Який пральний порошок найкращий?

Ідеально чиста білизна без єдиної плями – мрія будь-якої поважаючої себе господині, особливо коли на прання часу дуже мало, а сім’я велика. Тому жінки задаються питанням, який пральний порошок краще всіх пере, шукають найбільш ефективний, довго експериментуючи і не завжди знаходячи.

Адже крім чистоти речей, ми хочемо також, щоб при отстирывании не пошкоджувалась тканину, а також, щоб його компоненти не викликали алергію.

Так все-таки, як визначити, що краще всього прати?

Кожен з порошкових складів по-різному впливає на різні типи забруднень. Також дуже важливо, яким способом ви перете речі, з яких тканин вони зроблені. Тому спочатку треба ознайомитися з різновидами пральних засобів.

Види

Всі засоби для прання можна розділити на наступні категорії:

 • для прання руками;
 • для прання в машинах активаторного типу;
 • для машин-автоматів.

Призначення мийного повинно бути вказано на його упаковці.

Якщо ми порівняємо склади для ручного прання і для машини-автомата, то помітимо, що вони майже не відрізняються.

Єдиною відмінністю буде, хіба що, велика здатність перше пінитися. Надмірна кількість піни впливає на якість відпирання одягу в машинці. Її барабан під час роботи крутиться, речі перевертаються і вдаряються об воду. Як раз саме ці удари по воді підвищують ефективність очищення білизни.

Якщо ж піни утворюється занадто багато, вона утримує білизна від падіння, немов подушка, і, отже, відпирання речей погіршується. Тому для машини-автомата потрібно використовувати тільки спеціальні пральні засоби з позначками «Автомат» і гасителями піни у своєму складі.

Склад

Порошкові засоби нового покоління в основному містять одні і ті ж речовини:

 • поверхнево-активні сполуки,
 • фосфати;
 • соду;
 • піногасники;
 • ензими або біодобавки;
 • відбілювачі
 • ароматизатори і віддушки;
 • компоненти від накипу (для машин) і ін

У складі практично всіх миючих на першому місці стоять ПАР (поверхнево-активні речовини). Вони чудово поєднуються з жирами, прибирають плями і загальне забруднення, вимиваючи їх з тканини. Це основний компонент, безпосередньо забезпечує чистоту білизни. Винятком у цьому правилі є дитячий пральний порошок і біопорошки, в яких процентний вміст ПАВ набагато нижче.

Кошти з ензимами добре перуть плями білкового походження в автоматичних машинах. Такий порошок легко може відіпрати сліди крові, вина та багато іншого, що не під силу звичайному милу і дешевого складу. Проте його не можна застосовувати для шовкових і вовняних речей, так як він непомітно руйнує натуральні тканини, що веде до швидкого зносу речей. Для цих тканин потрібно підбирати засобу з відповідними позначками на упаковці.

В сучасних порошкових складах чудово білим білизна робить «активний кисень».

Хлорвмісні відбілювачі вже не застосовуються, оскільки вони руйнують тканину. Крім того, зараз випускаються екологічні миючі склади.

Ціни на них трохи вище звичайних. Основна їх відмінність в тому, що в них немає фосфатів, що дозволяє їм швидко розкладатися, не порушуючи екологію і не завдаючи шкоди людській шкірі.

Адже саме фосфати пошкоджують роговий шар шкіри, полегшуючи тим самим проникнення шкідливих мікроорганізмів і речовин в організм, особливо дитячий. Для прання дитячих речей використовуйте нешкідливий порошок! А для догляду за білизною новонароджених купуйте миючі на основі натурального мила.

Як вибрати порошок?

На ринку ми бачимо дуже великий асортимент продукції вітчизняних і зарубіжних торгових марок. Але орієнтуватися тільки на ціну і багатообіцяючу барвисту рекламу при виборі не можна. За обсягом продажів і відгуками споживачів лідируючі позиції на нашому ринку займає продукція фірм Losk, Persil, Tide, Ariel. Вони зарекомендували себе як досить ефективні, хоча і не всім підходять.

Тепер, коли ми знаємо, що види пральних складів, що відрізняються змістом і кількістю тих чи інших добавок, спробуємо розібратися, як правильно їх вибирати.

Добавки можуть бути призначеними для різних видів тканини і певних забруднень. Якість відпирання будь-яким складом якраз і визначається необхідним співвідношенням тих чи інших добавок і відповідністю їх типу матерії і плями. Якість цих ферментів також позначається на ефективності відпирання, оскільки одні виробники використовують більш якісні хімічні компоненти, а інші – дешевше.

Якщо вам доводиться прати одяг з дуже різних матеріалів, то краще всього придбати спеціальні порошки для різних видів тканин:

 • для речей з вовни та шовку;
 • для кольорових виробів;
 • для відбілювання та видалення плям;
 • для делікатних тканин;
 • дитячий.

Також не оминайте увагою рідкий пральний гель і капсули.

Якщо ви вирішили скористатися універсальним миючим, ретельно підбирайте програму і температуру. Майте на увазі, що навіть при найкращому режимі прання універсальні порошки відпирають не так якісно, як спеціальні.

Вибираючи дорогий якісний сухий порошок, пам’ятайте, що не можна з ним кип’ятити білизну. Висока температура категорично протипоказана сучасним високоякісним миючим засобам, інакше вони будуть працювати, як дешеві.

Високі температури вбивають біологічно активні речовини. Прати при 40 градусах – при цій температурі вони найбільш ефективні.

Що впливає на якість?

Якщо порошкові склади приблизно однакові, то, може, і не варто гнатися за брендами, а спокійно користуватися дешевими?

Виявляється, що на якість побутової хімії безпосередньо впливає кількість активних добавок і процентне співвідношення баласту і ПАР. На думку фахівців, ефективніше стирати з додаванням 150 г дорогого засобу, ніж 300 г дешевого.

Це пояснюється тим, що недорогий порошок містить велику кількість сульфату натрію, не надає очищаючого і якого-небудь ефекту. Тобто, ця речовина є просто баластом, з-за якого витрата такого складу різко збільшується.

Характерною ознакою якості є схильність гранул при перепаді вологості злипатися між собою, а не розсипатися.

А відмітною якістю недорогого порошку є погана розчинність в будь-якій воді, незалежно від температури. Це особливо помітно при ручному пранні. Але, якщо уважно придивитися, то можна побачити, що і при машинному пранні сульфат натрію дуже погано змивається з кольорових речей і залишає білі плями.

Рідкий гель або капсули – хороша альтернатива порошку, оскільки гарантовано швидко розчиняються у воді і при цьому зберігають яскравими кольору.

Як правильно використовувати порошкові склади в машині-автомат?

Правила успішної прання з порошком у машині гранично прості:

 • підбирайте пральний засіб відповідно до типу білизни і типом забруднення;
 • використовуйте його точно у відповідності з дозуванням, зазначеної на упаковці (надлишок його призведе до надмірного піноутворення, а недолік – до нестачі діючих компонентів);
 • його кількість повинна відповідати кількості білизни в машині;
 • при пранні на малих температурах його потрібно сипати менше: у холодній воді він погано розчиняється, тому не варто витрачати його даремно;
 • завжди ознайомтеся з інструкцією на упаковці і дотримуйтеся її.

Звичайно, дитячий одяг потрібно прати спеціальними складами, в яких містяться спеціальні компоненти, видаляють плями від соків, шоколаду, фарб, і т. п. Також потрібно враховувати, що вода в різних місцевостях, і навіть в різних районах одного міста помітно відрізняється по жорсткості.

Це пояснює, чому одні жінки нахвалюють один і той же дитячий порошок, а інші – критикують. Тут можете тільки експериментальним шляхом знайти дитячий порошок для прання, який буде ефективніше всіх.

Залишити коментар