Як зв’язати з пряжі плед спицями з помпонами

В’язання з пряжі з помпонами користується популярністю завдяки простоті, доступності і незвичайного зовнішнього вигляду виробів. Майбутні матусі хочуть дати своїм дітям найкраще, тому ще в період вагітності мріють пов’язати плед для новонародженого з пряжі з помпонами.

Що потрібно?

Діткам підходить ковдру стандартного розміру – 75х75см. При необхідності ширину та довжину можна збільшити, але і ниток буде потрібно більше.

На виготовлення плетеного виробу потрібно підготувати:

  • Пряжу для основного полотна – 200 г;
  • Пряжу для декору – 100 г;
  • Спиці для в’язання;
  • В’язальний гачок;
  • Атласну стрічку;
  • Атласні декоративні квіточки – за бажанням.

Як в’язати?

В’язати дитячу ковдру зручно з декількох окремих заготовок. Вони в’яжуться квадратами, які згодом з’єднуються в єдиний плед. Перший ряд: наберіть 14 простих петель, простягніть в проміжках помпонів і зберіть їх на спицю.

В’яжіть все полотно, чергуючи види петель по рядах. Парні ряди виконуйте лицьовій технікою в’язання, непарні – виворітнім способом.

Першу петлю нового ряду не переснимайте на іншу спицю, а провязывайте лицьовою стороною. В процесі выправляйте помпони між петлями. Під час в’язання використовуються тільки протяжки.

У такому вигляді в’язки лицьова сторона відрізняється від виворітного, і готове полотно буде більш щільним, ніж при в’язці всіх рядів лицьовим способом. В’яжіть спицями заготовку до тих пір, поки довжина не зрівняється з шириною.

Після отримання квадрата закінчуйте в’язку цієї частини. Для цього провяжите останній ряд виворітнім способом і поверніть полотно до себе лицьовою стороною. Для закриття провяжите відразу дві петлі лицьовим способом, потім поверніть отриману петлю на ліву спицю. З такими петлями проробіть те ж саме.

Після того, як на лівій спиці залишиться одна петелька, обріжте нитку, залишивши невеликий шматочок. Просуньте залишилася нитку в останню петлю, після чого приберіть спицю. Затягніть петлю, видаліть зайвий край нитки. Для того щоб запобігти розпускання нитки, її край бажано обпалити вогнем. Це зручно зробити за допомогою сірників або запальнички. Щоб зв’язати дитячий плед, необхідно зробити 16 квадратних заготовок.

Обробка пледа з пряжі з помпонами

Для декорування ковдри використовуйте інший колір підготовленого матеріалу і гачок для
в’язання. Кожен квадрат необхідно обв’язати з допомогою гачка.

Для цього в петлю між помпонами провяжите два стовпчики з накидом з однієї петлі, і зробіть між ними 3 повітряні. Обв’яжіть таким способом всі сторони першого квадрата. Другий квадрат можна обв’язати тільки з трьох сторін.

Четверта сторона повинна з’єднатися з першої заготівлею через другу повітряну петельку першого квадрата. Третю і четверту частину приєднайте завширшки таким же способом. П’яту розташуйте на другому ряду майбутнього пледа і з’єднайте її з першим квадратом з одного боку за допомогою повітряних петель. Шосту частину пледа необхідно приєднати з двох сторін. Однією стороною з’єднайте з п’ятим квадратом, а другу – з другим. Продовжуйте, поки всі заготовки не перетворяться в готовий плед.

Завершений вигляд виробу додасть атласна стрічка і декоративні трояндочки. Для цього просуньте стрічку по периметру пледа в отвори по краях виробу. Стрічку не варто сильно натягувати – це призведе до стягання готового виробу. У теж час, атласна стрічка не повинна провисати. Краю, що з’єдналися в одному кутку, зав’язати бантиком. Кінчики стрічки можна обпалити, щоб не розпускалися. Місця згину стрічки зафіксуйте за допомогою декоративних квіточок. Якщо вони відсутні, згини просто поверніть куточком.

В’язати з пряжі можна плед будь-якого розміру – для цього додайте кількість заготовок. Вони можуть бути різної форми і різноманітної колірної гами. При поєднанні в єдине полотно їх можна чергувати в будь-якій послідовності. Головне, щоб краї вийшли рівними. Способи з’єднання відрізків в цілісне полотно можуть відрізнятися від запропонованої схеми. Заготовлені частини зшийте по краю відповідної за кольором ниткою. Декорування атласною стрічкою і квіточками також можна виключити.

Як же правильно в’язати пряжу з помпонами? Для того щоб домогтися гарного малюнка і м’якості готового виробу, необхідно у в’язці використовувати проміжні ділянки пряжі. Помпони, що знаходяться на нитці, мають бути виправлені на одну лицьову сторону.

Пряжа з помпонами досить м’яка. Саме тому з неї в’яжуть різноманітний одяг для малюка.

Наприклад, пінетки, кофтинки або шапочки.

Вдалого вам рукоділля і красивих речей!

Залишити коментар