Які хвороби лікує боржомі?

Боржомі – по-справжньому легендарна мінеральна вода, якій приписують чи не чудодійні властивості. Вважається, що вона допомагає лікувати буквально все, починаючи від банального нежитю, і завершуючи отруєннями. Її популярність почалася досить давно, і не згасає до наших днів, незважаючи на достаток сучасних аналогів і аптечних медикаментів. Що ж пояснює настільки приголомшливу затребуваність?

В яких випадках її можна використовувати?

Гідрокарбонатна натрієва вода, батьківщиною якої ось вже 1500 років є місто Боржомі, має наступні показання до застосування:

 • затяжні гастрити з будь-яким рівнем кислотності;
 • шлункові виразки;
 • хвороби нирок, печінки і жовчного міхура;
 • зайва вага;
 • діабет і різні порушення в обміні речовин;
 • запалення органів сечостатевої системи;
 • хвороби «по-жіночому»;
 • захворювання дихальної та нервової системи.

Склад води різноманітний і багатий, що робить саму воду придатною для комплексного оздоровлення будь-якого організму, попередження хвороб кишечника і зміцнення імунітету в цілому. Склад цілющої водички боржомі збалансований і унікальний, що дозволяє пити її як звичайну столову воду, але не кожен день, інакше тіло може не витримати такий вітамінно-мінеральної «атаки».

Показання до застосування мінеральної води боржомі можуть бути наступними:

 • Унормовується діяльність шлунка: оптимізується його видільна функція і активніше відділяється слиз;
 • Знижується рівень кислотності;
 • Вуглекислі ванни на основі цієї води приносять користь при захворюваннях серцевого м’яза і судин: збільшується обіг крові, покращується скорочувальна робота міокарда, знижується тиск в артеріях і стає легше переносити фізичні навантаження;
 • Користь боржомі стосується і нирок: ця вода має властивість розчиняти і виводити урати і сечокислі камені, діаметр яких не перевищує 0,7 див.

Правила вживання

Щоб повною мірою відчути на собі позитивний вплив мінеральної води, перш за все, потрібно знати, як правильно пити боржомі. Її потрібно розігрівати до кімнатної температури або підігрівати на водяній бані, пити тільки в теплому вигляді і за півгодини до прийому їжі. Обсяг кожної порції не повинен перевищувати 150 м, і випивати їх слід неспішно, але великими ковтками.

Вживання в період вагітності

Оскільки боржомі — це вода з високим вмістом мінералів, її користь і шкоду можуть бути різними залежно від особливостей організму і його поточного стану.

Наприклад, при вагітності нею не варто зловживати, а самі лікарі радять випивати не більше склянки на добу.

А все, тому що в подібній рідини містяться солі, на переробку яких організм витрачає дуже багато часу і енергії.

Боржомі допомагає позбутися від таких неприємних явищ, як печія і нудота, які при вагітності вважаються мало не стандартними. Щоб уникнути здуття живота, з мінералки потрібно випускати вуглекислий газ.

А чи можна дітям?

Зовсім юним створінням Боржомі краще не давати, причому все з-за того ж мінерального складу. В цілому ж, медики рекомендують використовувати таку воду при запорах і харчових отруєннях, підвищеної секреторної діяльності та інші проблеми з дитячим ШКТ. Це пояснюється тим, що мінералка надає м’який проносний, очищаючий і сечогінний ефект.

Мало того, дітки, у яких діагностовано порушені функції шлунка або системи перетравлення/виведення їжі, отримують путівки у санаторії та оздоровчі центри, де лікування ґрунтується на вживанні боржомі.

Зрозуміло, що п’ють вони його під суворим лікарським контролем, малими порціями і не більше трьох разів на добу. Від того, яким саме видом гастриту більше дитина, залежить, до або після їжі йому приймати мінеральну воду. У домашніх умовах її обсяг розраховується так: 4 мл рідини на кожен кілограм ваги.

Протизастудні інгаляції

Боржомі корисно не тільки при хворобах ШКТ, але і може бути використана в терапії. Наприклад, для усунення кашлю з неї потрібно випускати вуглекислий газ, після чого змішувати з підігрітим молоком у пропорції 1:1.

Для організації інгаляцій з води теж випускаються гази, а сама вона нагрівається до +50 градусів. Далі над ємністю потрібно попаритися так, як це робиться над вареною картоплею.

Для схуднення

Корисні показання стосуються води і людей, страждаючих ожирінням. Їм потрібно пити якомога більше такої мінералки, що буде очищати їх тіло від шлаків і позначатися на ліпідному обміні.

В цілях зниження ваги, можна організовувати розвантажувальні дні на боржомі, або просто пити її в необмеженій кількості, попередньо випускаючи з неї вуглекислоту. Справа в тому, що остання стимулює вироблення шлункового соку і як наслідок, провокує апетит. Зрозуміло, що схуднути на одній тільки мінералці не вийде, якщо не підкріплювати її дію фізичною активністю і дієтами.

Але починати ранок зі склянки боржомі – значить допомогти організму швидше очиститися від токсинів.

Можливі негативні наслідки

Безконтрольний прийом мінеральної води цілком здатний завдати організму людини відчутної шкоди. Він може проявитися у вигляді посилення излечиваемого захворювання, набряклості, проблем в роботі ШЛУНКОВО-кишкового тракту, збоїв в обміні речовин і так далі. боржомі заборонена пацієнтам із загостреною виразковою хворобою шлунка або виразковим колітом, серцевими патологіями з ноткою декомпенсації, глистовими інвазіями і хронічну дизентерію.

Займаючись самолікуванням, заснованим на мінеральній воді, отримаєте пораду від свого лікаря. Він опише всі властивості, якими володіє боржомі або єсентуки, порадить, що з них краще конкретно у вашому випадку, і розпише схему застосування.

І пам’ятайте: треба навчитися вибирати дійсно оригінальний продукт, оскільки і боржомі, єсентуки давно навчилися якісно підробляти.

Залишити коментар