Як зробити фізрозчин в домашніх умовах для інгаляцій, промивання носа і утримання контактних лінз

Фізрозчин використовується в лікуванні проявів інтоксикації та при зневодненні, проведення екстреної реанімації, а також для проведення таких процедур, як інгаляції, примочки і т. п. фізіологічний розчин є ізотонічним розчином, який широко використовується в медичних цілях для розведення інших препаратів, інгаляцій і промивань. Приготувати його можна і в домашніх умовах.

Фізіологічний розчин: склад і процес отримання

Даний засіб – це водний розчин натрію хлориду (NaCl, 0,9%). У медицині, точніше фармакології, він готується з декількох видів солей. У процесі створення засоби солі додають по черзі, чекаючи повного розчинення попереднього. Для того щоб уникнути утворення осаду використовується вуглекислий газ. Останній інгредієнт складу – глюкоза.

У процесі приготування засобу використовується тільки дистильована вода. Крім того, змішування солей і створення препарату відбувається виключно в скляних ємностях, так як в ході досліджень виявлено негативний вплив металу на даний засіб.

Де можна використовувати розчин

Широко цей засіб застосовується в медичних цілях, наприклад, як детоксикаційну – допомагає підкоректувати стан організму при зневодненні. Крім того, воно застосовується для розведення інших медикаментозних препаратів. Його не можна застосовувати в якості замінника крові, але воно незамінне при проведенні екстреної реанімації. Подібний засіб ефективно замінює спеціальну рідину для контактних лінз в крайніх випадках. А також його можна використовувати для примочок, так як воно сприяє активному виділенню гнійних мас, а також надає знезаражуючий ефект.

У людському організмі хлористий натрій міститься в плазмі і незначна його кількість є в міжклітинної рідини. Ця речовина відповідає за тиск рідини і плазми, які оточують клітини.

Організм отримує необхідні кількості хлористого натрію разом з їжею. Його дефіцит виникає при нестримному блюванні, проносі, сильних одоговых ураженнях, гіпофункції кори надниркових залоз та ряді інших патологічних станів. Дефіцит цієї речовини призводить до того, що кров стає густішою, відповідно, виникає ризик розвитку різних недуг, пов’язаних з системою кровотворення і циркуляцією крові.

Тривала нестача цієї речовини призводить до спазму м’язів, судомним скороченням скелетної мускулатури, збою у функціонуванні органів і систем.

Фізіологічний розчин, який використовується для промивання носа в домашніх умовах

Часто виникає необхідність промивання носової порожнини, наприклад, при нежиті під час ГРВІ, загострення сезонного риніту, забруднення слизової через запиленості або загазованості умов праці. Даний засіб швидко і легко очистити слизову від мікробів, пилу, розм’якшить сухі скоринки, полегшить дихання. Можна використовувати цей засіб для промивання носа не тільки при застуді, але й в профілактичних цілях під час загострення сезонних захворювань.

Для промивання носа засіб готують так: в 1 склянці води (закип’ятити і остудити) розчиняють 1 ч. л. кухонної солі і кілька крапель йоду. Для дітей пропорції інші: ? або ? ч. л. солі, крапля йоду.Аналогічно застосовують морську сіль, але у такому разі на 1 ст. л. речовини знадобиться 1 літр рідини. Якщо після розчинення видно осад, потрібно процідити ліки. Отриманим засобом промивають носові ходи 2 або 3 рази на добу протягом 3-4 днів. Також можна зробити фізрозчин в домашніх умовах за іншим рецептом: на склянку води взяти 1/2 ч. л. солі і соди на кінчику ножа.

Якщо немає можливості приготувати засіб самостійно, можна замінити його звичайною мінеральною негазованою водою або придбати в аптеці такі препарати, як «Аквамаріс» або «А-соль».

Останні, варто відзначити, реалізуються в різних концентраціях, тому можуть бути використані навіть для грудних діток.

Як зробити фізрозчин для небулайзера в домашніх умовах

При бронхолегеневих захворюваннях невід’ємною частиною лікування є інгаляційні процедури.

Проведені за допомогою небулайзера, вони більш ефективні, ніж стандартні інгаляції над ємністю з гарячою водою.

 1. При порушенні відходження мокротиння використовують муколітичні засоби. В основному це
  препарати на основі амброксолу. Фізіологічний розчин для інгаляцій небулайзером в домашніх умовах змішується з такими в пропорції 1:1;
 2. При запаленнях використовують фітопрепарати. Приміром, «Ротокан» (1мл на 40 мл фізрозчину), настоянку евкаліпта або прополісу (1:20);
 3. Антибактеріальні та протимікробні препарати готують так: розчин для ін’єкцій діоксидину 1% розводять фізіологічним розчином (1:4); на 1 мл спиртового настою хлорофіліпту знадобиться 10 мл фізрозчину, а на таблетку фурациліну 100 мл;
 4. У разі гострої необхідності, наприклад, при набряку гортані або бронхоспазем, фізіологічний розчин розводять з епінефрином за рекомендованої лікарем дозування.

Інгаляції допомагають при риніті, ларингіті, тонзиліті, бронхіті, пневмонії. З їх допомогою проводиться профілактика бронхіальної астми, а також купірування початку нападу. Інгаляції діють локально, тобто системного впливу на організм не відбувається. Для інгаляцій можна використовувати найрізноманітніші засіб і необов’язково проводити їх з використанням небулайзера.

Як приготувати фізіологічний розчин для контактних лінз в домашніх умовах

Часто трапляється так, що в поспіху людина забуває взяти з собою засіб для контактних лінз. Без такого вони просто засохнуть, проте не варто засмучуватися, адже можна приготувати відповідну рідину самостійно.

Для цього знадобиться лише контейнер або замінює його ємність, вода і сіль.

 1. Спершу потрібно приготувати контейнер. Якщо такого немає, вибирають підходящу ємність, яку перед експлуатацією потрібно продезінфікувати: ретельно змити звичайною водою, а потім прокип’ятити протягом чверті години. Після цього потрібно закип’ятити воду, бажано фільтровану, і дати їй охолонути. Не можна поміщати контактні лінзи в гарячу рідину;
 2. Фізіологічний розчин для контактних лінз в домашніх умовах готується так: додавати сіль у воду потрібно маленькими порціями, ретельно розмішуючи кожну з них;
 3. Всі предмети, які задіяні в процесі приготування, рекомендується
  попередньо продезінфікувати. Приміром, прокип’ятити потрібно не тільки ємність для лінз, але і ложку, якою буде размешиваться сіль;
 4. Коли розчин буде прозорим, у нього поміщають лінзи, і щільно закривають;
 5. Якщо лінзи жорсткі, можна взяти звичайну холодну воду, але для м’яких така рідина зовсім не підходить (можна зіпсувати вироби);
 6. Після використання саморобної рідини для лінз рекомендується на декілька годин помістити їх у спеціально призначене для них речовина. Коли такої можливості немає, то їх просто одягають, але потрібно стежити за станом очей: якщо з’явилося роздратування або спостерігається сухість, лінзи знімають;
 7. Зробити подібний засіб досить просто, але рекомендується використовувати тільки в крайніх випадках. Не варто застосовувати його при надмірній чутливості очей, алергії, нагноєнні, гострої реакції на компоненти кошти.

Можна зробити висновок, що фізрозчин грає немаловажну роль у житті людини.

Практично до нього немає протипоказань, але з обережністю призначають людям з проблемами в роботі нирок і коливаннями артеріального тиску.

Залишити коментар