Як зв’язати мочалку з витягнутими петлями

При нинішньому достатку банного приладдя, освоювати техніку пишних стовпчиків гачком, маючи намір створити мочалку своїми руками, часом здається нерозумним. Щоб позбавитися від такого відчуття, досить поглянути на вартість готової мочалки. А якщо врахувати, що вона потрібна не одна, а для кожного члена сім’ї своя, і міняти її потрібно частіше, то виходить, що на одних тільки мочалки можна заощадити чималу суму.

Якщо є хоч мало навіть незначні навички поводження з нитками і спицями, то мочалка може бути пов’язана спицями своїми власними руками буквально за пару годин. І якщо результат вас задовольнить, то справу можна поставити на потік, і обдарувати всіх своїх друзів і близьких банними приладдям ексклюзивного виду.

Готуємося до процесу: вибираємо нитки

Перед тим як зв’язати синтетичну мочалку спицями, доведеться приділити особливу увагу вибору самих ниток. Справа в тому, що потрібний матеріал не продається в магазинах для рукоділля, і його необхідно вишукувати в господарських крамницях.

Там продається нитка з поліпропілену, а простіше кажучи, звичайний господарський шпагат, має різне забарвлення.

Ось він-то нам і потрібен, ось тільки його товщина може бути непридатною для такого делікатного вироби, як мочалка. Практика показує, банна приналежність, старанно пов’язана своїми руками з використанням занадто товстої синтетичної нитки, виходить дуже жорсткою, і мити нею можна, хіба що, слона.

В ідеалі потрібно купити більш тонкий шпагат, не скручений з декількох волокон, а представляє собою щось начебто тоненькою стрічки. Його краще брати з пристойним запасом, тому що з-за витягнутих петель виходить велика витрата матеріалу.

Трохи про спицях

Пухнаста мочалка спицями, яку можна пов’язати, використовуючи наш майстер клас, робиться за допомогою п’яти однакових спиць. Останнім потрібно бути короткими, без будь-яких лісок, обмежувачів або наконечників.

Ідеальними будуть спиці, спочатку призначені для вив’язування панчішно-шкарпеткових виробів.

Ще пара аналогічних інструментів, але вже дещо тонший, потрібно для в’язки тасьм, які можна замінити на мотузочки, зроблені за допомогою гачка, або на міцні нелиняющие стрічки потрібного кольору.

Остаточна товщина спиць повністю залежить від того, в’язкої якої щільності ви маєте намір в’язати. Якщо кінцевий виріб має бути дуже щільним, інструмент слід брати як можна більш тонкий, і навпаки, м’які і пухкі губки в’яжуться самими товстими спицями.

У Мережі нерідко зустрічається схема синтетичних банного приладдя, мають різну щільність по всій своїй довжині. Варто зауважити, що це надає мочалці цікавий зовнішній вигляд і підвищує її користувальницькі характеристики.

Тренуємося вив’язувати витягнуті петлі

Будь-яка схема в’язання пухнастою мочалки спицями передбачає наявність витягнутих петель, які не у всіх виходять з першого разу. Для початку спробуйте свої сили і відточіть навички на звичайних нитках.

Для зразка наберіть не більше 12 петель, перший ряд яких провязывается лицьовими петлями. Виворіт провязывается виворітними, тобто, по малюнку.

На самому початку нового ряду, провязав одну лицьову петельку і тримаючи вільну нитку за полотном, великим або вказівним пальцем лівої руки потрібно витягнути петлю, перенести її і залишити перед роботою.

Наступна петля в’яжеться по малюнку, тобто лицьова, і так до закінчення ряду. Перевернувши полотно, все знову в’яжеться згідно з малюнком, що необхідно для закріплення витягнутих петельок.

Приступаємо до роботи

Щоб у вас вийшло зв’язати синтетичну мочалку, робіть наступне:

  • Візьміть п’ять спиць, які ви зазвичай використовуєте для вив’язування шкарпеток. На них потрібно набрати необхідну кількість петель, від якого буде залежати ширина кінцевого виробу;
  • Перші три або чотири ряди обов’язково робляться лицьовими, і тільки потім можна починати робити ряди з витягнутими петлями. Їх треба чергувати з повністю лицьовими рядками, як це робилося на зразку;
  • Можна зробити різнобарвну і веселу банну приналежність, якщо кожні 4-6 рядів змінювати нитку на нову, іншого кольору. Довжина мочалки повністю залежить від побажань рукодільниці і кількості витратного матеріалу, наявного в наявності. Кому-то зручно користуватися вузькими, але дуже довгими виробами, тоді як іншим до душі коротенькі і об’ємні;
  • Під кінець в’язання знову потрібно провязать кілька особових рядів;
  • У вас вийшло зв’язати своїми руками основу для майбутньої мочалки, яка вийшла у вигляді пухнастої і жорсткої трубочки. Тепер для неї, тими ж спицями або гачком, вывязываются мотузочки;
  • Для мотузочок потрібно з кожного краю заготовки набрати на спиці по 3-5 петель, і платочної в’язкої зв’язати ремінці необхідної довжини;
  • Мочалка з витягнутими петлями пов’язана одними лише спицями, може бути прикрашена стрічками і покупними мотузочками, що виконують роль тасьм;
  • У тому випадку, коли майстер-клас по виготовленню такої банної приналежності допомагає зробити мочалку для дитини, рекомендується змінити шпагат на будь-які бавовняні нитки. Мало того, готовий виріб, за допомогою петель і стовпчиків крючков, можна прикрасити звіриними мордочками, сердечками та іншими декоративними доповненнями.

Як бачите, нічого складного в тому, щоб своїми силами поповнити запаси банного приладдя, немає. Достатньо придбати відповідний матеріал, витратити трохи часу на тренування і пару годин на виготовлення самої мочалки. Остання вийде не тільки вигідним, але і набагато більш довговічним, ніж магазинний аналог.

Залишити коментар