Як зробити конус з картону?

Вміти працювати з папером важливо і дітям, і дорослим. Це найпростіший спосіб не тільки розвинути дрібну моторику, але й розбудити в собі навички художнього смаку. Серед базових необхідних знань і умінь – звичайно ж, прості геометричні фігури.

Як зробити конус з картону або м’якого паперу, і куди його згодом застосувати? Як не помилитися з розмірами?

Конус з паперу: покрокова інструкція

Насамперед, Вам необхідно підібрати хороший робочий матеріал – він залежить від того, з якою метою Вам потрібна така саморобка. У будь-якому випадку він повинен мати здатність гнутися і тримати задану форму, не пошкоджуючись. Якщо Ви берете звичайну м’яку папір, вона не має порватися, а картон повинен бути не занадто жорстким, інакше його буде складно деформувати. Для перевірки якостей матеріалу спробуйте скрутити лист в трубочку: якщо це не викличе у Вас труднощів і не призведе до розриву – можна працювати.

Для того, щоб своїми руками зробити конус з картону або паперу, крім основного матеріалу Вам знадобляться:

 • лінійка (довжина залежить від довжини виробу);
 • олівець;
 • циркуль;
 • канцелярський ніж або ножиці;
 • клей.

Принцип роботи дуже простий, єдине, де часом виникають труднощі – підготовка шаблону. На створення піраміди з картону затрачається не більше чверті години, за винятком часу на просушку клею. Якщо Ви поспішаєте, зафіксувати форму можна скотчем (для варіантів, коли конус, основа, яку не видно), або степлером (для маленьких виробів).

 1. Визначтеся з розмірами вироби. Пам’ятайте, що висота майбутнього конуса – це радіус окружності, з якої створюється шаблон.
 2. Коло простіше всього намалювати циркулем, проте для великих виробів це не завжди зручно, оскільки у стандартного шкільного циркуля маленький крок: близько 15-20 див.
 3. Можна скористатися альтернативним варіантом: просмикнути нитку в вушко товстої голки, вільний кінець нитки обмотати навколо олівця. Враховуйте, що відрізок між кінцями повинен бути дорівнює радіусу кола. Після цього застроміть голку так само, як голку циркуля – центр картону, натягніть нитку. Утримуючи голку рукою, накресліть олівцем коло. Слідкуйте за тим, щоб натяг нитки було однаковим, голка прокручувалася на місці, олівець йшов під однаковим кутом до поверхні протягом всієї лінії.
 4. Конус роблять не з повного кола, а тільки його частини. Причому, це може бути як половина кола, так і чверть, або навіть менше – 1/6, 1/8 і т. д. Пам’ятайте, що чим менше кут шаблону, тим вже буде конус. Якщо Ви плануєте використовувати готову виріб як капелюх, Вам потрібно враховувати обхват голови – він повинен бути дорівнює основи конуса, тобто його довжині дуги.
 5. Намітивши лінії, що відокремлюють сегмент від кола, перевірте довжину його сторін – вона повинна бути однакова. Після цього шаблон можна вирізати. Враховуйте, що близько 1-1,5 см піде на склеювання, тому підсумковий градус деталі буде не рівно 90, 60, 45 градусів і т. д., а трохи менше.
 6. Поверніть з сегменту конус, краю укладіть внапуск і обробіть клеєм. Зафіксуйте скріпками, притисніть пресом, щоб надійно склеїти деталь.
 7. Дочекайтеся повного висихання (4-6 год залежно від клею) і зніміть скріпки. Виріб готова, можна приступати до її оформлення.

Оскільки було піднято питання використання картонного конуса в якості головного убору (актуально для дитячих костюмів), необхідно згадати про те, як зробити потрібні розрахунки. Звичайно, якщо у Вас є необхідна висота виробу, яку не можна змінювати, доведеться просто відкласти по дузі довжину обхвату голови і вирізати отриману частину. Однак якщо потрібно підготувати просто гострий конус (коли кут шаблону 60 градусів), знадобиться виконати обчислення. Формула зі шкільної програми – довжина дуги кола з кутом в 60 градусів дорівнює добутку радіуса на 3,14, яке ділять на 3. Для кута в 45 градусів поділити твір потрібно на 4.

Вийшов конус можна використовувати не тільки як жорстку форму для капелюхи, яку згодом обтягують тканиною, фольгою, папером або просто фарбують. Картонний конус – хороша основа для цілого ряду виробів: новорічної ялинки, паперової ляльки, космічної ракети. В перевернутому вигляді і при належному оформленні він стане відмінною кошиком або ріжком для букета з цукерок.

Залишити коментар