Як зробити фотокнигу – самостійно, своїми руками, в якій програмі

Фотокниги з’явилися з розвитком друкованих технологій і являли собою розкішні подарункові екземпляри, виготовлені на глянцевому папері найвищої якості. Спочатку вони позиціонувалися як ілюстровані каталоги, але з часом стали доступні широкій аудиторії.

За допомогою програми графічного редагування в домашніх умовах можна зробити абсолютно унікальну фотокнигу в єдиному екземплярі!

Дуже особистий подарунок

Якщо ви до цих пір не придумали, що подарувати найкращій подрузі на день народження мамі з татом на ювілей весілля, повірте, кращого варіанту годі й придумати.

Уявіть, що у фотокнигу ви зможете вставити будь-які зафіксовані на плівку моменти, створювати колажі, вибрати тему і оформлення, вставити в альбом цитати з улюблених пісень або мультфільмів.

Замовити книгу можна в спеціальному салоні, а можна зробити своїми руками. Для цього вам доведеться освоїти програму графічного редагування, перший час робота вимагає терпіння, але потім навички обов’язково знадобляться.

Як зробити фотокнигу: з чого почати?

З чого почати створювати фотокнигу своїми руками? Спочатку ви повинні визначитися з тематикою вашого альбому, про що він буде? Тема задасть напрям добірці зображень і оформлення.

Ось кілька варіантів на вибір:

 • Сімейний відпочинок, причому необов’язково за один рік. Це може бути історія всіх сімейних подорожей, з коментарями, цікавими фактами або невеликими веселими випадками з життя домочадців;
 • Весільний альбом може включати в себе не тільки фотографії з свята, але і передісторію: знайомство, спільні свята, дівич-вечір, мальчишник і т. д.;
 • Для батьків можна підібрати зображення, що оповідають про історію сім’ї, народження і дорослішання дітей, онуків. Не забудьте включити в список фотографії домашніх улюбленців;
 • Дитячий альбом включає в себе етапи дорослішання дитини за певний період, наприклад за рік або два.

Коли ви визначитеся з темою, вам стане легше зробити підбірку необхідних для книги фотографій, створивши на робочому столі комп’ютера спеціальну папку. Скопіюйте в неї всі картинки, які можуть знадобитися в роботі, головне, щоб вони збігалися з обраним напрямком.

Створення макету фотокниги

Цей етап багатьом здається найскладнішим, а між тим він необхідний, точно так само, як креслення майбутнього будинку, ескіз малюнка, попередні начерки.

Створивши паперовий макет своїми руками, ви будете чітко уявляти:

 • скільки сторінок у ній;
 • якого вони розміру;
 • на яких сторінках ви розмістите певні картинки і колажі;
 • де будуть розташовуватися написи, цитати або будь-який інший текст;
 • де розмістити елементи декору, і якими ви хочете їх бачити;
 • як ви хочете прикрасити обкладинку вашої книги.

Щоб створити паперову «фотокнигу», вам всього лише потрібно скласти навпіл кілька аркушів формату А4 і проклеїти або прошити їх по лінії згину.

Вибираючи розмір листа майбутньої книги, ви повинні звернути увагу на такі тонкощі:

 • На чому ви збираєтеся друкувати ваші зображення? Іноді розмір книги відразу обмежується доступністю спеціального паперу для принтера;
 • У програм графічних редакторів параметри розворотів варіюються, це теж буде одним із визначальних факторів розміру;
 • Якого розміру буде обкладинка вашої книги – це третя деталь, що визначає формат роботи;
 • Зображення, яке ви хочете розмістити на обкладинці вашої книги, краще роздруковувати на самоклеючому папері.

Обкладинку можна підібрати в спеціальних центрах, там же ви знайдете папір потрібного формату, наклейки для кліпарта і інші дрібниці, приємні оку.

Інтернет-редактор для створення фотокниги

Наступний крок – робота з програмою, яка дозволить:

 • вибрати розмір сторінки і розмістити на ній фотографію або її частина;
 • створити фон сторінки, на якій будуть розташовані зображення;
 • обробити зображення, прибравши або навівши контраст, різкість, усунувши дефекти, підкоригувавши їх, де треба;
 • розмістити у запланованих місцях декоративні деталі і прикраси;
 • розмістити на сторінках книги записки, цитати, написи, які можна відсканувати і відредагувати в програмі графічного дизайну.

Для початківців дизайнерів можна порекомендувати програму Adobe Photoshoр. Кожен розворот створюється окремо. Розмістивши зображення, вам потрібно буде простежити, щоб на згині, там, де сторінка прошита, не було важливих деталей або осіб.

Верстка фотокниги для друку

Книгу можна створити в програмі графічного дизайну своїми руками, аж до різних деталей кліпарта, написів, кількості розворотів і заливки основного фону, на якому будуть розташовані фотографії.

Але не друкувати і переплітати самостійно, а зробити це, відправивши макет на електронну адресу одного з центрів, що займається цим професійно. Попередньо ви повинні вивчити прайс-лист варіантів, які пропонує дана фірма, можливо, обговорити із співробітниками різні деталі і попередній замовлення.

У такому разі книгу від першої до останньої сторінки буде створено вашими руками, але надрукована в фотоцентрі, і це анітрохи не зменшить її достоїнств. Професіонали по вашому проханню можуть зробити цветокорректировку або додати відсутні деталі, які вам не вдалося вставити самостійно.

Найбільш дорогим варіантом вважається книга з великою кількістю розворотів, з листами нестандартних розмірів, у твердому глянсовому палітурці.

Фотокнига своїми руками

Цей варіант передбачає, що у вас зовсім немає досвіду роботи з графічними редакторами, а вчитися вам колись. Для створення такого альбому своїми силами вам знадобляться готові зображення або відсканованих на щільному папері копії.

Додайте їх, створивши новий документ в програмі Microsoft Word (на одній стандартній сторінці формату А4 можна розмістити шість фотографій розміром 8х8, таким чином, у вас повинно вийде кілька сторінок книги розміром 8х16, які посередині будуть згинатися і містити два зображення). Після того, як ви надрукуєте, можна приступати до складання. Нагадаємо, що сторінок може бути тільки парну кількість, плюс зображення на обкладинку.

Для роботи нам потрібні:

 • канцелярський ніж;
 • двосторонній паперовий скотч;
 • щільний картон;
 • скотч на поролоні;
 • щільний картон для обкладинки.

Після роздруківки у вас повинно вийти кілька аркушів цупкого паперу із зображеннями, розміром 8х16, які потрібно зігнути посередині. В результаті отримуємо кілька складених сторінок, кольоровий стороною всередину, зовнішня сторона сторінок скріплюється між собою паперовим скотчем.

Для обкладинки обрізаємо канцелярським ножем за форматом цупкі аркуші картону, приклеюємо їх з зовнішніх сторін майбутньої книги. Перед тим, як декорувати обкладинку, торець потрібно проклеїти шматочком красивої тканини, не надто натягуючи її. Обов’язково залиште по сантиметру з кожного боку, так, щоб тканина лежала внахлест на картон.

Як оформити обкладинку фотокниги?

Тут політ вашої фантазії можна взагалі не обмежувати. Якщо всередину фотокниги краще не вставляти об’ємні прикраси, так як сторінки будуть деформуватися і нещільно закриватися, то на обкладинку можна приклеїти будь-черепашки, камінчики, гілочки, навіть забавні фігурки. Все залежить від вибраної вами тематики, в інтернет-магазинах для рукоділля або скарп-букінгу можна придбати дивовижні набори і зробити обкладинку унікальною.

Кілька ідей для прикраси обкладинки книги:

 • Роздрукувати на принтері цікаві деталі (автомобіль, лелеки, коляску, паровоз, літери алфавіту і т. д.) і приклейте його на поролоновий скотч, це додасть об’ємність зображення;
 • Обкладинку можна зробити з текстилю і приклеїти до неї декоративні квіти, аплікації, мереживо та інші деталі;
 • Кілька невеликих зображень оформити у вигляді марок, а обкладинку у вигляді кришки валізи;
 • Наклеїти невеликі камінчики, черепашки і кольоровий пісок, створивши ілюзію морського берега;
 • Створити колаж з металевих деталей, гвинтиків, ключів, ланцюжків та інших, попередньо обтянув альбом мішковиною.

Цікавого ефекту можна домогтися, розмістивши кілька чорно-білих зображень в ретро-рамках на тлі «газетного» папери.

Надрукувати і зібрати фотокнигу не становить особливих труднощів, але, як і в будь-якій справі, потрібні терпіння і акуратність. Якщо ви хочете зробити її в подарунок, починати потрібно вже зараз – не виключено, що перший млинець може вийти грудкою.

Залишити коментар