Які причини, якщо сильно потіє обличчя у жінок

Деякі жінки стикаються з такою проблемою: у них сильно потіє обличчя. Особливо яскраво вона проявляється у повних дам і в літню спеку. Причини такого явища можуть бути як цілком природними, так і бути пов’язаними з певними захворюваннями.

Для того щоб з’ясувати, де закінчуються межі норми, необхідно розібрати цю проблему більш докладно.

Причини підвищеного потовиділення

Підвищене потовиділення фахівці називають гіпергідрозом. Він зустрічається практично порівну і у жінок, і у чоловіків. При цьому провокуючі фактори також можуть бути схожими, але, тим не менш, жіночий організм все ж має свої особливості. Можна виділити нормальні явища потовиділення. У цьому випадку голова потіє з цілком природних причин. Такими можуть бути емоційні переживання, стрес, висока температура навколишнього середовища, фізичне навантаження тощо.

Однак бувають випадки, коли особа покривається потом без видимої на те причини. У такому випадку питання «чому так відбувається» є цілком природним. Іноді гіпергідроз є тимчасовим явищем і не несе небезпеки або застереження. Однак чим старше жінка, тим більше у неї причин для занепокоєння.

Якщо у жінки пітніє голова і особа, це може бути ознакою таких порушень в організмі:

 • вторинний гіпергідроз;
 • гормональний збій;
 • ожиріння;
 • підвищений тиск;
 • невротичні розлади;
 • реакція на косметику;
 • взаємодія організму з лікарськими препаратами;
 • наслідки неправильного харчування.

Визначити точну причину подібної реакції організму можна тільки на підставі ретельних досліджень в медичній установі. Спровокувати гіпергідроз можуть і інші фактори. Деякі з них вимагають проведення термінового лікування, інші ж ніяк не вдасться усунути.

Первинний і вторинний гіпергідроз

Щоб зрозуміти: чому саме потіють обличчя і голова, слід розглянути більш детально поняття первинний і вторинний гіпергідроз. Вони мають кардинальні відмінності.

Первинний гіпергідроз – це природна реакція організму на деякі зовнішні фактори. Наприклад, такою є відповідь на підвищення граничної норми температури. Таке може виникати в спеку, при знаходженні поблизу вогню або нагрівальних приладів, носіння теплого одягу і т. д. Також покривається потом обличчя хворого людини в період нападу спека.

Крім того, сюди відноситься і фаціальний гіпергідроз. Він пов’язаний з емоційними переживаннями. Так відбувається, коли людина хвилюється або відчуває сором. Також голова може потіти при вживанні гострої їжі і гарячих страв. Особливо яскраво це помітно влітку, коли людина п’є гарячий чай або каву.

До первинної категорії відноситься і краниальный гіпергідроз, який доставляє незручності із-за неприємного запаху. Дисфункція потових залоз може виникнути самостійно або бути спровокована сторонніми втручаннями.

Що стосується вторинного гіпергідрозу, це реакція організму на захворювання. Іншими словами, це симптом, який вказує на те, що в організмі відбулися небезпечні зміни. Так, він може бути ознакою розладу вегетативної системи.

Насамперед, це хвороба Паркінсона, тому при виявленні у себе схожих симптомів необхідно негайно звернутися до лікаря. Можливі проблеми з щитовидною залозою.

А ось хронічний дерматоз характеризується локальним потовиділенням. В основному зачіпається область носа. Також при цьому захворюванні може спостерігатися почервоніння шкірних покривів з утворенням рожевих папул. Якщо мокрою стає зона скронь і вух, тоді, швидше за все, у пацієнта був досвід перенесення паротиту або операції з затрагиванием слинних залоз.

Клімакс

Після 45 років причиною того, чому починає сильно потіти обличчя у жінки, може стати клімакс. Настання цього періоду обумовлена гормональною перебудовою в організмі. Що робити в цьому випадку по суті марно. Однак можна полегшити самопочуття з допомогою медикаментів, зокрема, фітоестрогенів і народних засобів схожого дії.

Якщо запотівання голови доставляє дуже багато незручностей, тоді необхідно здати аналізи на гормони і проконсультуватися з лікарем для складання оптимальної програми терапії. При появі інших симптомів, наприклад, запаморочення або кровотечі, візит в медустанову стає обов’язковим.

Гіпертонія

Причиною гіпергідрозу можуть стати проблеми з артеріальним тиском. В основному мова йде про гіпертонії, тобто його підвищення понад норму. У жінок ця проблема найчастіше виникає після 35 років.

Прискорити розвиток захворювання може неправильне харчування і ведення нездорового способу життя, а також часті стреси. Зокрема, вживання міцної кави, шоколаду і гострої їжі підвищує тиск, а разом з тим і додатково розігріває організм, що тільки посилює проблему.

При гіпертонії спостерігаються також такі симптоми:

 • шум у вухах;
 • часто болить голова;
 • запаморочення;
 • постукування і пульсація в скронях;
 • почервоніння обличчя, іноді у вигляді плям;
 • оніміння кінцівок.

Для лікування гіпертонії використовуються спеціальні препарати, покликані знизити тиск. Також необхідно відкоригувати своє харчування, а саме виключити ті продукти, які провокують скачки тиску.

Необхідно дотримувати режим відпочинку і не перевантажувати свій організм. Регулярні виміри показників дозволяють контролювати стан людини. Якщо особа починає сильно потіти, а цифри досягли критичної позначки, викликайте швидку, так як це може бути ознакою інсульту або інфаркту.

Проблема зайвої ваги

Не тільки у жінок, але і у чоловіків проблема зайвої ваги є дуже і дуже актуальною. Деякі дами посилено борються з нею, інші ж воліють не помічати, або ж просто втратили надію що-небудь змінити. Жирові відкладення, особливо вісцеральні, надають негативний вплив на весь організм і скорочують тривалість життя. Ось чому важливо не допускати розвитку ожиріння.

При наявності надлишкової ваги на організм виявляється колосальна сверхнагрузка. Утримувати таку тяжкість дуже важко. Паралельно можуть розвиватися захворювання серцево-судинної системи і опорно-рухового апарату. Будь-які активні рухи даються насилу, що і викликає виділення поту навіть при звичайній ходьбі.

З часом можуть виникнути патології в роботі потових залоз. Саме це є однією з причин, чому у жінок в тілі особа постійно пітніє. Також найчастіше страждає волосиста частина голови, шия і комірна зона.

Для вирішення проблеми необхідно позбутися від зайвих кілограмів. Для цього потрібно дотримуватися дієти, яка ґрунтується на принципах здорового харчування. Також важливо постійно робити ранкову зарядку і помірні фізичні вправи. Для зниження ваги відмінно підійде поєднання кардіотренувань і силових навантажень. Якщо слідувати цим правилам, поступово проблема зайвої ваги буде вирішена, отже, і гіпергідроз не буде вас турбувати.

Загальні рекомендації

Що робити, якщо особа та голова сильно пітніють з невизначених причин? Можна виділити ряд корисних рекомендацій, які дозволяє уникнути незручних ситуацій в суспільстві і полегшити прояв цього недоліку, незалежно від того, які причини його спровокували.

В першу чергу необхідно підбирати комфортний одяг, яка не буде перегрівати тіло і перешкоджати проходженню повітря. Ідеальний варіант – легкі натуральні тканини. Найкраще залишати зону шиї і декольте відкритою. Якщо у вас рясно потіє голова, вибирайте короткі стрижки і підняті зачіски.

Також необхідно переконатися в тому, що використовується косметика не є причиною такої реакції організму. При необхідності замініть її. Для того щоб позбутися від проступаючої поту, завжди носите з собою хустинку або паперові серветки. Намагайтеся частіше вмиватися чистою прохолодною водою, змочуйте потилицю і шию. Якщо робити це регулярно, вам, принаймні, вдасться уникнути розмноження бактерій, які викликають неприємний запах. І звичайно ж, стежте за своїм харчуванням.

Щоб уникнути розвитку небезпечних захворювань рекомендується час від часу проходити профілактичний огляд у лікаря. Це вбереже вас від багатьох проблем.

Залишити коментар