Як зшити чохол для планшета, ноутбука та електронної книги швидко і економно?

Планшети, телефони та ноутбуки вже давно стали нерозривною частиною нашого життя. Коштують такі девайси досить дорого, тому за ними потрібно доглядати. Більшість пристроїв має сенсорний екран, який при незначних пошкодженнях може просто перестати функціонувати.

Щоб його замінити, доведеться викласти кругленьку суму, тому краще запобігти появі ушкоджень, використовуючи спеціальні чохли. Звичайно, можна відправитися в магазин і придбати підходящий варіант. Однак оригінальні чохли можна отримати, працюючи своїми руками і використовуючи абсолютно різні матеріали і предмети декору.

Головна перевага – ви можете самостійно придумати його зовнішній вигляд, а значить, ні в кого більше не буде такого аксесуара. Подібні вироби не вимагають істотних капіталовкладень, та й багато матеріалів можна взяти зі старих речей.

Як зшити чохол для планшета?

Завдяки різним забарвленням матеріалів можна отримати прекрасний аксесуар. Оскільки ціна підсумкового виробу буде невеликою при бажанні легко зробити кілька варіантів і періодично їх міняти. В цьому майстер-класі описані розміри на планшет з габаритами 23,5х14,5 см

Необхідні матеріали:

 • Щільні тканини, наприклад, льон і бавовна. Вибирайте кольори, щоб вони поєднувалися один з одним;
 • Дублерин;
 • Синтепон;
 • Канат, приблизно 10 см;
 • Ґудзик.

Перед тим як розібратися, як шити чохол варто зробити викрійку. Необхідно мати лицьову частину і підкладку. Увага – всі деталі мають припуски в 1 см для швів. На тканині з льону намалюйте деталь, розмір якої 34х28 см.

Знайдіть середину по довжині і з кожної з коротких сторін накресліть кут глибиною 3 см, важливо, щоб вони були внутрішніми і спрямованими в один бік. На бавовняній матерії намалюйте прямокутник розміром 12х28 см.

З одного боку додайте виступаючий кут такий самий заввишки, як і на іншій частині. З’єднайте 2 деталі і ущільніть їх дублерином. Важливо: щоб не було заломів, тому починайте приклеювати його з середини і просувайтеся до країв. Покладіть на бавовняну тканину синтепон, а зверху підготовлену частину, обведіть її і обріжте. Щоб матеріал не зрушив, скрепіть все голками.

Припуск для шва, необхідно відвернути навиворіт, а зайвий синтепон відрізати. Візьміть шматочок бавовняної матерії, ущільніть її дублерином і виріжте серце, розмір якого повинен бути 3,5 см. На лицьовій частині його необхідно прикріпити по центру, відступивши від верхнього кута на 16 см. Шиємо його зигзагом.

Від рівного краю відрахуйте 12 см, зігніть навпіл, зшийте з боків і зріжте припуски по 50 мм. По периметру зріжте приблизно за 50 мм синтепону, а самі припуски загорніть навиворіт. Теж зробіть і з бавовняного матеріалу підкладки.

Настав час з’єднати деталі так, щоб всі зрізи опинилися всередині. Прострочіть на відстані 2 мм від краю по обличчю. З каната зробіть петельку і пришийте її. Вклавши гаджет, відміряйте місце для гудзика. Все, чохол готовий.

Дізнаємося, як шити чохол зі шкіри для планшета

Запропонований майстер-клас описує правила виготовлення аксесуара, який користується найбільшою популярністю – тип «обкладинка». Робити це нескладно, головне, знати особливості.

Необхідні матеріали:

 • Шкіра або її замінник;
 • Дві картонні частини, розмір яких повинен відповідати планшету;
 • Універсальний клей для з’єднання тканини і картону;
 • Контактна еластична стрічка або як ще її називають – липучка;
 • Дві гумки для фіксації.

На шкіру приклейте деталі з картону, щоб між ними залишилася відстань на кілька міліметрів більше товщини планшета. З інших боків зробіть припуски по 1,5 см. Їх загніть і також прикріпіть до картону. Окремо виріжте дві смужки, довжина яких повинна бути 15 см, а ширина 1 см.

Розріжте їх навпіл і в кожному кутку однієї частини приклейте їх таким чином, щоб вийшли петлі. Завдяки їм планшет буде фіксуватися. Обов’язково приміряйте девайс і в разі чого, підкоригуйте петлі.

Деталі зі шкіри, які за розміром повинні бути ідентичні картонним частинам, приклейте з внутрішньої сторони. Щоб було надійно, рекомендується прострочити все на машині. Залишилося приклеїти стрічку-липучку, для фіксування чохла в закритому стані.

Як зшити чохол для ноутбука?

Можна зробити оригінальний аксесуар для себе чи на подарунок. Річ, зроблена своїми руками, сподобається не тільки жінкам, а й чоловікам. Найважливіше – правильно підібрати матеріал для виробу.

Рекомендується використовувати шкіру, замшу, а ще щільні бавовняні матерії, наприклад, льон або бязь. Що стосується кольору, то тут все залежить виключно від індивідуальних уподобань. Можна брати однотонну тканину, для класичних варіантів або з різними малюнками.

Необхідні матеріали:

 • Два шматки тканини різного кольору, призначені для лицьового і виворітного боку;
 • Ватин або синтепон, важливо, щоб він був тонким;
 • Коса бейка;
 • Стрічка-липучка або кнопки.

Почати варто з вимірювання габаритів ноутбука, визначте: ширину/висоту/товщину. Якщо ви робите аксесуар на подарунок, то подивитеся розміри в інтернеті. В цьому майстер-класі використовується ноутбук з розмірами 30х20х1,5 см. Зробіть викрійку, за допомогою картонних прямокутників, важливо, щоб одна частина (А) була вужче на 10 см іншого (В). Цей припуск буде служити клапаном.

Для розрахунку розмірів слід використовувати такі формули:

 • Прямокутник А: (Ш+Т+1)х(В+Т+1), для нашого прикладу 32,5х22,5 см;
 • Прямокутник В: (Ш+Т+1+10)х(В+Т+1), для нашого прикладу 42,5х22,5 см

Після того як все виміряно, можна вирізати прямокутники з двох матеріалів і приступати до роботи. Складіть два прямокутника А виворітною стороною всередину, а між ними покладіть синтепон. Те ж повторіть і з прямокутниками В. Прострочіть їх по периметру, роблячи відступ від краю не більше 0,5 см.

Тепер зафіксуйте отримані частини. Це можна зробити по-різному, наприклад, якщо матеріал має геометричні фігури, то пройдіться строчкою по їх периметру. Це важливо для того, щоб прямокутники були щільними і не здувалися. Візьміть частину А і одну з коротких сторін обробіть косою бейкою.

Складіть прямокутники виворотом до вивороті так, щоб додаткові 10 см були зі сторони, де на іншій частині є облямівки. З’єднайте всі сторони крім тієї, де є клапан. Обробіть всі краї по колу косою бейкой. Залишилося тільки пришити липучку або прикріпити кнопки. Ось і все, чохол готовий.

Вчимося шити чохол для електронної книги

Є величезний асортимент подібних виробів, пропонуємо зупинитися на варіанті з використанням джинсової тканини.

Необхідні матеріали:

 • Картон;
 • Флізелін;
 • Папір;
 • Тканину;
 • Старі джинси;
 • Гумка.

Для планшета шиємо чохол, починаємо з викрійки. Картон необхідний для того, щоб створити основу. На ньому обведіть книгу і виріжте дві однакові частини. Флізелін складіть у 6 шарів і виріжте дві деталі, ідентичні картонним. Тепер склейте картонні і флізелінові частини, для отримання двох деталей.

Зробіть з паперу хлястик і приклейте його на картон, а після цього зробіть теж з тканини. Він повинен мати форму прямокутника з виїмкою в центрі. Від підготовлених картонних деталей відріжте частини, які будуть грати роль утримувача для книги. Середину приклейте до тканини. Для того щоб не було видно підгин пришийте флізелін.

З джинсів необхідно зробити цілісну частину. Для цього обведіть книгу, додаючи по 0,5 см зверху, знизу і зліва. Праворуч відміряйте 1,5 см – це для палітурки. Зробіть ті ж вимірювання для другої частини.

У результаті повинна вийти цілісна обкладинка. Зробіть 2 такі частини. Вирізаючи, відступивши від краю на 1 см, для підгину, який необхідно пропрасувати праскою.

Для прикраси із зовнішнього боку пришийте кишеню, який можна використовувати для зберігання записів або грошей. Переходимо до збору чохла для електронної книги. З’єднайте зовнішню частину, картонки флізеліном вниз і внутрішню частину.

Обов’язково прикріпіть хлястик і гумку, щоб вона зверху тримала книгу. Щоб картонки не зрушили їх можна приклеїти до внутрішньої сторони. Залишилося все прошити.

Як ви бачите, зшити чохол нескладно і при бажанні це може зробити кожен. Якщо навіть з першого разу щось не вийшло, не переживайте, трохи практики і вдасться отримати бажаний результат. Проявляючи фантазію, ви зможете створити свій оригінальний варіант.

Залишити коментар