Який гарнір підходить до риби?

Більшість гарячих страв базуються на білкових продуктах — м’ясі або рибі, оскільки це найбільш поживні елементи, на основі яких придумано чимало рецептів супів, запіканок і не тільки. Однак вони завжди вимагають до себе певного доповнення, що не тільки зробить блюдо цілісним, але і полегшить процес його засвоєння. Якими правилами слід керуватися при цьому, який гарнір до риби вважається найбільш вдалим?

Як вибрати гарнір до рибних страв?

Для того щоб дати відповідь на це питання, потрібно звернути увагу на 2 фактора: це поєднання продуктів з позиції їх засвоєння і естетика. Остання, безумовно, є скоріше доповненням, ніж основоположним моментом. Але все ж таки грає не останню роль у сприйнятті страви — як візуальному, так і смаковому. Основна маса гарнірів до риби — овочі, які можуть бути як свіжими, так і термічно обробленими.

  • Гарніри в цілому прийнято ділити на прості і складні. В останніх може бути 3-4 різновиди продуктів, хоча часом ця цифра збільшується в кілька разів. І, звичайно ж, приготування такого гарніру забирає більше сил і часу, тому як потрібно врахувати і смак, і вплив складових на організм, щоб вони не вступали в конфлікт.
  • Найпопулярніший гарнір, який, правда, не рекомендований принципів роздільного харчування — це картопля. Для худих видів його поливають маслом або вершковим соусом, для жирних — залишають без добавок. Причому, якщо говорити про правила кулінарії, до смаженої риби картоплю теж повинен бути смаженим, проте це значно збільшує навантаження на підшлункову залозу і загальну калорійність страви.
  • Який гарнір підходить до риби, приготовленої в духовці? Найчастіше це кабачки, зелений горошок, стебла селери, листя салату, спаржа. Можна використовувати баклажани, але вони рекомендовані для зраз, биточків, тефтелькою і їм подібних страв з рибного фаршу, причому, в невеликій кількості, оскільки це досить важкий для травлення продукт.
  • З відварної і приготованої на пару рибою дуже добре поєднуються будь-які види капусти, буряк, морква, кукурудзяні зерна. Можна взяти картопляне пюре, або запечний в духовці картоплю.
  • Який гарнір підходить до смаженої риби, якщо хочеться отримати здорове блюдо? У першу чергу серед продуктів повинна бути зелень (петрушка, кріп), а також цибулю — вони допомагають краще засвоїти таку їжу. По-друге, овочі не повинні бути крахмалистыми: тому найбільш рекомендовані огірки, томати, солодкі перці, стебла селери. В крайньому випадку, можна обмежитися пучком шпинату і декількома дольками лимона.
  • Найбільш невдалими доповненнями до риби визнані крупи і макаронні вироби, оскільки вони є джерелом вуглеводів, в той час як риба — чистий білок з жирами. Примітно, що морепродукти зі злаковими вживати можна.

З останньої тези, утім, є винятки, але вони стосуються саме принципів здорового спортивного харчування. Для людини, яка планує після їжі відправитися на силове тренування, рибу рекомендовано поєднати саме зі складними вуглеводами: тобто рисом, гречаною крупою, перловкою, макаронами і т. д. Це дозволить підтримувати енергію довгий час і не викличе стрибків цукру під час навантаження.

Підводячи підсумок, варто ще раз зазначити, що щонайкраще підходить до риби овочевий гарнір, незалежно від того, скільки компонентів він у себе включає, як саме вони були підготовлені. Інші моменти залежать і від Вашого особистого сприйняття продуктів, і від того, який ефект від їжі Ви бажаєте отримати.

Залишити коментар