Які існують обов’язки чоловіка перед дружиною?

Берегиня затишку і тепла, дружина, мати, коханка, домашній лікар і універсальна помічниця — у жінки в родині стільки ролей, що можна розгубитися. При цьому на її плечі лягає маса обов’язків, за якою як-то непомітно втрачається важлива і чільна роль чоловіка. А між тим, не варто забувати, старовинну приказку — дружина чоловіком хороша.

Які ж насправді обов’язки чоловіка перед дружиною?

Чому важливо, щоб чоловік був захисником

Минув той час, коли батьки сімейств в буквальному сенсі захищали домочадців від різних небезпек, часто зі зброєю в руках стаючи на поріг, щоб не впустити розбійників і негідників.

Сьогодні середній чоловік не носить зброї, відчуває більш-менш працюючу систему державного захисту від злочинності, так що на практиці виявляти мужність та вміння відстояти свій будинок і життя близьких йому не доводиться.

У чому ж тоді полягає сьогодні його обов’язки по захисту сім’ї і не втратили наші сучасні чоловіки цього почуття боргу через відносного спокою в суспільстві?

Перш за все, чоловік все-таки повинен бути готовий фізично постояти за свою дружину, її честь і спокій, а при необхідності — життя і здоров’я. Фізична форма і навички самооборони ніколи не завадять, але це не головне. Будь-яка жінка цінує сміливість і рішучість.

Навряд чи знайдеться та, яка хоче побачити свого чоловіка в бійці, але якщо вона стане свідком його боягузтво або сумирності, така поведінка надовго залишить відчуття, ніби її життя проходить не за кам’яними стінами, а за огорожею з соломи. Ми, жінки, має право вимагати від улюблених доказів їх сили і готовність стояти горою за свої сім’ю і дім.

Захист, який дає чоловік сім’ї, виражається не тільки у фізичної можливості і моральної готовності, але і зовсім іншим, цивільним способом. Захист офіційним шлюбом має величезне значення для спокійної атмосфери в сім’ї.

Юридична скріплення шлюбних уз говорить про надійність партнера, його бажання нести відповідальність, про зрілість вчинків і суджень. Не в образу тим, хто живе у цивільному шлюбі, але сказати, що незаміжня жінка при співмешканця відчуває повну захист — перебільшення.

Навіть якщо прямої необхідності в штампі немає, задні думки у жінки будуть з’являтися, тоді як державний шлюб (хоча і не обіцяє сімейне щастя) гарантує жінці і дітям основні права. Тому чоловіки повинні прагнути реєструвати шлюб — це одна з найважливіших обов’язків чоловіка.

Хто буде добувати блага для сім’ї

Навіть якщо ви схиляєтеся до рівноправності у відношенні до заробітку і ставитеся до тих сімей, де дружина заробляє і приносить в будинок левову частку матеріальних благ, задумайтеся: чи не позбавляєте ви свого чоловіка можливості добре виконувати свої обов’язки перед вами і вашими дітьми?

Зараз у світі на очах змінюються цінності: навички комунікації, комерційна жилка, вміння домовлятися та інші якості, споконвічно властиві в більшому обсязі жінкам, цінуються вище, ніж суто чоловічі.

Мало хто зараз дорікне молодої людини в тому, що він не стурбований запасами в коморі і не намагається збудувати будинок для сім’ї. Подруги і дружини охоче беруть на себе видобуток коштів та дають тим самим можливість чоловікам розвиватися, шукати свою нішу в суспільстві, розкриватися в улюбленій справі, набувати нові знання і експериментувати у справах.

Не можна сказати, що це причина сьогоднішньої безвідповідальності сильної статі, але все-таки ця свобода відводить убік від усвідомленої необхідності чоловіка бути опорою і надійним фундаментом своєї сім’ї.

В ідеалі дружина не повинна турбуватися про те, де їй взяти продукти для вечері або як обійтися в цьому році без боргів. Її роль — це дбайливе господарювання, вміння економити зароблені чоловіком гроші, мінімально витрачати їжу, не залучати родину в непосильні витрати.

Хороший чоловік забезпечує сім’ю мінімум:

  • власне або оплачене завчасне житло та комунальні послуги;
  • заощадження на чорний день;
  • продуктові запаси приблизно на місяць;
  • одяг та взуття, ліки;
  • оплату навчання для дітей і кваліфікований догляд для хворих і людей похилого віку, причому з обох сторін подружжя.

Інші витрати з розряду новомодної побутової техніки та електроніки, поїздки на курорти і закордон, шикарні меблі та інше — це вже по можливості. Вимагати від чоловіка — понад очікувань, але якщо виходить, то це прекрасно.

Інша справа, що заохочувати чоловікові витрати, коли не забезпечені найперші потреби — не тільки нерозумно, а й небезпечно. Якщо трапиться біда, чоловік швидко отрезвится і зрозуміє, що весь час йшов на поводу бажань, власних і дружини, не виконав своїх головних обов’язків і підвів близьких, які на нього розраховували. У зв’язку з цим на перший план виступає вміння чоловіка та батька розумно обмежувати непомірні бажання і амбіції дружини і дітей.

Обов’язки чоловіка і дружини у вихованні дітей

Не будемо ідеалізувати чоловіча стать і чесно визнаємо, що виховання дітей дається їм ой як нелегко. І все-таки залучати чоловіка до цього процесу потрібно обов’язково! Як це робити правильно і де пролягають межі, за якими папа ухиляється від турботи про дітей?

Буває так, що батько душі не чує в дитині з самого його появи на світло, вникає в усі нюанси, спритно змінює підгузки, розігріває суміш в пляшечці. Потім дбайливо одягає і відводить малюка в садок, цікавиться оцінками школяра, хворіє на змаганнях і далі до нескінченності.

Але найчастіше виявляється, що ніякої особливої симпатії до дивного суті в пелюшках — зморщеному крикливого новонародженому — батько явно не відчуває. Не дай бог, бачить у ньому конкурента за любов. Потрібно обробляти такого татка, вселяючи йому, що в коло його обов’язків входить турбота про дитинку?

Ви можете залишитися при своїй думці, але класика сімейних відносин — це залучення батька до виховання дітей у віці 3-4 років. Це пов’язано з тим, що природна батьківська роль — бути обмежувачем і передавати знання і мудрість своєму потомству.

Тому поки дитина занадто малий, щоб щось слухати і виконувати, не треба засмучуватися легкої відстороненості папи від процесу виховання. Це нормально. Чоловік у цьому періоді повинен бути зосереджений на тому, щоб забезпечити спокій, комфорт, достаток молодої мами і дитини. Виховувати він буде вже хоч трохи осмислене істота, яка визнає його авторитет і розуміє мову.

Але зауважимо, що бувають ситуації, коли мама просто фізично не може повністю позалицятися за немовлям (прихворіла, переутомилась, треба лягти в лікарню). Справжній чоловік не злякається тимчасової перспективи побути нянькою власній дитині. Тому навчити його основам догляду, зрозуміло, потрібно. А вимагати виконувати повсякденні дії просто так, з принципу рівноправності — не варто.

Що можна чекати, але не можна вимагати

Ми не зачіпаємо у цій статті такі обов’язки, як поважати та любити дружину, робити її щасливою, постійно досліджувати її внутрішній світ і підтримувати духовно — це важливі обов’язки чоловіка в родині, але вони належать до моральної сфері взаємовідносин.

Ця площина дуже важка для розуміння і виконання і сильно залежить від якостей характеру, виховання та рівня розвитку особистості кожного конкретного чоловіка. Природно, що ви очікуєте поваги від свого чоловіка, інакше не стали б його дружиною. Так само нормально вимагати уваги та спілкування, в іншому випадку ваш особистий союз приречений на провал.

Виявляти кращі душевні якості — обов’язок кожного члена сім’ї по відношенню до близьких. Але регулювати їх нелегко: заважають розмиті поняття любові в кожного з подружжя, невміння висловити очікування словами, нездатність переводити конфлікти в конструктивне русло. Зате викладені вище вимоги до чоловіка — матеріальні, вимірні, зрозумілі й прийнятні, їх просто пояснити та пред’явити у разі чого.

Обговорювати їх виконання потрібно ще до шлюбу, на етапі, коли ви плануєте спільне життя. І якщо в порушенні обітниці міцної любові викрити можна лише риторично, то нестача продуктів в холодильнику або небажання реєструвати шлюб — це прямий і конкретне питання руба.

Отже, якщо ви хочете мати прекрасні стосунки з чоловіком — вчіться зобов’язувати його з любов’ю, так, щоб він сам відчув себе справжнім чоловіком і чудовим сім’янином!

Залишити коментар