Які лінзи для окулярів краще вибрати?

При виборі окулярів для корекції зору не тільки жінки, але і чоловіки роблять вибір, виходячи з форми оправи, її декору і вартості. А вирішальним моментом зазвичай є те, наскільки підходять окуляри до овалу обличчя. При цьому всі забувають, що головним у цьому корисний аксесуар є зовсім не дизайн, а очкові лінзи. Їх підбір ми воліємо довіряти офтальмолога, та не вдаємося в подробиці: з чого вони виготовлені, до якого типу відносяться і т. п. Але це в корені неправильно, так як знати, які скла ви купуєте, дуже важливо.

Підбираємо якісні лінзи

Як вибрати лінзи? Перш за все, визначитеся з матеріалом виготовлення, вони можуть бути традиційними – скляними або більш сучасними – з пластика. Останнє не повинно вас лякати, це незвичний нам пластик, з якого виготовляються пляшки під газовану воду, а спеціальний полімерний. Він у кілька разів легше скла, а за своїм оптичним характеристикам анітрохи йому не поступається. Щоб зрозуміти, які правильні лінзи краще вибрати для окулярів, варто зважити всі за і проти кожного матеріалу.

До переваг полімерів можна віднести:

 • Стійкість до подряпин, завдяки додатковому захисному покриттю;
 • Безпека і довговічність. Розбити набагато складніше, ніж скляні, а якщо це все-таки трапиться, ймовірність травмуватися осколком пластику мізерно мала;
 • Наявність фільтрів, що захищають очі від шкідливого ультрафіолетового випромінювання;
 • Відмінна світлопропускна здатність і антибликовая обробка;
 • Хороші полімери мають грязе — і водовідштовхувальними властивостями;
 • Стоять, як правило, дешевше скляних.

Які лінзи з пластику краще вибрати? Найбільш популярні –з реактопластів, вони можуть бути будь-якої форми і відтінків, і підходять для високих діоптрій. Для чутливих очей ідеальним рішенням стануть лінзи з полікарбонату, вони поглинають 100% ультрафіолетових променів, крім того, вони і самі міцні. А остання різновид з матеріалу Trivex сподобається своєю невеликою вагою і відмінними оптичними властивостями, але не підійде для діоптрій понад 1,53.

Класичне скло

Незважаючи на численні переваги пластикової оптики, скляна не пішла з ринку, і багато людей досі віддають перевагу скляним лінзам для окулярів.

Давайте розглянемо основні плюси:

 • Високий індекс заломлення. Цей фактор дозволяє виготовляти окуляри з більш тонкими
  склом. Полімери з тими ж діоптріями будуть товщі;
 • Зносостійкість поверхні. За цим показником скла виграють у лінз з дешевого пластику, не оброблених захисним покриттям. Скло складніше подряпати;
 • Захист від інфрачервоного випромінювання. Це істотний момент, так як вплив ІЧ-променів може призвести до пошкодження кришталика ока і втрати зору.

Щоб окуляри прослужили якомога довше, купуйте тільки сертифіковані скла в салонах оптики, спеціалізованих аптеках або офтальмологічних клініках. Остерігайтеся надмірно вигідних пропозицій і дешевих полімерних лінз. Намагайтеся не купувати готові окуляри, а замовляйте їх виготовлення. Дотримуючи ці нехитрі правила, ви можете бути впевнені в якості.

Правильна форма очкових стекол

Як і якої форми вибрати лінзи для окулярів? Помилково думати, що товщина стекол і їх вигин залежить тільки від параметрів зору. Безумовно, до рекомендацій лікаря-офтальмолога варто прислухатися і якщо він прописав вам окуляри з лінзами певної форми, краще слідувати рецептом.

Якщо ж, крім оптичної сили і міжзіничної відстані, інші характеристики не вказані, ви можете самі підібрати підходящу форму:

 • Сферичні, найпоширеніші, підходять для корекції короткозорості, і
  далекозорості. У першому випадку їх виготовляють двояковыпуклыми, а в другому – двояковогнутыми. До недоліків даного типу стекол можна віднести масивність і наявність оптичних спотворень, які тягнуть за собою погіршення якості бокового зору;
 • Асферичні, зі змінним радіусом кривизни. Вони більш тонкі, ніж сферичні і не звужують поле зору;
 • Циліндричні, на відміну від перших двох різновидів, що мають конкретне призначення – використовуються для корекції астигматизму;
 • Біфокальні, розділені на дві зони з різними діоптріями, що дозволяють бачити вилучені предмети і розглядати їх зблизька. Складна будова значно збільшує період звикання до окулярів;
 • Трифокальні –з трьома секторами, аналогічні за принципом дії з біфокальними, але доповнені зоною для корекції зору на середній відстані;
 • Прогресивні лінзи або як їх ще називають, мультифокальні – це більш сучасний різновид трифокальных. Вони характеризуються плавним переходом з одного сектора в інший, що дозволяє скоротити період адаптації до таких окулярів. Зовні не відрізнити від звичайних, так як різна оптична сила досягається за рахунок спеціальної геометрії скла, а не за рахунок включення окремого фрагмента.

Корисні покриття

Задаючись питанням, як вибрати якісні лінзи для зору, зверніть увагу на скла, що пройшли додаткову обробку. Подібні скла деколи просто знахідка і нехай коштують вони трохи дорожче, ви залишитеся тільки в плюсі.

Крім перерахованих раніше лінз із захисним покриттям від подряпин, з гідрофобною або поляризаційної плівкою, існує ще кілька типів покриття:

 • Запобігає запотіванню;
 • Захищає від комп’ютерного випромінювання так зване EMI-покриття;
 • Покриття, знімає напругу очних м’язів при тривалій роботі, що вимагає постійного зорового контролю. Скла з цією обробкою роблять зображення більш чітким, а в темний час доби і більш світлим;
 • Захищає від забруднення, появи розлучень і так нелюбимих усіма плям від пальців;
 • Скла з антистатичним покриттям;
 • Фотохромні лінзи, що міняють свій колір і рівень затемнення в залежності від ступеня освітленості. На яскравому сонячному світлі вони беруть на себе функцію сонцезахисних окулярів.

Існують також скла з мультипокрытием, яке поєднує в собі кілька перерахованих вище. Скла, оброблені ним, не тільки додадуть зручності в носінні окулярів, але і істотно продовжать термін їх служби.

Бажаємо вам вдалого вибору!

Залишити коментар