Який антиперспірант захищає краще: кульковий або спрей?

Який антиперспірант захищає від запаху поту краще всього? Щоб відповісти на це питання, для початку варто розібратися в особливостях фізіологічного процесу потовиділення і способи, що дозволяють запобігти його. Абсолютно всі люди потіють, це нормальне явище, що дозволяє організму «охолонути» і знизити температуру, коли вона підходить до критичної позначки.

Яким буває піт?

Варто відразу обмовитися, що сам піт не має яскраво вираженим запахом.

Насправді, це звичайна волога, яка виділяється потовими залозами. При цьому неприємний душок з’являється тільки в результаті активного розмноження бактерій, які починають його переробляти. Однак цей процес суто індивідуальний: у кого-то мікроорганізми розвиваються активніше, що провокує появу більш різкого запаху, у когось- повільніше, тому неприємний аромат може довгий час не проявлятися.

Середньостатистична людина виділяє за 1 день не менше 500 мл «охолоджувача», а у спекотне час ця цифра може зрости в кілька разів. І для того щоб якось придушити процес розмноження бактерій, необхідно призупинити потовиділення. Саме для цих цілей і були створені дезодоранти і антиперспіранти. Який антиперспірант є найкращим? Саме про це і піде мова.

Типи гігієнічних засобів

Прибрати неприємний запах поту дозволяють багато засоби захисту, які умовно поділяють на 4 основних типи:

 • антиперспіранти;
 • медичні засоби захисту;
 • аерозолі;
 • антиперспіранти-дезодоранти.

Дезодорант — це аерозоль, який пригнічує здатність бактерій розмножуватися. Однак воно ніяк не впливає на роботу потових залоз.

Як правило, до складу аерозолів входять ароматичні добавки і спирт, завдяки яким і пригнічується активність мікроорганізмів.

Подібний спосіб захисту підійде тільки тим людям, які не страждають від підвищеного потовиділення, оскільки цей процес дезодорант не зупиняє.

Звичайно, в числі інших гігієнічних засобів, що дозволяють знизити рівень потовиділення, він не найкращий, але допомагає на якийсь час позбутися від неприємного аромату.

Дезодорант-антиперспірант найефективніший у боротьбі з потовиділенням і неприємним запахом.

Спектр дії цих засобів досить широкий:

 • ліквідують запах;
 • зменшують потовиділення;
 • пригнічують процес розмноження бактерій.

Такий спрей швидше підійде людям, які ведуть активний спосіб життя і регулярно займаються спортом.

При цьому професійні спортсмени можуть придбати спреї, які мають більший рівень захисту від поту, але фахівці не рекомендують застосовувати їх при малорухомому способі життя, оскільки це може повністю блокувати роботу потових залоз.

Антиперспірант — гігієнічний засіб, який у своєму складі містить дезінфектори, а також активні бактерицидні компоненти.

Подібний антиперспірант застосовують в якості відмінного лікувально-профілактичного засобу, оскільки в його склад входять медичні компоненти. Тому регулярно використовувати його в повсякденному житті не рекомендується. Як правило, медичні дезодоранти призначаються лікарями для усунення гіпергідрозу — підвищеного потовиділення.

Що входить до складу антиперспірантів?

Який жіночий антиперспірант може краще захистити від поту? Щоб розібратися в цьому питанні, варто зрозуміти які компоненти, що входять до його складу, дозволяють запобігти потовиділення.

Найчастіше дезодоранти складаються з таких речовин:

 • Цинк — дозволяє припиняти потовиділення;
 • Триклозан — речовина, яка ліквідовує не тільки мікроорганізми, переробні піт, але і мікрофлору шкірних покривів;
 • Солі алюмінію — входять до складу практично всіх дезодорантів, оскільки вони є основною захисту від поту;
 • Фарнезол — на відміну від триклозану, знищує тільки погані бактерії, не завдаючи шкоди мікрофлорі шкіри;
 • Бутиловий ефір — речовина, що сприяє підсушуванню шкіри;
 • Спирт стеариловый — найчастіше використовується в антиперспіранти-стіках, володіє антисептичними властивостями;
 • Віддушка — додає складу певний аромат;
 • Рицинова олія — дозволяє зробити консистенцію однорідної;
 • Вітамін групи «Е» — робить шкіру більш м’якою;
 • Холестерин і лецитин — сприяють зволоженню шкіри.

Який жіночий або чоловічий антиперспірант краще захищає від запаху поту? В першу чергу, хороший дезодорант обов’язково повинен включати в себе солі алюмінію, а також цинк, оскільки саме ці речовини не дозволяють утворюватися поту. Також варто врахувати, що для чутливої шкіри швидше підійдуть дезодоранти, до складу яких входять рослинні екстракти, що відновлюють епідерміс.

Як запевняють фахівці, більшість компонентів є абсолютно безпечними, але алергікам варто більш ретельно підходити до вибору гігієнічних засобів. До складу деяких з них можуть входити речовини, які провокують поява свербіння і запалення.

Які бувають форми дезодорантів?

Який антиперспірант краще: рідкий кульковий або спрей? Цим питанням задаються багато люди, що підшукують для себе оптимальний варіант дезодоранту.

На сьогоднішній день існує чимало форм захисних від поту, які дозволяють споживачеві вибрати підходящий антиперспірант для його способу життя:

 • Спрей (аерозоль) — один із самих невигідних засобів захисту, який витрачається значно швидше інших. Він дає найнижчий рівень захисту з-за неможливості глибоко проникати у верхні шари шкіри. З цієї причини спрей погано бореться з потовиділенням;
 • Кульковий дезодорант — в’язка рідина, що дозволяє не тільки запобігти неприємний запах, але і виділення поту. Кульковий дезодорант має один істотний недолік — довгий час висихання в області пахв, що може доставити людині певний дискомфорт;
 • Твердий стік — одне із самих зручних засобів захисту від поту. Він являє собою твердий склад, який легко наноситься на шкіру і швидко підсихає. Як правило, стіки містять спеціальні пом’якшувальні речовини, які доглядають за шкірою. Вони відмінно справляються з основним своїм завданням — захистом від потовиділення;
 • Дезодоруючі засоби — антиперспіранти, що випускаються у формі кремів або пудр. Вони маловідомі, тому не користуються особливим попитом у споживачів, але їх нерідко лікарі рекомендують застосовувати у разі підвищеної чутливості шкіри. Подібний засіб можна знайти лише у спеціалізованих магазинах та аптеках;
 • Гелеві склади — за формою упаковки нагадують стіки, ось тільки замість твердого кошти всередині флакона знаходиться рідка суміш. Гель за своїми характеристиками не поступається ні кульковим, ні стиковым засобів.

Жіночий дезодорант або антиперспірант – який краще вибрати? Дати однозначну відповідь на це питання не можна, оскільки кожне з перерахованих вище засобів має як свої плюси, так і мінуси.

При цьому можна виділити кілька основних критеріїв, що дозволяють зробити свій вибір на користь кращого дезодоранту:

 • Для чутливої шкіри краще вибрати гель з високим вмістом екстрактів рослинний трав;
 • До складу дезодоранту повинні входити цинк або солі алюмінію;
 • Людям, які ведуть активний спосіб життя, рекомендується застосовувати спеціальні медичні дезодоранти;
 • Для пересушеною шкіри оптимальним варіантом стане засіб з лецитином.

Завдяки цим критеріям, вам обов’язково вдасться визначитися з вибором відповідного антиперспіранти, який влаштує вас за рівнем захисту і якості додаткового догляду за шкірою.

Залишити коментар