Як «зробити» тембр голосу – зламати голос?

У кожної людини від природи є свій особистий і неповторний тембр голосу, який, як правило, йому не подобається. А все тому що ідеальним вважається бархатистий і низький голос, а не тихий, писклявий, гучний або надто високий.

Чи Реально це?

Якщо чоловік або жінка, а підлітки – так, особливо, сильно переймаються з приводу виразності і звучання своєї мови, то маси непотрібних комплексів не уникнути.

А чи можна зробити голос більш сприятливим і захопливим, просто кажучи, зламати його до необхідної межі?

Виявляється, що так. Ось тільки це заняття не з легких, і доведеться витратити на нього чимало терпіння і зусиль. Готові? Тоді почнемо!Зміна звучання голосових зв’язок можна порівняти з налаштуванням гітарних струн.

До них треба прислухатися, намагатися змінювати тональність, піклуватися і берегти. Як і у випадку з музичними інструментами, зі зв’язками слід бути надзвичайно обережними, і не використовувати по відношенню до них радикальні або небезпечні способи «налаштування». На все потрібен час, і витратити його належить на виконання нескладних вправ, рекомендацій і правил того, як зламати власний голос.

Нетрадиційні та сумнівні методики

Запам’ятайте: практично всі народні способи того, як швидко зламати свій голос, наносять пристойний шкоди здоров’ю. Приміром, деякі намагаються змінити тембр шляхом активного куріння чи зловживання спиртним, попутно приводячи в непридатність стан свого шлунково-кишкового тракту, провокуючи серцеві, печінкові та судинні патології.

Ще в деяких джерелах зустрічається така порада: у сильний мороз потрібно прямо на вулиці напитися крижаної води, після чого дуже голосно і довго кричати на всю мочь.

Не знаємо, кому це допомогло, але згідно з медичним суджень, подібна тактика призведе тільки до одного – сильною і незворотною псування голосових зв’язок, яка, в свою чергу, спровокує появи хрипкого, каркающего, кашляючих або, взагалі, ледве помітного говірки.

Перевірені і нешкідливі способи ломки голосу

Найпоширеніші і безпечні варіанти того, як зламати свій голос самому, виглядають наступним чином:

  • Кожен день потрібно співати у звичній тональності будь-яку голосну літеру. Спочатку це робиться протягом 5-10 хвилин без перерви, потім, з кожним наступним днем, тон слід знижувати, а час вправи – продовжувати;
  • Ще можна дзижчати, схиливши голову як можна ближче до грудної клітки. У такому положенні відбувається максимальне напруга голосових зв’язок. Таке заняття теж робиться щодня, разом з наспівами;
  • Треба стежити за тим, яким саме шляхом повітря потрапляє в легені. Потрібно, щоб він це робив через ніс, а не через рот, особливо якщо мова йде про холодному пори року. Так вдасться уникнути переохолодження зв’язок, їх інфікування та ймовірних алергічних реакцій;
  • Фитовариант того, як можна зламати самому голос, передбачає використання м’ятного відвару. Готується він таким чином: у невелику каструльку закладається жменю сушених або свіжих листя, все це заливається окропом і настоюється 12 хвилин під закритою кришкою. Питво приймається малими порціями, перед кожною з яких пропевается довгий голосний звук. Повторюється кілька разів на добу, аж до досягнення необхідного ефекту;
  • Спробуйте «розім’яти» голос, використовуючи послуги професійного педагога з вокалу. Звичайно, це недешеве задоволення, але результат того вартий, так само як і безпека шляхи його отримання.

Втручання хірургів

Якщо тембр потрібно зламати критично швидко, то можна звернутися до хірургів. Приготуйтеся до того, що підготовка до операції, її проведення, реабілітаційний період і довічна підтримка зв’язок у здоровому і «робочому» стані зажадає від вас багато грошей, часу і зусиль. З-за всього цього, подібна методика найчастіше використовується співаками, акторами та іншими громадськими діячами. Її основна перевага полягає в тому, що досягнутий ефект збережеться протягом усього життя, і ескулап «налаштує» зв’язки на ту тональність, яка необхідна.

Крім фінансової сторони питання, хірургічна ломка голосу небезпечна тим, що прооперовані органи набувають крайню чутливість і сприйнятливість до інфекцій, застуд та іншим негативним факторам. Кожен з них може спровокувати не просто погіршення тембру, але і повну німоту.

З-за цього фахівці заздалегідь попереджають всіх бажаючих про ймовірні плачевні наслідки і труднощі, що, як не дивно, не зменшує кількість бажаючих їх пережити.

Все це – найпоширеніші методики самостійної корекції голосу в домашніх умовах. Якщо вони не приносять видимої користі, варто звернутися до фонопеду – фахівця по голосу. Він визначить стан голосових зв’язок і порадить заходи, які потрібно вживати в кожному окремому випадку. Сумно тільки те, що таких людей дуже мало, і приймають вони, в основному у великих містах. Рятує тільки той факт, що більшість з них дає платні рекомендації по скайпу, або їх можна подивитися їхні лекції та семінари.

Любіть себе такими, якими ви є, цінуйте те, чим вас обдарував Бог, а якщо ви хочете в собі щось поміняти, робіть це обережно і обов’язково під наглядом і керівництвом фахівця. Гарних вам нот!

Залишити коментар