Які засоби від педикульозу ефективніше: народні або фармацевтичні?

Педикульоз в сучасному світі видається рідкісною проблемою, тому що гігієна суспільства наших днів — це вже давно укорінена звичка. Історія розвитку людства супроводжувалася педикульозом. Жерці Древнього Єгипту голили голову для профілактики вошей, в той час це було якесь засіб від паразитів, як заходи боротьби. Європа теж страждала цим захворюванням. Лорди голили голову, носили перуки, переслідуючи ту ж метою.

Спалахи захворювання виникали в антисанітарних умовах, викликані скупченням великих мас людей. Причини тісно прив’язані до соціальних негараздів: катастрофи, воєн, бідності.

Що називають педикульозом?

Педикульоз — шкірне захворювання, викликане зовнішнім эктопаразитом, він живе на тілі людини, живиться її кров’ю. Потомство відтворює у вигляді яєць, які називаються гнидами. Яйця відкладає на стрижень волоса або в складки одягу.

Воші бувають головні, платтяні, лобкові. Назва залежить від місця їх локалізації. Воші — паразити, які передаються тільки всередині виду. Зараження відбувається при контакті однієї особини до іншої. Від людини до іншого людині, між собаками, між котами. Неможливо заразитися людині від тварини. Натомість, вошивість можна отримати, просто проїхавшись у громадському транспорті.

Також паразити можуть передаватися через побутові предмети, одяг. Контакт – необхідна умова для зараження.

Як правило, головний формою страждають діти дошкільного та шкільного віку, вони більш комунікабельні, мають менше внутрішніх психологічних бар’єрів, в зв’язку з чим частіше змінюються речами. Дитячі садки, школи, установи, простору загального користування можуть стати місцем зараження, так як в них є тісний контакт між людьми.

Воша — комаха, має ромбовидну форму тіла без крил, пересувається повзаючи. Вона живляться за допомогою хоботка, яким смокче кров. Для цього прокушує шкіру, впорскує слину, що містить фермент, що перешкоджає згортанню крові. Колір паразита змінюється, як його стан, залежить від насичення комахи. Голодний паразит сірого кольору, ситий – коричневого. Гниди жовтуватого кольору, овальної форми до 1 мм, нерухомі, прикріплені до волосу.

Симптоми вошивості

 • свербіж, виникає на місцях укусів;
 • присутність гнид у волоссі, добре помітне неозброєним оком;
 • де укуси, там згодом розчухування шкіри;
 • плями сірого, блакитного відтінків.

При лобковий зараження спостерігаються плями червоного кольору на нижній білизні. Захворювання створює дискомфорт. Свербіж волає бажання свербіти, роздирати місця укусів.

Результат – расчеси, ранки, які покриваються кіркою і лущаться. Ускладненням при такій ситуації може стати внесення інфекції. Можливе виникнення дерматиту і гнійників. Від моменту зараження до прояву перших ознак і симптомів проходить в середньому 30 днів.

Педикульоз дуже швидко поширюється зі швидкістю лісової пожежі. Він відноситься до високо контагіозний хвороб. Для того щоб хоч якось захистити себе від зараження настільки малоприємною хворобою, дотримуйтесь елементарних заходів профілактики.

Профілактика педикульозу, що до неї відноситься

Досить дотримувати декілька правил:

 • гігієна, її дотримання товариством, особисто кожним представником соціуму;
 • використання особистої гребінці, яку не давати іншим людям;
 • обов’язково висушувати голову феном, якщо помили її на ніч;
 • постіль, предмети гардероба по можливості бажано кип’ятити або піддавати термічній обробці іншого роду, наприклад, прасувати;
 • лаванда, чайне дерево відлякують вошей, тому можна користуватися екстракти цих рослин у вигляді масла, наносячи на потилицю, за вуха.

Якщо профілактичні заходи не змогли вберегти вас або ваших близьких від зараження, то необхідно ефективне і швидке лікування. Заходи боротьби з педикульозом поділяються на народні і фармацевтичні. Обидва методи лікування використовуються в домашніх умовах.

Способи лікування, пропоновані народом

Лікування педикульозу найбільш ефективно народними засобами за допомогою:

 1. гасу;
 2. оцту;
 3. журавлинного соку;
 4. дегтярного мила;
 5. листя полину.

Лікування народними засобами педикульозу допоможе позбутися від проблеми, якщо точно слідувати порадам. До речі, в домашніх умовах створити засіб від педикульозу зовсім нескладно.

Гас вживають у суміші один до одного з соняшниковою олією.

Іноді замість масла в тій же пропорції радять використовувати господарське мило. Цей спосіб не буде дієвим, так як гас токсичний, він уб’є паразитів. Недоліком цього методу боротьби з паразитами, є те, що гас легко воспламеняемое речовина. Він токсичний не тільки для вошей, тому здатний завдати шкоди вашому організму.

Оцет 9%, який розводять водою до 4% розчину кислоти. Кисле середовище допомагає провести лікування педикульозу, але в той же час сильно шкодить здоров’ю волосся, иссушившая їх. Безпечний розчин оцту, що в ньому небезпечного? Те, що він легко може викликати опік шкіри.

Журавлинний сік, як ліки, втирають у шкіру голови протягом 10 днів. Він створює кисле середовище, що вбиває дорослих особин, але не гнид. Ця стає проблемою, так як доводиться проводити тривалий курс лікування. Якщо в цей період не вибирати всіх гнид, то нове покоління встигне вилупитися, і ви будете заражені знову.

Дігтярне мило є непоганим засобом від педикульозу для дітей. Недолік мила в тому, що воно володіє потужним подсушившим ефектом, а це може стати причиною дерматиту.

Листя полину теж дають хороший результат. Їх подрібнюють, потім змішують з вазеліном у пропорції 1:3. Це засіб втирають в шкіру голови. Курс 5-7 днів. Якщо ви поєднаєте обидва цих методу, то отримаєте подвійний ефект.

До народних засобів боротьби з педикульозом, які можна вважати і профілактичними заходами, відносять фарбування волосся, використання соку петрушки, м’яти, компресів на основі горілки.

Фармацевтичні препарати від педикульозу

 1. Лікарські форми з перметрином («Нікс», «Нитиффор», «Медифокс»). Перметрин діє на нервову систему паразита, викликаючи параліч, а згодом загибель вошей. Ці засоби випускаються у вигляді емульсій, гелів, аерозолів. Недоліком вважається обмеження за віком. Не можна використовувати дітям до п’яти років, а також вагітним і годуючим груддю жінкам;
 2. Препарати, що містили фенотрин – інсектицид, випускають у формі шампунів («Анти-бак», «Веда»);
 3. Кошти з малатионом створені для обробки волосистої частини голови у формі аерозолю, представлені ліками «Педелин», «Пара Плюс».

Методи боротьби з вошивістю як народні, так фармакологічні мають ряд переваг і недоліків. Народні засоби проти педикульозу на основі трав і рослин краще використовувати для лікування дітей до п’яти років. Чого не можна зробити з багатьма фармацевтичними препаратами.

Найбільш ефективна дія надає комплексний підхід.

Що для цього потрібно?

 • Вибрати правильне лікування, відповідне вашим симптомів, віком, статтю. У цьому вам може допомогти розібратися лікар дерматолог;
 • Захворювання лікують в домашніх умовах, тому ви повинні обробити постіль, предмети побуту. Робити це для профілактики, щоб запобігти зараженню всієї вашої родини, тим самим убезпечивши себе від повторної зустрічі з паразитами. Необхідна щоденна прасування, прання, прибирання. Можна зробити дезінфекцію, застосовуючи засіб від педикульозу «А-ПАР»;
 • Особиста гігієна – основа боротьби з вошами всіх видів;
 • Будь-який метод і засіб не буде дієвим, якщо ви забудете про механічну обробку волосся. Під механічною обробкою мається на увазі вичісування, вибір гнид за допомогою спеціальної щітки або гребінця з частими зубчиками різної довжини. Рекомендується максимально коротка стрижка волосся.

Терапія вошивості в наші дні стала простіше. Якщо ви будете дотримуватися рекомендацій по профілактиці і лікуванню цього захворювання, то отримаєте необхідний результат у швидкий термін.

Залишити коментар