Як зробити пумпончик з пряжі?

Пухнасті пумпончки були частим гостем на дитячих шапочках кілька десятиліть тому, і сьогодні нерідко молоді мами теж прикрашають теплі речі своїх дітей цим забавним елементом. Матеріалом для нього може виступати хутро, але куди частіше використовується пряжа — вона не тільки дуже доступна, але і легка у користуванні. Як самостійно зробити пумпончик на шапку, які нюанси слід урахувати і як згодом прикріпити готовий виріб?

Загальні принципи створення пухнастих прикрас

Незалежно від того, куди саме буде прикріплений цей м’який об’ємний кулька, потрібно подбати про те, щоб він добре тримав форму, при необхідності міг бути з легкістю очищений. І, звичайно, важливо простежити за відповідністю матеріалів прикраси і основного виробу. На що звернути увагу?

  • Пряжа. Більшість бубонної роблять з неї, і від її якості залежить їх зовнішній вигляд: вибирайте щільні, товсті нитки, щоб отримати пишний елемент, якого б розміру він не був. Ідеальним варіантом стане пориста шерсть.

  • Лекала. Незважаючи на те, що пумпончик з пряжі виглядає дуже простим і чи віднімати 10-15 хв. на його створення, процедура починається з підготовки шаблону деталі, яку згодом потрібно буде неодноразово продублювати. Втім, для деяких технік це не потрібно, зате буде потрібно спеціальна заготівля-інструмент.
  • Як дізнатися витрата матеріалу? Згідно з коментарями рукодільниць, якщо орієнтуватися на цілий клубок, то її обсяг майже завжди дорівнює обсягу помпона. В грамах це не менш 17-20 р., але враховуйте коливання ваги в залежності від матеріалу.

Перш ніж Ви приступите до роботи, приготуйтеся до того, що після з’єднання всіх деталей (до моменту завершення процедури) Вам потрібно підрівняти лінії. Це не залежить ні від Ваших навичок у рукоділлі, ні від того, наскільки рівно будуть сформовані всі елементи — це характерна риса таких виробів. Виходячи з цього закладайте у розмір деталі 1-2 см, які згодом підуть.

Способи виготовлення м’якого помпончика

Найпростіший варіант, за яким бубон на шапку з ниток можна зробити за лічені хвилини, передбачає використання картонного кільця — це і буде основний інструмент.

 

  • Розміри його розраховуються індивідуально: наприклад, для кульки з радіусом в 7 см знадобиться коло радіусом 11 див. При цьому потрібно вирізати внутрішній радіус в 4 див. Чим більше різниця між внутрішнім і зовнішнім, тим об’ємніше буде готовий елемент.
  • Нитка укладається на шаблон так, щоб вона дуже щільно була обмотана навколо картонної основи. Після цього, за допомогою голки, всередині вона збирається на нову одинарну нитка, яку потрібно затягнути вузол, щоб позначити центр бубону. Потім намотані петлі розрізаються уздовж окружності, картон прибирають, кінці кульки підрівнюють.

Існують і більш складні методи, втім, теж доступні кожній, оскільки передбачають використання підручних засобів. Знову знадобиться картон, але вже більшого розміру: ширина залежить від діаметра майбутнього виробу, тому може досягати і 15-18 см, і бути набагато меншою — всього 6-8 см. Довжина вибирається довільно, ні на що не впливає, але все ж таки повинна відповідати розміру бубону або бути трохи більше.

  • У центрі картонного прямокутника потрібно зробити грубий прокол, після чого до цієї точки паралельно довгій стороні роблять надріз. Бажано, щоб його товщина дорівнювала товщині нитки, інакше буде складно працювати.

  • Відріжте нитку довжиною 50-60 см від клубка, складіть навпіл, просмикніть через надріз так, щоб вона виявилася протягнута паралельно довгій стороні коробки. Після цього починайте намотувати на шаблон пряжу, розташовуючи її перпендикулярно цієї нитки.
  • Коли буде витрачений весь підготовлений клубок, підготовлену нитка підведіть до надрізу, оберніть навколо центру намотування і стягніть у вузол. Зробіть 2-3 обмотки і така ж кількість сайтів, щоб максимально міцно зафіксувати цю точку.

Потім залишиться лише розрізати петлі зверху і знизу (вздовж довгих сторін картону), і пумпончик з ниток готовий. Щоб він знайшов ідеальну круглу форму, пройдіться по краю ножицями.

За цим же методиками можна робити барвисті кульки, чергуючи нитки в момент обмотки шаблону. А кріпити виріб до шапці чи іншої речі можна за допомогою тієї нитки, що стягує його центр: для цього її роблять трохи довше — на 10-15 см, щоб можна було без проблем звити кілька вузлів і стібків. Або ж Ви можете використовувати нову нитку, яка буде протягнута через цю точку.

Залишити коментар