Який протеїн краще для набору м’язової маси?

Тверді, об’ємні м’язи – ознака сили і краси їх володаря. Для вдосконалення фізичної форми ефективність спортивних занять можна підвищити з допомогою спеціальних біологічно активних добавок. Щоб швидко досягти успіху і не нашкодити своєму здоров’ю, потрібно знати, який протеїн краще всього приймати для набору м’язової маси.

Протеїном називають білок, який, як відомо, є основною складовою тканин людського організму є джерелом енергії. Такий вид протеїну, як незамінні амінокислоти, міститься в продуктах тваринного походження. Взаємозамінні кислоти є в кашах зі злаків. Щоб м’язи збільшувалися, треба не тільки активно тренуватися, але і споживати багато білкової їжі. Іноді спортсмени замінюють дієту, яка не відразу приносить плоди, прийомом препаратів на основі протеїну.

Секрети виробництва протеїнового

Протеїнові кошти не є синтетичними препаратами — вони виготовляються з натуральних речовин шляхом видалення домішок. Такі добавки мають кілька форм.

Ізолят

Це речовина, в якому сконцентровано максимальну кількість білка, а інші елементи практично повністю відсутні. Завдяки цьому ізолят дуже швидко засвоюється і в найкоротші терміни відновлює енергетичний баланс і м’язову тканину, якщо приймати його відразу після занять.

Концентрат

Очищення такого протеїну недостатньо інтенсивна, тому близько 25-50% кошти можуть становити жири і вуглеводи.

Гідролізат

Так називається протеїн, який пройшов не тільки ретельне очищення, але і ферментація – всі складові придбали форму пептидів. Він засвоюється моментально. На жаль, цей факт можна вважати позитивним, так і негативним: організм не відчуває навантаження і починає скорочувати вироблення ферментів, необхідних для розщеплення білків.

Ізолят, концентрат і гідролізат можна зробити з білків різного походження. Особливо корисним вважається яєчний протеїн. Він засвоюється без залишку, з ним порівнюють цінність інших видів білка. Інші різновиди, що підходять для нарощування м’язів, — це:

 • сироватковий — в його складі переважають легко расщепляемые амінокислоти, в результаті чого відновлюються сили і зміцнюються м’язи дуже швидко. Підходить для прийому вранці;
 • казеїновий — добувається методом створаживания молока, в організмі утворює сирну масу, поступово розщеплюється і довго підтримує енергетичний запас. Його зазвичай використовують перед сном;
 • колагеновий — зміцнює зв’язки, суглоби, шкіру, тому часто застосовується як доповнення до базових протеїновим засобів;
 • молочний — з’єднання сироваткового і казеїнового продуктів;
 • соєвий — знижує рівень холестерину в крові і сприяє збереженню м’язів при схудненні.

Також існує комплексний протеїн, синтезується в лабораторних умовах з декількох видів.

Хто вміє вибирати – буде силою дивувати!

Сучасні виробники пропонують чимало препаратів, які допоможуть стати власником значної мускулатури. Але, щоб не розчаруватися, слід ознайомитися з характеристиками засобів і визначитися, який протеїн вибрати.

Optimum Gold Standard

Складається з легкозасвоюваного изолята сироваткового білка: на 24 г чистого білка припадає лише 3 г вуглеводів. Очевидно, що при такому складі препарат сприяє швидкісного та якісного збільшення м’язів. Крім високої ефективності, Optimum порадує своїх шанувальників приємним смаком.

COR-Performance від Cellucor

Близько 80% цього кошти – чистий білок. Крім того, в ньому присутні корисні амінокислоти. Популярність препарату зростає також завдяки унікальному різноманітності смаків і хорошою розчинності речовини.

Combat Powder від MusclePharm

Цей протеїн включає безліч компонентів: ізолят і концентрат сироваткового білка, частково ферментовану сироватку, глютамін і яєчний білок, постачає організм амінокислотами і аргініном, необхідним для росту м’язів. Таким чином, після прийому Combat тканини організму 7-8 годин отримують різноманітні білки.

ISO-100 від Dymatize

Основний компонент препарату – відомий швидко засвоюваний сироватковий білок-ізолят. Амінокислоти з розгалуженою ланцюгом лейцин активізує процеси синтезу, тому вжити ISO-100 буде дуже корисно і рано вранці, і після виснажливих тренувань.

Syntha-6 від BSN

Цей комплексний протеїн по праву входить в перелік кращих добавок для спортсменів. Він відрізняється хорошими смаковими якостями і достатньою кількістю речовин, що сприяють накачування м’язів: 22 г білка, 15 г амінокислот і всього 5 г вуглеводів.

Hydrowheyот ON

Hydrowhey завершує рейтинг найбільш ефективних протеїнових добавок. Це сироватковий гідролізат – великі білки розділені для швидкого поглинання. Він також містить левову частка білка, багато амінокислот і тільки 2 г вуглеводів, але з-за форми влаштовує далеко не всіх сучасних суперменів.

Отже, проаналізувавши інформацію, неважко зрозуміти, що найбільш якісними є багатокомпонентні препарати або засоби, що містять високоочищений протеїн у формі ізоляту без:

 • «компаньйонів» у вигляді великої кількості жирів і вуглеводів;
 • рослинного білка, який потрібен при боротьбі із зайвими кіло;
 • синтетичних ароматизаторів, що негативно впливають на роботу травної системи.

Пояснюючи, який протеїн краще для початківців, дієтологи розповідають про переваги сироваткового протеїну, який не призведе до збоїв в роботі травної системи новачка, так як засвоюється найменш проблематично. Можна використовувати і білок у формі гідролізату, але недовго, бо органи травлення можуть звикнути до полегшення функцій, що загрожує розладами в подальшому.

Порушення правил приймання – обнулення ефекту

Щоб в результаті тренувань м’язи росли як на дріжджах, а самопочуття залишалося нормальним, потрібно з’ясувати, як приймати протеїн для набору м’язової маси. Оптимальний час для засвоєння — це:

 • ранок;

 • пізній вечір;
 • час після спортивних занять.

Не можна приймати білкові добавки перед тренуваннями, тому що для їх розщеплення організму знадобиться багато енергії, і замість припливу сил під час занять буде відчуватися втома і сонливість.

Щоб досягти бажаного результату, спортсмену потрібно 2 г протеїну на 1 кг ваги. Добову дозу препарату слід розподілити на 2-3 прийоми, щоб не перевантажувати шлунково-кишковий тракт. Краще всього, щоб купити протеїн надходив в організм між сніданком і обідом, а також безпосередньо після фізичних навантажень. У дні, коли такі не передбачені, його випивають перед вечірньою трапезою.

Альтернативна схема протеїнового збагачення така:

 • вранці на голодний шлунок третину добової норми сироваткового протеїну;
 • третина сироваткового протеїну протягом півгодини після накачування м’язів;
 • вдень третину дози казеїну або комбінованого білка;
 • перед сном третину добової кількості казеїну.

Вміст пакетиків поміщають у воду, молоко, фруктовий сік. При цьому кількість рідини непринципово, а от її температура – так. Якщо вона буде високою, білок згорнеться і втратить всі корисні властивості. Так що «навколишнє середовище» для нього повинна бути лише теплою

Ознайомившись зі складом конкретних препаратів і дізнавшись, який протеїн краще вибрати для набору м’язової маси, не потрібно поспішати починати неконтрольований прийом високоочищеного білка. Тільки поєднання спортивних тренувань і грамотне вживання розділених на порції доз протеїнів, відповідних масі тіла, дозволить в майбутньому похвалитися величезними м’язами, відмінним здоров’ям і відмінним настроєм.

Залишити коментар