Які вітаміни потрібні для зміцнення розуму і підняття тонусу?

Нерідко людина відчуває занепад сил навіть при веденні нормального способу життя. Це може бути пов’язано як зі стресовим фактором, так і з сезонним гіповітамінозом. Що робити в таких ситуаціях? Допоможе вітамінотерапія впоратися з занепадом сил?

Синдром хронічної втоми як поштовх до початку прийому вітамінів

Наша працездатність нерідко відображає внутрішній стан здоров’я, тому, відчуваючи апатію і перманентну втому, важливо не тільки звернутися до вітамінів для енергії і бадьорості, але і звернутися до лікаря.

Синдром хронічної втоми не завжди є самостійним діагнозом, і деколи він може явно сигналізувати про серйозні патології в організмі.

Якщо ви постійно відчуваєте занепад сил, не відчуваючи ніяких особливих моральних потрясінь, саме час зайнятися своїм здоров’ям і почати шукати для себе вітамінні комплекси, підвищують енергію.

Які вітаміни будуть вам корисні?

Треба сказати, що вітаміни, що підвищують енергію, необхідні нам і в якості профілактики. Від їх стабільного надходження в організм залежить стан всіх наших життєво важливих органів і систем.

Приймаючи вітаміни з метою підвищення бадьорості, ви фактично робите своєму організму добру послугу, підтримуючи і зміцнюючи його внутрішні ресурси. Насичення організму вітамінами необхідно в будь-який час року.

Правда, влітку і навесні для цього існують свіжі сезонні овочі і фрукти, які є потужним джерелом поживних речовин. А що робити взимку та восени, коли організм атакує не тільки втома, а й різнорідні грипозні епідемії.

Є певні вітаміни джерелом енергії? Безумовно! І якщо ви не в змозі витягти їх з продуктів харчування, то потрудіться придбати для себе готові медикаментозні препарати.

Отже, які речовини слід виділити серед вітамінів, які підвищують працездатність і енергію?

Тіамін, він же вітамін В1

Це живильна речовина буквально необхідно для загального, цілісного підтримки функціонування нервової системи. Без нього нормальна життєдіяльність неможлива взагалі. Оскільки він здатний підвищувати ще і ясність думок, його додатково прописують людям, чия професійна діяльність пов’язана з інтенсивними інтелектуальними навантаженнями, а також школярам і студентам у періоди сесій і іспитів.

Він також допомагає впоратися з перепадами настрою, тому вкрай важливий для вагітних і жінок, що страждають періодичними передменструальними синдромами.

Крім усього перерахованого, тіамін здатний запобігати старіння клітин головного мозку, за що його і прозвали елементом «бадьорості духу».

Дефіцит цієї речовини в організмі проявляється якраз в підвищеній стомлюваності без видимих причин, сонливості, апатії, байдужості до подій, зниження розумової і фізичної активності.

Щоб заповнити ресурси даного елемента, досить налягати на певні продукти харчування – молоко, кисломолочні продукти, яйця, свинину, неочищені злаки, капусту, картоплю. При встановленому гіповітамінозі В1 дуже корисно приймати пивні дріжджі і пити відвар шипшини.

Інозитол, він же вітамін В8

Головна функція цієї речовини – не просте підвищення енергії і тонусу, а стимуляція активного засвоєння білків організмом. Як відомо, саме білки є головним «будівельним матеріалом» в нашому тілі, а тому без їх адекватного засвоєння неможливо уявити собі роботу мозку і ЦНС. Крім того, саме ця речовина здатна нормалізувати рівень глюкози, безпосередньо живить наш мозок.

Найбільша кількість цієї речовини наголошується в пивних дріжджах, грибах, горіхах, жовтках курячих яєць, яловичої печінки, деяких субпродуктах, неочищеному рисі, цвітної капусти і броколі.

Навіть якщо ви вважаєте своє щоденне меню ідеальним, але продовжуєте відчувати себе втомлено і розбите, є сенс звернутися саме до медикаментозних препаратів. Правда, і тут є тонка грань, обходити яку вкрай небажано. Гіпервітаміноз нічим не краще гіповітамінозу, а часом виявляє себе ще більш агресивно. До того ж, від гіповітамінозу куди важче позбутися.

Аскорбінова кислота, вона ж вітамін С

Ще один відомий вітамін для сил і енергії, про який знають навіть малюки. Ви ніколи не замислювалися, чому в рекламах тонізуючих напоїв і комплексів так часто фігурують цитрусові? Правильно – все справа саме в аскорбіновій кислоті, якій вони виключно багаті!

Аскорбінову кислоту можна сміливо назвати вітаміном молодості, життєвої енергії і сил. Спільно з фенилаланином, вона проникає в структуру нервових клітин і стимулює продукцію норадреналіну. Даний елемент не тільки підвищує енергію, але й сприяє підвищенню настрою. Він забезпечує організму бадьорість, витривалість і оптимальний для нього тонус.

Абсолютним лідером за вмістом аскорбінової кислоти загальноприйнято є шипшина. Його плоди потрібно заварювати і наполягати, а потім вживати даний фітотерапевтичний відвар в ранковий час. Можна пити чай з плодами шипшини, якщо вам концентрований напій вам не за смаком.

Також надзвичайно багата вітаміном С петрушка. В ній його присутні приблизно в 7 разів більше, ніж в апельсині. Втім, цитрусові також багаті цим цінним і поживним речовиною. Його можна виявити в апельсинах, мандаринах, помело, грейпфрутах, лимонах. Також він міститься в полуниці, чорної смородині, болгарському перці, квашеній капусті.

Цінною властивістю аскорбінової кислоти є її здатність накопичуватись і зберігатися в організмі. Вам зовсім необов’язково вживати якісь особливі вітамінні та мінеральні комплекси, щоб підтримувати її внутрішній зміст в нормі.

Досить оптимізувати свій денний раціон і збагатити його продуктами, що містять речовину. Що характерно, більшість їх доступно для нас у будь-який час року.

Щоб постійно відчувати прилив сил і бадьорості, достатньо наситити своє меню всіма перерахованими цінними елементами. Але якщо від цього нічого не змінюється, на допомогу прийдуть спеціально розроблені комплекси. Вони відпускаються в будь-якій аптеці безрецептурно, проте ми наполегливо рекомендуємо вам все ж звернутися до лікаря за попередньою консультацією, щоб зрозуміти, наскільки доцільно застосування даних ліків.

Готові комплекси з аптеки

Серед сучасної фармацевтичної продукції можна знайти безліч готових вітамінних комплексів. В асортименті є й ті препарати, які націлені саме на підвищення енергії і працездатності. Як правило, вони містять всі перераховані речовини і деякі допоміжні елементи.

Які готові вітаміни краще для енергії і бадьорості?

  • «Алфавіт Енергія» – даний препарат вітчизняного виробництва включає в себе тіамін, фолієву кислоту, екстракти женьшеню та інших лікарських рослин з антиоксидантною дією. Вони не тільки сприяють підвищенню душевної рівноваги, але і зміцнюють бар’єрні функції організму, надаючи високий опір найрізноманітніших захворювань;
  • «Доппель Герц Енерготонік» – німецьке ліки, які часто призначається при авітамінозі, або для його профілактики. Буквально незамінне при значних розумових і фізичних навантаженнях;
  • «Вітрум Енерджи» – цей комплекс забезпечує потужне імуномодулюючу дію, підвищує стійкість організму до захворювань і стресів. Речовини, що входять до складу препарату, забезпечують відмінне постачання клітин киснем, тим самим підвищуючи їх енергетичний потенціал.

Ви також можете використовувати і інші препарати, що містять необхідні живильні речовини в збалансованій кількості.

Серед них наступні:

  • «Динамизан»;
  • «Вітрум Енерджи»;
  • «Дуовіт Енергія»;
  • «Вітус Енергія»;
  • «Комплівіт Актив».

Серед вітамінів для підвищення тонусу і енергії можна знайти і ті, що надають додатковий позитивний вплив на органи і системи. Ви повинні вибирати їх, виходячи з поточних потреб.

Ми закликаємо вас не звертатися до самолікування, і в обов’язковому порядку консультуватися з лікарем перед підбором загальнозміцнюючих і вітамінних комплексів. Будьте активні, бадьорі і здорові!

Залишити коментар