Як зшити іграшку у вигляді метелика своїми руками

Виготовлення м’яких іграшок своїми руками — захоплююче, доступне і нескладне хобі, в якості приємного бонусу надає ще й психотерапевтичний ефект — практично як в’язання.

Займаючись цікавою справою і милуючись його результатами, ви однозначно відчуєте чимало позитивних емоцій!

Якщо ви новачок в цій справі і раніше не займалися шиттям, оберіть для початку яку-небудь просту іграшку: її форма повинна складатися з невеликої кількості елементів.

Просту іграшкову метелика зможе пошити навіть дитина, якщо забезпечити його всім необхідним. Принадність цієї забавної іграшки полягає в обробці, а вже наскільки складною вона буде — вирішуйте самі.

Елементарну обробку (додавання декоративних кіл і овалів на «крильця» метелика, пришивання вусиків і вічко) без особливих труднощів виготовить кожен, а якщо ви готові до більш складній роботі, придумайте свій варіант декору.

Викрійка основи досить проста, вона складається всього з чотирьох деталей: крила (2 шт.) і тільце (2 шт.), але можна в якості доповнення вирізати з яскравої тканини різнокольорові круги та овали, щоб нашити їх на крила.

Отже, щоб зшити основу для іграшки-метелики своїми руками, вам знадобиться:

  • м’яка тканина двох кольорів (для крил і тільця) — наприклад, фетр, вовняне полотно, оксамит, повсть, товста бавовняна тканина і т. д., а витрата тканини визначається розміром виробу, який ви плануєте зшити;
  • ножиці;
  • голка;
  • наповнювач (синтепон, вата, обрізки тканини);
  • нитки в тон тканини;
  • дві бусинки (майбутні оченята нашого метелика).

Тканина краще брати щільну, не схильну до осипання — простіше буде обробляти краї виробу. Ідеальний вибір — фетр, він м’який, приємний на дотик, добре тримає форму. Крім того, в магазинах можна знайти фетр дуже соковитих і красивих відтінків, а це, самі розумієте, якраз на руку любителям саморобних іграшок.

Щоб метелик ручної роботи заграла усіма кольорами веселки, можна вишити на шматочках тканини, відведених під «крила», різнокольорові візерунки з допомогою муліне або бісеру.

Приблизна викрійка іграшки-метелики, яку можна своїми руками виготовити за лічені хвилини, виглядає наступним чином:

Як зшити іграшкову метелика з тканини своїми руками?

Спочатку потрібно збільшити масштаб до необхідного розміру.

Якщо ви хочете зшити метелика, яку можна використовувати як декоративну подушку, збільште розмір викрійки мінімум в 5-6 разів, а потім перенесіть на тканину і виріжте деталі основи (по 2 штуки).

Викрійка метелика може видозмінюватися — наприклад, «крила» можна зробити більш широкими або надати їм іншу форму, «тільце» — зробити прямим. На кожну деталь «крил» приметываем по одній деталі «тельця», чітко посередині.

«Голова» метелики повинна трохи виступати вгору над «крилами», у той час як «хвіст» майже повністю виходить за їх межі. Зафіксувавши «тільце», пришиваємо його щільним і дрібним обметочным швом з боків.

Тепер складаємо «крила» пришитими деталями «тельця» назовні, виворотом один до одного, злегка приметываем, щоб елементи не зміщувалися під час шиття, і зшиваємо обметочным швом по периметру, в тому числі по лінії «голови» та «хвоста» метелики. У верхній частині іграшки залишаємо невеликий незашитый ділянку, щоб використовувати його для набивання фігурки. Вату або синтепон акуратно вкладаємо всередину іграшки, намагаючись не переборщити (метелик має бути в міру опуклою). Потім зашиваємо обметочным швом не прошитий ділянку, з ниток робимо вусики метелики, з намистин — оченята.

Готовий виріб можна використовувати як прихватку, дитячу іграшку, інтер’єрний декор і навіть подушку, якщо збільшите масштаб викрійки. Щоб зрозуміти, як швидко зшити прихватку-метелика своїми руками, досить спростити викрійку, прибравши з неї деталі «тільця».

У вас залишиться всього дві великих деталі крил, які необхідно зшити за звичайною схемою і набити зсередини трохи менш щільно, ніж іграшку, або замінити набивку декількома шарами щільної тканини. Обробка залишається на ваш розсуд: від об’ємних деталей краще відмовитися, оскільки їх простіше пошкодити при щоденному використанні виробу, який до того ж ще і потребує частого прання.

Краще прикрасити крильця «комахи» вишивкою — такі прихватки виглядають справді чудово.

Залишити коментар