Які пляшечки для годування краще?

З появою немовляти, звичний життєвий уклад сім’ї перевертається з ніг на голову. Батькам доводиться дізнаватися багато нових речей, нюансів аспектів, про важливість яких вони навіть не підозрювали. Перше, з чим доводиться стикатися — це вибір дитячих пляшечок, особливо якщо дитина перебуває на штучному вигодовуванні. Хоча, аналогічні вироби необхідні і тим матусям, які практикують природне годування.

Навіщо? У жаркий час року немовляти рекомендується додатково поїти водою, а в моменти, коли матері потрібно відлучитися, рідні можуть нагодувати дитину з пляшечки молоком, заздалегідь зцідженим і збереженим згідно всім правилам.

Скільки потрібно купити?

Для новонароджених, куштуватимуть грудне молоко, достатньо всього пари ємностей, а ось искусственникам потрібна вже чотири штуки. Ще необхідно прийняти до уваги той факт, що дітки ростуть як гриби, і разом з ними збільшується і обсяг пляшечок.

Приміром, якщо в перші місяці свого внеутробного існування немовлятам потрібно 50 мл чистої води і 90 мл молока/суміші за один прийом їжі, то після півроку тара в 120 мл вже не буде актуальною, і її потрібно міняти на виріб, місткістю від 200 до 250 мл.

Матеріал виготовлення

Пляшечки можуть бути виготовленими із спеціального харчового пластику і скла, причому перший варіант завжди в пріоритеті. Перед тим як почати вибирати, які краще придбати пластикові пляшечки для годування, ознайомтеся з позитивними і негативними моментами їх використання.

З переваг варто виділити наступне:

 • разномастность зовнішнього вигляду і декоративного оформлення;
 • легкість;
 • простота в обслуговуванні: миття, кип’ятіння, стерилізації і т. д.

З негативних сторін варто акцентувати увагу на тому, що пластик має такі властивості:

 1. Здатний виділяти шкідливі речовини в процесі термічної обробки. Знову ж, це стосується тари для годування, яка спочатку має у своєму складі речовину під назвою Бісфенол А, і не відрізняється високими якісними показниками в цілому;
 2. Доводиться дуже часто міняти, оскільки вироби швидко зношуються, мутніють і втрачають первинний акуратний вигляд;
 3. Схильний появі мікротріщин, непомітних оку, але позначаються на якості їжі, приготовленої для дитини.

Скло – це ще один варіант матеріалу, про який варто знати, вивчаючи те, які пляшечки для годування новонароджених безпечніше і краще. Скляна тара досить рідко зустрічається в магазинах для діток, але не втрачає своєї популярності протягом багатьох років. Це пояснюється можливістю її тривалої термічної обробки і екологічністю. З мінусів – важка вага і висока ймовірність розбити посуд.

Соска: яка вона повинна бути?

Задаючись питанням, які пляшечки для годування най—найкращі, не можна упускати з уваги соску, яка або йде в наборі з основним виробом, або купується окремо від нього. Купуючи цей аксесуар, враховуйте вікову категорію чада.

Соски відрізняються один від одного кількістю і шириною отворів, що гарантують різну потужність потоку їжі. Наприклад, для годування кашею беруться вироби з кількома проколами, а для молока або суміші з одним.

За матеріалом виготовлення соска може бути латексної або силіконовій. Перевагу варто віддати останньому варіанту, оскільки він не темніє, не розтріскується (чого не можна сказати про латексі), не викликає алергії, не має запаху і не змінює смаку їжі, піддається мінімальним механічних пошкоджень.

Керівництво по вибору

Ознайомившись з тим, які матеріали найкращі й підходящі для виробництва першої дитячого посуду, пора переходити до вибору та купівлі самих аксесуарів.

На цьому етапі врахуйте наступні моменти:

 • Пляшечки бувають самі різні за формою і химерності зовнішнього вигляду: вигнуті, у вигляді циліндрів, діжок, розширені в нижній частині і т. д. Купити ви можете ті, які більше припадуть до кишені і смаком, але не забувайте про практичну сторону питання. Пам’ятайте, що широка горловина дасть можливість добре вимити тару, і без втрат заповнити її сумішшю або їжею. А ось з вузьким горлечком і всякими изогнутостями ви намучитесь ще як;
 • Знімні ручки – відмінне додаток, яке навчить дитину самостійно утримувати посуд в рученятах;
 • Рекомендується вибрати для годування виріб з опуклою, а не намальованою фарбою шкалою. Остання швидко змивається з-за частого миття, і користуватися пляшкою стає незручно;
 • Якщо є фінансова можливість, для всіх буде краще пляшечки зі спеціальними температурними показниками. Вони будуть підказувати молодій мамі, чи можна давати їжу саме зараз, чи її треба трохи підігріти/охолодити;
 • Обов’язково потратьтесь на спеціальний йоржик, який відчутно полегшить догляд за дитячим посудом.

Антиколікові пляшки: маркетинговий хід або реальний порятунок?

В правильному годуванні немовляти є безліч нюансів, врахувати які молоді батьки просто не в змозі. Одним з таких важливих моментів є заковтування дитиною повітря, яке відбувається як при грудному, так і при штучному вигодовуванні.

І якщо в першому випадку проблему можна вирішити шляхом корекції методики прикладання немовляти до грудей, то у другому потрібно діяти іншими шляхами: змінювати раціон, практикувати викладання на живіт, і купувати спеціальні антиколікові пляшечки. Враховуючи дорожнечу, зрозуміло, чому хочеться дізнатися принцип і реальність дії подібних виробів.

Виявляється, що така тара дійсно знижує ризик появи колік, але не зводить його до повністю негативного показника. Особлива конструкція кожної пляшки сприяє витісненню бульбашок повітря з їжі, наповнення соски їжею і підвищеного тиску всередині самої тари.

Як підсумок – дитина їсть спокійно, не заковтує продукт, його шлунок і кишечник не потрапляє ні єдиного повітряного пухирця.

Наявний асортимент дитячих товарів допомагає без проблем вирішити питання того, які краще дитячі пляшечки для годування сумішшю, кашею або просто для допаивания водою.

Головне – це орієнтуватися на перевірених виробників, не піддаватися спокусі заощадити або купити просто гарне, але малофункциональное виріб.

Залишити коментар