, не варто впливати на них за допомогою надто агресивних потягів.

Сам собі сантехнік

Погана прохідність водостоку не привід поспішати в магазин. При бажанні можна приготувати засіб для прочищення каналізаційних труб своїми руками, і ця рідина буде нітрохи не гірше, ніж розчини промислового виробництва.

«Потужний очищувач»

 1. Візьміть по 125 г харчової соди і дистильованого 9% оцту – спочатку засипається в труби сода, потім заливається кислота.
 2. Злив потрібно закрити і почекати 2 години, щоб утворилася піна не виходила назовні.
 3. Через годину відкрийте змивний отвір і вилийте в нього пару склянок окропу.

«Подвійний удар»

 1. Висипте в засмічені труби по ? склянки солі і соди.
 2. Слідом за сухою сумішшю вилийте в каналізацію близько 1 л киплячої води.
 3. Не користуйтеся санвузлом 8-9 годин.

«Легке прибирання»

Такий склад підходить для видалення невеликих засмічень і профілактики подібних проблем.

 1. З’єднайте 1 склянка солі, 1 ст. соди і ? ст. винного каменю і ретельно перемішайте.
 2. Час від часу засинайте частина отриманого порошку в отвір і заливайте окропом.
 3. Через хвилину кілька разів запустіть роботу змиву з холодною водою.

Каустична сода

Як бачите, у складі більшості миючих розчинів присутній каустична сода. Можливо застосування цієї речовини для чищення каналізації та в чистому вигляді. Найбільш ефективна така луг у вигляді кристалічного порошку. Не дивуйтеся, якщо розчин з її включенням вийде гарячим, адже при розчиненні каустичної соди виділяється тепло.

 1. У велику ємність з пластику, стійку до впливу лугів, помістіть 3 кг каустичної соди.
 2. Залийте соду 7 л води і помішуйте вміст ємності, поки кристали лугу повністю не розчиняться.
 3. Для прочищення каналізації в багатоквартирному будинку досить 3 л суміші. Залишок заготовки зберігайте в каністрі 4-5 днів.
 4. Протягом 2 хвилин промивайте труби дуже гарячою водою, потім залийте в них очищувальну рідина.
 5. Через 1,5 години увімкніть проточну воду і скористайтеся вантузом.

При роботі з будь-якими миючими складами, щоб уникнути нещасних випадків рекомендується користуватися рукавичками, захисною маскою і окулярами.

Засмічення каналізаційних труб – неприємність, яка завжди трапляється несподівано і псує відчуття домашнього затишку. Вирішення цієї проблеми під силу всім господарям, які не позбавлені кмітливості і не бояться приміряти на себе роль сантехніка. Купіть ефективний засіб для прочищення каналізації в магазині побутової хімії або приготуйте його самі, інше – справа техніки. Спробувавши самостійну чистку один раз, ви не дозволите подібних складнощів затьмарювати свою домашню життя.

Залишити коментар