Як зробити тюльпан з паперу: вчимося найпростішим виробам в техніці орігамі

Міжнародний жіночий день, тобто, восьме березня, традиційно асоціюється у нас з тюльпанами. І дійсно – які ще представники флори можуть бути ще більш «красиво-весняними», ніж ці королівські квіти?

З чого почати?

Напевно ви ще зі школи пригадуєте, як робили подібні квіти з паперу. Техніка здавалася вам простою і доступною, хоча деякі, можливо, з нею і не справлялися. Сьогодні ви можете навчити цьому вже свою дитину. І ми нагадаємо вам, як робити цю просту, лаконічну, і одночасно красиву річ.

Нехай ваш малюк подарує мамі оберемок паперових тюльпанів – що може бути миліше материнському серцю?

Як зробити тюльпан з паперу? Дуже просто! Для цього вам навіть не знадобиться нічого склеювати або зшивати. А працювати ми будемо у японській мінімалістській техніці орігамі – саме тієї, якої вчили нас зі шкільної лави на уроках образотворчого мистецтва.

Правда, тоді ця назва була ще не настільки поширене, а тому готову виріб називали просто – тюльпан з паперу, або паперовий тюльпан.

Оскільки створення таких робіт проводилося ще в школі, ви самі розумієте, що рівень складності у цій вироби майже нульовий. І вона стане відмінним стартом для розвитку художніх або скульпторных навичок у вашої дитини. Техніка, яку ми приготували, цілком підійде для навчання чотирьох — і п’ятирічних малюків. Так що ви можете брати її на озброєння і «викладати» власного чаду. Отже, як зробити тюльпан з паперу своїми руками?

Інструменти та матеріали, які вам знадобляться

Раз вже в самій назві фігурує слово «папір», неважко здогадатися, за допомогою чого ми будемо створювати орігамі. Однак, оскільки вибір кольорового паперу і картону сьогодні вкрай великий, ми вирішили дати вам кілька порад щодо правильного підбору придатного сировини.

Вважається, що дійсно якісний папір неодмінно повинна бути щільною. І це дійсно так – мало хто зможе з цим посперечатися. Проте ми настійно не рекомендуємо вам купувати для орігамі картон, або щось подібне до нього. З цього матеріалу вам буде куди важче виготовляти виріб, і вже тим більше це дасться нелегко вашому малюкові, який вперше стикається з подібним видом роботи.

Але і в крайнощі впадати не варто. Папір для вашої вироби не повинна бути занадто м’якою, тонкою і шорсткою, в ній не повинно проглядатися газетних включень на світлі. Словом, купувати зовсім дешеву і низькоякісну папір зразок ксероксного також не рекомендується. В ідеалі, вона повинна бути помірно щільною, однорідною за своєю структурою, досить гладкою, але не зовсім глянсовою.

Тонкість папери легко перевіряється маркером – просто намалюйте одну рисочку на лицьовій стороні аркуша і подивіться на його зворотний бік. Чим контрастніше виходить відбиток, тим тонше той папір, що ви придбали. З нею буде легше працювати, але така сировина має свої незаперечні мінуси. Як мінімум – воно не може нормально фіксувати виріб, у зв’язку з чим ви не зможете поставити виріб улюбленого малюка в вазу і насолоджуватися нею довгий час.

Для квітки тюльпана вам буде потрібно папір двох тонів – власне, кольору основи (бутона) та кольору стебла. Тут дійте на власний розсуд і купуйте такий відтінок, який вам подобається.

Краще не брати занадто яскраві, насичені, отруйні та кислотні відтінки – так квітка вийде неприродним. Хоча, ті, хто віддає перевагу стилізацію, віддають перевагу саме такі вироби.

Можна зробити тюльпан і з білого паперу, але в цьому випадку квітка буде занадто простим. З іншого боку, ви зможете розфарбувати його разом з крихтою, і розвинути його талант ще більше.

Орігамі – це техніка, яка практично не терпить присутності клею, в цьому і полягає її основна «фішка». Але при з’єднанні бутона зі стеблом, клей все ж може знадобитися вам. Щоб фіксація виявилася найбільш міцною, надійною і довговічною, використовуйте відповідні клеючі матеріали – наприклад, всім відомий «Момент».

Отже, вам знадобиться:

 1. Аркуш паперу форматом А4 (рожевого, червоного, синього, жовтого, фіолетового або будь-якого іншого кольору на ваш особистий розсуд);
 2. Аркуш паперу форматом А4 (салатний, бежевий, оливковий або трав’янисто-зелений);
 3. Клей (ПВА, «Момент» або будь-який інший, за вашим бажанням);
 4. Ножиці або канцелярський ніж;
 5. Олівець (для виготовлення стебла у квітки).

Якщо з матеріалами та інструментами ви вже розібралися, саме час приступити до вивчення схеми того, як зробити з паперу тюльпан.

Виготовлення паперового тюльпана від «А» до «Я»

Як правильно зробити орігамі-тюльпан?

Ця задача дуже проста, і з нею зможе впоратися навіть дитина дошкільного віку, зрозуміло, під вашим керівництвом, контролем та наглядом. Хочемо лише нагадати вам, що крім творчого пориву вам знадобиться посидючість, терпіння, і, звичайно ж, акуратність.

Схема того, як зробити тюльпан з кольорового паперу, гранично проста. Однак вам потрібно не відступати від інструкції і не займатися самодіяльністю – що-що, а техніка орігамі цього зовсім не терпить.

Отже, приступимо:

 • Візьміть аркуш паперу того кольору, що призначений у вас для бутона;
 • Один кут відверніть так, щоб вийшов рівнобедрений трикутник;
 • Смужку паперу, яка залишилася з іншого боку від трикутника, відріжте ножицями або канцелярським ножем (принципової різниці тут немає);
 • Розгорніть трикутник і складіть його знову навпіл з іншого боку, щоб вийшов своєрідний хрест з паперових швів. Знову розгорніть папір;
 • Вогне згини по поздовжніх смугах всередину, щоб у вас вийшов міні-трикутник зі складками у внутрішній частині;
 • Нижні і верхні куточки відігніть вгору до вершини;
 • Поверніть модель так, щоб лицьова сторона виявилася на робочій поверхні;
 • Проробіть попередні маніпуляції з відгинанню і з нижніми кінцями;
 • Правий кут зігніть таким чином, щоб у підсумку у вас вийшов ромб із серединним згином. Знову поверніть лист іншою стороною і повторіть;
 • Врахуйте, що кромки і куточки повинні дивитися вгору – ретельно стежите за цим;
 • Правий кут виробу загніть у напрямку до центру і зробіть так, щоб його куточок трохи зайшов за «серцевину» вироби;
 • Лівий кут загорніть внапуск – він обов’язково повинен перекрити протилежний;
 • Переверніть фігуру іншою стороною і повторіть попередній крок в такому положенні папери;
 • Один кут заправте в інший; знову ж таки, повторіть маніпуляції із зворотного боку паперової фігурки;
 • Дуже обережно відігніть отримані «пелюстки». Слідкуйте за тим, щоб отриманий бутон на даному етапі не порушив свою цілісність – інакше всі ваші старання підуть нанівець.

Зробивши головну частину виробу, тобто, власне кажучи, бутон, практично всі новачки задаються питанням про те, а як же виконати стебло, і насадити на його квітку в завершенні роботи? Зробити стебла дуже просто. Але спочатку ви повинні перевернути бутон і знайти на денці крихітну дірочку. Вона допоможе не тільки створити комунікацію зі стрижнем, але і «розпустить» ваш квітка. Для того, щоб тюльпан став пишніше, просто подуйте в перфорований отвір. Робіть це максимально обережно, без зусиль.

У виготовленні стрижня можна піти найпростішим шляхом – просто обмотати олівець зеленим папером, після чого трохи сплюснуть кінчик імітованого стебла, зробивши його помірно гострий, намазати клеєм і вставити в отвір. Але можна поступити трохи складніше, і підготувати стебло з листком, виконаний в типовому орігамі-стилі. Ми рекомендуємо вам саме другий варіант, оскільки він не внесе дисгармонії в загальне візуальне сприйняття вашого виробу.

Покрокова інструкція до виготовлення стебла з листком:

 • Квадратний аркуш зеленого паперу покладіть куточком вгору;
 • Загніть в середину правий і лівий кут листка;
 • Отримані кути знову з’єднайте до середини;
 • Складіть до середини верхні бічні кути;
 • Фігурку зігніть горизонтально навпіл;
 • Тепер складіть її навпіл, але вже вертикально;
 • Внутрішній трикутник схопіть за кінчик і потягніть вправо і вгору, таким чином, закріплюючи сформовану лінію згину.

Виконуючи вироби орігамі, намагайтеся тиснути на згини помірно, не занадто сильно, щоб не зіпсувати вашу роботу.

Це заняття дуже корисне для дітей: крім творчих здібностей, воно розвиває чисто технічні навички, зразок дрібної моторики пальців, концентрації уваги і інших важливих речей.

Вдалої вам творчої роботи!

Залишити коментар