Який тютюн для кальяну найсмачніший: нюанси вибору

Тютюн для кальяну – це спеціальний склад з благородним ароматом, в нього крім тютюну та ароматизаторів можуть додавати багато інших компонентів, які незвичні для курців традиційних сигарет і сигар, наприклад, гліцерин і патоку. Примітно, що крім тютюну, найдорожчий компонент, як правило – це ароматизатор.

Один літр ароматизатора коштує від $50 до $1200, цієї кількості ароматичних речовин достатньо, щоб виробити 50-100 кг продукту. Його якість впливає не тільки на смак, але і на ціну продукту.

Деталі виробничого процесу та інгредієнти, використовувані для кальянних сумішей, є таємницею кожної компанії, яка виробляє мікси. І все ж, який тютюн для кальяну найсмачніший?

Продукт ароматизований і неароматизований

Кальянний тютюн можна розділити на природний неароматизований і ароматизований з певним смаком. Перший великою популярністю користується в країнах, де куріння кальяну – це давня традиція. Його дуже часто змішують з травами, а палять його без використання вугілля або фільтра.

Ароматизований тютюн, як випливає з назви, призначений для нагадування смаку конкретного продукту, призначеного для споживання людиною. Він має вологу консистенцію і специфічний запах.

Виробники розширюють свій асортимент, наскільки це можливо, щоб задовольнити бажання споживачів і, таким чином, отримати більше покупців.

Деякі компанії в даний час мають в продаж більше сімдесяти «смаків» тютюну. Це дозволяє вдома спробувати тютюн зі смаком різноманітних фруктів, напоїв, коктейлів, цукерок, овочів і навіть спецій. Купуючи готові ароматизовані мікси не потрібно піклуватися про те, як зробити смачний кальян, все вже підготовлено виробниками сумішей, залишається тільки вибрати продукт за індивідуальним смаком.

Як вибрати правильний смак міксу і вага упаковки

Готовий до продажу мікс розфасовується в герметичну упаковку з фольги, а потім, вставляється в пакет. Пакети різноманітні, це можуть бути картонні коробки, пластикові контейнери, відра, скляна або металева тара.

Суміші можна зустріти в упаковках вагою в грамах: 25, 35, 50, 100, 125, 150, 175, 200, 250, 500, 1000 і більше – для комерційного використання. Найбільш поширений вага – це 50 г, 100 г та 250 р. При купівлі ви повинні підрахувати, як часто курите і на підставі цього вирішити, яку вагу вам потрібно.

Перш ніж придбати велику кількість певного смаку, варто спробувати його. Досить популярні мікси для початківців – це подвійне яблуко або перцева м’ята. Однак будь-які смаки поступово набридають, і виникає бажання спробувати щось нове. Тому небажано купувати без необхідності занадто великі упаковки.

З часом мікс висихає, так що ви повинні зберігати його в герметичному контейнері при кімнатній температурі з метою підтримання свіжості і кондиційної вологості. Не зберігайте суміші в холодильнику, тому що повітря з системи охолодження холодильника сприяють висиханню, крім того, можуть приєднатися небажані запахи.

Який самий смачний тютюн для кальяну

Хороший тютюн – це той, який чудово відтворює смак, довго димить і виробляє великі обсяги ніжного диму. Безсумнівно, це можуть забезпечити продукти, принаймні, середнього цінового діапазону. Тютюн ділиться на класи, але часто дуже важко їх запам’ятати і відрізнити, тому що необхідно знати відповідні критерії.

Які саме компоненти, що використовуються у виготовленні сумішей, ми не знаємо, так як виробники не розкривають секрети. Тому при виборі і оцінці слід керуватися власними відчуттями, зберігаючи об’єктивність.

Є, звичайно, загальновизнані тютюн, наприклад, дуже популярний Starbuzz – він вважається одним з кращих по якості в світі. У будь-якому випадку, який для кальяну найсмачніший тютюн, кожен вирішує індивідуально.

Методи ароматизації переконали багатьох людей використовувати традиційний тютюн для кальянів.

Хоча в даний час він здобуває все більше прихильників, все-таки більша частина курців і раніше воліє для кальяну готові смачні мікси:

  • Природні ароматизатори. Найбільш природні ароматизатори присутні в звичайних сумішах по-англійськи, які виробляють на основі тютюну «Вірджинія» з добавкою «Ориенталя» і «Латакія». Саме ці два останні види утворюють знаменитий аромат і смак. Оригінальний Аромат, смак також є дуже незвичайним, у зв’язку з сильно копченим відтінком сорту «Латакія». «Вірджинія» не грає в цих сумішах головну роль, а просто є основою. Солодкість змішується з копченим смаком, куріння прохолодне, добре запам’ятовується. Типовий представник таких міксів – це Dunhill стандартної суміші;
  • Натуральні ароматизатори. До цієї категорії підходять всі суміші, які в процесі виробництва і ферментації компонентів, що додаються шматочки фруктів, трави, спеції, какао, іноді також присутні квіткові пелюстки. Крім того, все може бути приправлено невеликою кількістю алкоголю, такого, як ром або віскі. Ця суміш дозріває протягом тривалого часу, під час якого поглинає запахи ароматичних добавок. Якщо у вас вдома гості, зробити смачний кальян як раз буде найкраще з цих міксів, так як вони подобаються більшості любителів кальяну;
  • Штучні ароматизатори. Суміші з штучними ароматизаторами – це так званий датсько-німецький стиль. Часто в складі багато тютюну «Кавендіш» в основному чорного, рідше, коричневого. Створюються ці суміші шляхом замочування тютюнових листків в спеціальних запашних сумішах. Вони включають в себе сиропи, соуси, необов’язково на основі натуральних продуктів, частіше це штучні замінники, відповідно ці мікси досить дешеві у виробництві. На початку куріння, як правило, відчувається багатий букет ароматизатора, але пізніше це відчуття пропадає і може з’явитися гіркоту на смак. Важко палити їх до кінця з-за сильного виходу конденсату під час куріння. Це створює пробку в нижній частині труби – вологу і тверду одночасно. Хоча і серед штучно ароматизованих сумішей можна знайти приємні аромати, цей вид не дуже популярний серед справжніх поціновувачів кальяну.

Кальян – це прекрасний спосіб розслабитися та поспілкуватися з друзями. При цьому, звичайно, смаки у всіх різні і в кожної компанії друзів з часом визначаються переваги щодо сумішей і інших атрибутів кальяну.

Який самий смачний кальян вирішує кожен індивідуально. Хтось вважає за краще заливати в колбу воду, а хтось сік або молоко. Деяким подобаються натуральні мікси, іншим більш інтенсивні з штучними ароматизаторами.

Однак при будь-якому способі треба пам’ятати, що куріння кальяну повинно бути помірним, небажано робити це часто, так як кальян, як і традиційне куріння сигарет, несприятливо позначається на здоров’ї.

Залишити коментар