Як зробити вино з забродивших ягід в домашніх умовах

Часто буває так, що залишки старого варення починають бродити. Викинути заготовочку шкода, так як у неї було вкладено багато праці, а що зробити з заграв ягодою господиня не знає. Ця дилема легко зважитися, якщо з зіпсованого забродженого варення приготувати смачне домашнє вино.

Для вина зійде варення з будь-яких ягід: малини, полуниці, смородини, слив, яблук, вишень і т. д. Тільки перед закладкою на бродіння із слив, вишень, абрикос, персиків, аличі та інших кісточкових ягід обов’язково виймаємо всі кісточки.

Слід врахувати, що, якщо ягода забродила з цвіллю, то її, на жаль, доведеться викинути. Для приготування вина такі ягоди вже не придатні.

Домашнє вино

Домашнє вино стане прекрасним частуванням для родичів і хороших друзів. Для приготування цього натурального і смачного домашнього напою не потребуватиме додаткових фінансових витрат, адже головний інгредієнт – це старе забродившее варення. Далі поговоримо про те, як зробити вино з забродивших ягід.

Інгредієнти:

  1. 1,5 л старого варення;
  2. 200 гр. цукрового піску;
  3. 1,5 л джерельної води;
  4. 1 жменька родзинок.

Приготування

Перед приготуванням вина з забродивших ягід бутель або банку слід ретельно вимити з содою або добре пропарити. Додатково можна ще продезинфікувати спиртом, щоб остаточно вбити всередині всі можливі патогенні організми.

В бутель викладаємо варення, доливаємо трохи підігріту до 40-ка градусів чисту питну воду (відфільтровану, джерельну). Якщо додати гарячу воду, то натуральні дріжджі в варення загинуть, і бродіння не буде.

Сюди ж закидаємо жменьку немитого родзинок. Мити сухофрукти не можна, інакше з поверхні змиється дріжджовий грибок, який каталізує активний процес бродіння.

Також додаємо 100 гр. цукру. Щоб цукор рівномірно розійшовся, відливаємо невелику кількість води і з’єднуємо її з цукром. Підігріваємо сироп до повного розчинення цукрових кристаликів. Потім повністю охолоджуємо, додаємо до майбутнього провину, ретельно розмішуємо.

Необхідно врахувати, що вміст у бутлі повинна бути не більше половини, т. к. в фазі активного бродіння рівень вина значно піднімається.

Щоб бродіння відбувалося правильно, потрібно перекрити доступ кисню в ємність. Для цього одягаємо на шийку звичайну гумову медичну рукавичку. У мизинчике проколюємо невелику дірочку для виходу зайвих газів. Рукавичка також буде слугувати певним індикатором готовності вина. В процесі активного бродіння вона наповниться газами і роздується, а коли всі процеси закінчаться, вона буде вільно звисати вниз.

Ємність з вином відправляємо в тепле місце на 14 днів. Як тільки рукавичка валиться, мезгу проціджуємо і додаємо вино цукор, що залишився. Зливаємо молодий напій в чисту ємність, закорковуємо і залишаємо на 3 місяці для тихого бродіння в теплому приміщенні.

Потім за допомогою трубочки обережно зливаємо з осаду (при необхідності можна повторно відфільтрувати), розливаємо по чистим пляшках з темного скла і закривають пробками.

Зберігаємо вино з забродивших ягід в домашніх умовах так, щоб не було значних перепадів температур. Таких перепадів вино дуже боїться і може швидко зіпсуватися. Для зберігання ідеально походить підвал або льох з температурою не більше 10-12 градусів. Пляшки маємо горизонтально, щоб не рассыхались пробки, і не порушувалася герметичність. Під час зберігання треба намагатися зайвий раз не турбувати вино, т. до. воно не любить інтенсивних струшувань і вібрацій.

Залишити коментар