Яка ймовірність завагітніти під час місячних, під час і відразу після овуляції

Яким би всепоглинаючим не було задоволення, одержуване від сексу, воно трохи затьмарюється (хоча в окремих випадках, навпаки, доповнюється) думкою про можливу вагітність. Як показує багаторічна практика, репродуктивна система людини навчилася обманювати всі засоби контрацепції, прагнучи продовжити рід.

Саме тому жінці, так само як і її статевого партнера, варто ознайомитися з тим, яка ймовірність завагітніти при будь-яких розкладах, будь то секс з презервативом, статевий акт перерваного типу, секс під час місячних і багато що інше.

Шанс на запліднення в різні моменти місячного циклу

Залежно від особливостей жіночого організму, місячний цикл може бути різної тривалості, але в будь-якому випадку він складається з трьох фаз.

Приблизно через 14-16 доби після закінчення місячних, дозріла яйцеклітина переміщається в маткову трубу, де починає чекати побачення з самим швидким сперматозоїдом. Саме в цей період овуляції шанси стати матір’ю стають самими високими.

Якщо ж секс без засобів захисту стався раніше, то ймовірність «зальоту» знижується, причому істотно. Наявність навіть мінімального ризику пояснюється здатність сперматозоїдів залишатися в живих протягом 3-6 діб.

Весь цей час вони будуть знаходитися в матковій трубі, і чекати появи дозрілої яйцеклітини.

Розмірковуючи про те, яка є ймовірність завагітніти під час місячних, не можна давати категоричного і обнадійливої відповіді. Знову ж таки, все залежить від того, як поведе себе організм, хоча вагітність у такий час настає вкрай рідко. Останній факт зовсім не означає, що можна захоплюватися незахищеним статевим актом під час місячних, хоча б з простої причини: він може спровокувати інфікування внутрішніх органів сечостатевої системи у жінок і зовнішніх – у чоловіка.

Овуляція – ідеальний момент для запліднення

Відповідь на питання, яка ймовірність завагітніти наближається овуляцію, наближається мало не до 100%. Винятком є діагностоване або приховане безпліддя, мізерна активність сперматозоїдів статевого партнера і інші причини аналогічного характеру.

Наступаючу овуляцію жінка може визначити за такими ознаками, які є підсумками бурхливої гормональної діяльності:

 • різко зростає сексуальне бажання;
 • набухання молочних залоз і мінімальне збільшення бюста в цілому;
 • прозора слиз, що виділяється з вагіни;
 • багаторазове і різка зміна настрою;
 • тупі болі, що локалізуються в нижній частині живота.

Дівчина, яка добре вивчила свій менструальний цикл, може використовувати календарний метод прорахунку днів, коли ймовірність запліднення стає критично високим або, навпаки, мізерною.

Це дуже зручно для планування зачаття чи попередження небажаної вагітності, своєчасної діагностики і лікування патологій репродуктивної системи.

Парадоксально, що кожна жінка з різною метою намагається дізнатися, яка у неї ймовірність завагітніти відразу після місячних. Деякі з завмиранням серця чекають двох смужок на тесті, тоді як для інших вони стають проблемою. І тим і іншим варто знати, що ймовірність благополучного запліднення і подальшого прикріплення яйцеклітини до внутрішньої порожнини матки становить 30%, тоді як в «безпечне» час цей же показник дорівнює лише 1-2%.

Презерватив: настільки він надійний?

Зазвичай саме на презерватив покладається найбільша надія не завагітніти. Цей метод контрацепції радує своєю доступністю, дешевизною, простотою використання і надійністю. З усіх критеріїв можна посперечатися тільки з останнім, оскільки форс-мажорних ситуацій ще ніхто не відміняв.

І щоб вони не сталися саме з вами, і відразу після сексу не довелося робити екстрений медикаментозний аборт, виконуйте наступні рекомендації:

 • Вивчіть інструкцію, надану виробником, і дотримуйтеся правил зберігання виробу;
 • Не відкривайте упаковку ножицями, зубами та іншими предметами;
 • Відстежуйте термін придатності;
 • Не використовуйте презерватив вдруге, навіть після ретельного миття та дезінфекції;
 • Не вірте в міф, що парочка одночасно одягнених гумок збільшує ступінь надійності. Все якраз навпаки: вироби відчувають надмірний натяг і рвуться в більшості випадків, причому обидва відразу;
 • Секс з презервативом повинен супроводжуватися рясним виділенням мастила у жінки. Якщо цього немає, заповнити її нестачу можна шляхом використання спеціальних гелів, лубрикантів та іншої продукції.

Варто практикувати перерваний статевий акт?

У перерваному сексі є своя принадність: партнери гостріше відчувають один одного, їх близькість досягає апогею, а фізичний контакт переростає мало не душевний. Напевно, саме тому їм віддають перевагу займатися навіть при такому приголомшливому виборі контрацептивів і поз, що виключають зачаття.

Але багато жінок, що допускають таку слабинку, постійно терзає питання того, яка існує ймовірність завагітніти при перерваному акті, і можливо запліднення через чоловічий мастила, першою потрапляє в піхву. Виявляється, що мастило ніяк не може бути провиною майбутнього материнства, а от неправильно організований секс – дуже навіть.

Завагітніти можна в наступних випадках:

 • Коли чоловік (особливо недосвідчений) не вчасно витягує член з піхви;
 • Якщо партнер не дотримує особистої гігієни, і не омиває зовнішні статеві органи перед наступним зносинами. Справа в тому, що в крайній плоті можуть залишитися сперматозоїди, здатні до запліднення;
 • В процесі виверження насіння деяке її кількість може залишитися в сечовипускальному каналі, і проникнути в піхву при подальшому статевому акті.

Сподіваємося, що в даній публікації ви дізналися про те, в які дні існує найбільша ймовірність завагітніти, як зберегти своє жіноче здоров’я і сповна насолодитися інтимним життям зі своїм партнером.

Повірте, і серед ваших буднів настане момент, коли ви будете рахувати дні до появи на світ свого малюка, забувши про контрацептиви та інших хитрощах.

Залишити коментар