Який вплив чинить «Но-шпа» під час вагітності? Як застосовувати препарат?

Всі ми знаємо «Но-шпу» як ефективний препарат, здатний знеболити і дозволяє зняти спазми, больові відчуття в різних частинах тіла. Його дія м’яко, побічних ефектів він практично не має. Майбутні мами нерідко цікавляться, чи можна пити «Но-шпу» в різних обставинах при вагітності, чи не завдасть медикамент шкоди малюкові.

Протипоказань до застосування ліків для жінок, що виношують дитину, немає. Ніякого негативного впливу він не зробить ні на маму, ні на плід. У зв’язку з цим застосовувати його можна, але, як і у випадку з іншими ліками, потрібно знати міру, бо як вплив може бути несприятливим.

Вплив препарату

Крім того, даний медикамент має щадне дію, надавати ефект воно починає швидко – вже хвилин через 5.

Який ефект від медикаменту?

 • Під час виношування плоду важливо, що «Но-шпа» справляє міотропну дію. Це означає,
  що ліки впливає виключно на гладенькі м’язи. При цьому негативний вплив на нервову систему відсутня;
 • Внаслідок впливу «Но-шпи» кровоносні судини розширюються, що також сприяє поліпшенню загального стану майбутньої мами;
 • Під дією препарату активність м’язів суттєво знижується, завдяки чому і знімається спазм, усувається біль;
 • Майбутні мами нерідко відчувають больові відчуття внизу живота. Медикамент дозволяє зняти їх. Це, мабуть, і є найбільш цінна властивість ліки для вагітних жінок. Саме тому лікарі рекомендують їм завжди мати при собі медикамент і використовувати його при болях.

Фахівці стверджують, що при вагітності ефективність «Но-шпи» набагато вище, ніж від «Папаверину» та інших медикаментів, що володіють подібною дією.

В яких формах здійснюється препарат?

Основною діючою речовиною препарату є дротаверину гідрохлорид.

Також до складу ліків в залежності від форми випуску можуть входити такі складові:

 • Крохмаль кукурудзяний;
 • Лактоза;
 • Спирт.

Виробляють «Но-шпу» у таких формах:

 • Таблетки;
 • Капсули;
 • Ампули для ін’єкцій (застосовуються для введення внутрішньом’язово або внутрішньовенно).

Ліки в капсулах покриті спеціальною оболонкою, яка легко розчиняється в організмі.

В таблетках або капсулах медикамент застосовується, зазвичай, при вагітності, при пологах, як правило, використовується «Но-шпа» для ін’єкцій (в ампулах).

Показання та протипоказання до прийому ліки

Медикамент використовується при прояві болю, мають спазмолітичний характер.

Застосовувати його потрібно, в тому числі, у таких випадках:

 • Гіперкінетична дискінезія;
 • Виразка дванадцятипалої кишки, виразка шлунка, гастродуоденіт (запалення слизової оболонки ШКТ);
 • Приймати препарат при вагітності можна при будь-яких кишкових коліках;
 • Запальні процеси в нирках (зокрема, пієліт), а також в кишечнику (проктит, коліт);
 • Наявність каменів в нирках;
 • Холецистит;
 • Спазми судин головного мозку.

Показанням до застосування препарату є також наявність спазмів у післяопераційний період. Що стосується вагітності, шийка матки часто дає спазми, які відмінно знімає «Но-шпа». Препарат здатний зменшити інтенсивність і частоту маткових скорочень.

Протипоказаннями до прийому препарату є:

 • Глаукома;
 • Індивідуальна непереносимість його складових.

Дозування

Те, в яких кількостях слід вживати препарат, залежить від віку і випадку. При пологах роблять уколи внутрішньовенно в дозі приблизно 40 мг речовини. У ряді випадків показано повторне введення ліків. При наявності кольок жовчного міхура або при нирковій недостатності в гострій формі рекомендується робити ін’єкції внутрішньовенно у дозі 40 мг речовини. Що стосується застосування таблеток, їх дозування становить близько 120-140 мг. Застосовувати ліки потрібно за три рази.

До речі, доза для дітей визначається наступним чином:

 • Малюкам до 6 років – 40-120 мг (приймати за 3 рази);
 • Дітям, старше 6 років – 80-200 (приймати за 4-5 раз).

Деякі майбутні мами запитують один у одного або в лікаря про те, скільки таблеток «Но-шпи» можна випити за один раз або за один день при вагітності.

Якщо ви відчули біль, випийте 1 таблетку, а якщо вона не допоможе, через деякий час випийте ще одну. Якщо біль не вщухає, зверніться до лікаря.

Звертатися до прийому препарату потрібно тільки по необхідності, в екстреній ситуації. Таблетки повинні стати своєрідною «швидкою допомогою», але не постійним супутником під час вагітності.

Тому, якщо вам занадто часто доводиться їх пити, також варто звернутися з вашою проблемою до фахівця. В цілому ж обговоріть це питання з вашим лікарем. Знаючи ваш стан, він визначить не тільки доцільність, але і дозування, частоту прийому препарату.

Тонус матки

Основним показанням до застосування «Но-шпи» в період виношування малюка вважається тонус
матки. Сучасні фахівці стверджують, що це явище при вагітності далеко не завжди загроза. Налякані словами лікарів про те, що тонус матки неодмінно несе небезпеку, що жінки в «положенні» звертають увагу при кожному його прояві.

Якщо тягнуть, ниючі або хворобливі відчуття у жінки в період виношування плоду проявляються часто, на це дійсно варто звернути увагу, особливо коли проблема супроводжується кров’янистими виділеннями.

Але нерідко тонус може бути цілком нешкідливим явищем і пити «Но-шпу» при ньому необов’язково.

Як правило, йдеться про короткочасні проявах, які можна помітити при різкому підйомі, повороті. В даному випадку потрібно просто віддихатися і заспокоїтися, і якщо неприємні відчуття пройдуть, хвилюватися не варто.

Спровокувати їх можуть і втому, поспіх, нервовий стан. Спокій і гарний відпочинок допоможуть позбутися від тонусу без даного ліки, і такі ситуації теж є межею норми.

Самостійно визначити норму часом важко, зробити це зможе виключно лікар. Перед тим як відправитися до нього на огляд, заспокойтеся, щоб фахівець не помилився в своїх висновках.

Не варто лякатися періодичного тонусу на пізніх термінах – в цей час матка готується до пологів. У зв’язку з цим особливо важливо враховувати, скільки таблеток «Но-шпи» ви приймаєте. До речі, на пізніх термінах частий прийом препарату може призвести до надмірного розслаблення матки, що нерідко обертається перенашиванием плода.

Не застосовуйте ліки більше, ніж потрібно і намагайтеся пити його тільки при особливої потреби. Яким би безпечним воно ні було, у його прийманні повинна бути міра.

Залишити коментар