Яке весілля відзначається в 14 років спільного життя?

Відносини люблячих подружжя багаторазово перевіряються на міцність. Ось і символи річниці одруження стають з роками все міцніше: ситцева, дерев’яна, агатове — і так до золота і діамантів.

Але багато пар перестають відзначати це свято і насилу можуть відповісти на питання, яке весілля знаменує 14 років, проведених разом.

Агат — символ довголіття і вірності

Пролетіло більше десятка років спільного життя… Скільки пережито, скільки пережито – всього не пригадаєш. Якщо символіку перших роковин весілля подружжя уважно відстежують і їх святкують, то наступні вже не викликають такого страху та інтересу (хіба що срібна, золота тощо). І, тим не менш, багато хто все ж цікавляться, яке весілля знаменує 14 років спільного життя. Давайте і ми уважніше придивимося до цієї дати.

14 років – це досить тривалий період, проведений разом. Оскільки зв’язки стали дуже міцними, і талісман річниці вже поміцніше. Це вже не папір чи тканину, а мінерал – агат, перший напівкоштовний камінь у рядку символів.

Агат – талісман відданості і довгих років життя. Існує кілька версій, чому саме цей мінерал обраний уособленням дати:

 • краса, вишуканість і стабільність – ось ті якості, які ріднять агат з міцними відносинами чоловіка і дружини;
 • візерунки, якими помережаний камінь, як і перипетії сімейного життя, неповторні;
 • чергування світлих і темних прожилок нагадує зміну радощів та смутку, пережитих подружжям;
 • вивчати лінії на камені можна дуже довго – так і в сім’ї: пізнавати один одного можна нескінченно.

Як відзначати і з ким святкувати?

За народною традицією, 14-річний рубіж спільного життя сімейній парі потрібно відзначити. Якщо вже зовсім вірити в прикмети, то кращим способом зробити це вважається…народження дитини.

Згідно з повір’ями, він виросте творчим і дуже розумною людиною. Але якщо так глобально підходити до події ви не плануєте, то можна обмежитися подарунками та запрошенням гостей.

Багато подружжя воліють святкувати річниці весілля удвох. Що ж, традиція має право на життя, але на 14-річчя шлюбу від неї можна і відійти. Вважається, що весь наступний рік буде таким, яким було свято. Так що потрібно постаратися зробити його яскравим і радісним. І все, що для цього необхідно, – це щирі і добрі привітання від дорогих і близьких людей. І нехай запрошених буде небагато, зате кожне їх слово запам’ятається, а всі побажання довгого і щасливого життя обов’язково збудуться.

Подарунки й поздоровлення

Дізнавшись, яка весілля відзначається після 14 років шлюбу, можна приступати до вирішення черговий завдання — що подарувати в цей день. І для початку потрібно відзначити, що подарунки повинні бути не тільки від близьких: чоловіку з дружиною покладається обмінятися агатовыми штучками.

Для Неї

Всі жінки люблять прикраси. І навіть ті, хто каже, що їх терпіти не може, люблять вдягати речі, подаровані коханим і люблячим чоловіком.

Це можуть бути:

 • кільце з агатом;
 • браслет з агатовою підвіскою;
 • годинник, декоровані мінералом-символом 14-річчя сім’ї;
 • брошка і т. д.

Для Нього

Чоловіки в більшості своїй відносяться до прикрас або з деякою часткою зневаги, або байдуже. І, тим не менш, агатовый символ шлюбу вони напевно не відмовляться носити — хоча б в якості талісмана в гаманці або сумці.

Це можуть бути:

 • годинники, інкрустовані камінням;
 • запонки;
 • затиск для краватки;
 • скринька під сигари, оброблена агатом і т. д.

Обряд, пов’язаний з подарунками

Згідно з народними повір’ями, обмінявшись подарунками, подружжя повинні провести своєрідний обряд, який покаже, наскільки сильна зв’язок між ними. Що він собою являє?

Чоловік і дружина приміряють один одному приготовані дари. Після цього подружжя з одного келиха випивають будь-який напій. А потім розглядають малюнок на агаті і описують його. Якщо подружжя стали єдиним цілим, то вважається, що вони побачать одне і те ж.

Дари від запрошених

Коли близькі отримають запрошення на таку річницю, вони напевно будуть стурбовані питанням, що в такому випадку покладається дарувати. Це можуть бути:

 • прикраси (наприклад, медаль з агатами за 14 років спільного проживання);
 • фоторамки, декоровані вставками з напівкоштовного каміння;
 • вази;
 • чаші;
 • картини рамкою, обробленою агатом;
 • шкатулка для коштовностей і т. д.

Як поздоровляти?

Особливе місце у святкуванні 14 річниці весілля (втім, як і будь-який інший) відіграють урочисті слова на адресу сім’ї. Зазвичай такі речі готуються заздалегідь. Але часом буває так складно перетворити в зв’язний текст всі емоції і почуття, які охоплюють і винуватців торжества, і запрошених! Так що в деяких випадках краще все-таки скористатися шаблонами.

Поздоровлення в прозі

Якщо ви не боїтеся забути текст і не дуже любите вірші, прозові рядки будуть справжнім порятунком. Ось кілька прикладів.

 • Сьогодні день, особливий для вас. 14 років – це не жарти! Вже звикли, що вже не те що притерлися, а в’їлися один в одного, як фарби в полотна античних авторів. Так нехай же очі світяться щастям, додому хочеться повертатися, а тихий сімейний вечір за вечерею стане моментом, коли, подібно гетевскому Мефистофелю, захотілося б вигукнути: «Зупинися, мить, ти прекрасно!»!
 • Подивіться на камінь – символ вашого сьогоднішнього свята. Він чорний, як ніби зберігає таємницю свого довголіття — так само як і ваш шлюб. Так бережіть же теплоту взаємовідносин! Подивіться на переплітаються візерунки на камені – ось так і ви через роки зберете достатню кількість радощів та смутку (а куди ж без них?), щоб через десяток з гаком років нарешті перейти на дорогоцінні метали.
 • «У чому сила?» — задавався питанням герой відомого сучасного фільму. А що дає вам силу і енергію? Любов! Тільки вона здатна пробачити недоліки, відчути настрій та допомогти у важкі часи. То ж хай у вашому житті буде трохи прикрощів, але й вони швидко проходять, залишаючи тільки радість і позитив!

Отже, ми з’ясували, яке весілля святкується, якщо за плечима 14 років шлюбу. Агатовый оберіг стоїть на варті вашої любові, взаємодопомоги і радості, яку ви продовжуєте дарувати один одному. Нумерологи, астрологи і сексологи стверджують, що саме ця дата є новим етапом сімейного життя, коли знову проявляються пристрасть і прагнення до повного володіння коханою людиною. Нехай це свято розпочне чергову щасливу голову у вашій сімейного літопису!

Залишити коментар